Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mitől gyerekbarát egy ilyen hely?

Mitől gyerekbarát egy ilyen hely?

Figyelt kérdés

Például az IKEÁban van egy gyermekmegőrző, de ott csak kisebbeket lehet bevinni. Akadnak olyan szülők, akik be sem viszik őket, mert vagy nem akarják, vagy maga a gyerek nem akarjak. Plusz a kora miatt. Ezért kénytelenek a gyerekekkel együtt vásárolni, akik a végén meg is unják és nyűgösek lesznek. Sokszor azon tűnődöm, hogy tényleg gyerekbarátnak nevezhető az ilyen hely.

Amerikában egyes államokban kitiltották az étteremből a gyerekeket, mert nem tudtak rendesen viselkedni. Van, ahol időkorlát van, pl. este 8 után nem lehet bevinni őket az étterembe, máshol meg nem engedik be. Olvastam, hogy amióta az egyik étteremből kitiltották a gyerekeket, megnőtt a forgalma, mert sok felnőtt úgy érzi, végre nyugisan ehet a gyerekek nélkül. Az étterem tulajdonosa is említette, hogy nincs baja a gyerekekkel, csak a szülők nem foglalkoznak velük eleget és a viselkedésük miatt a többi vendég nem tudott nyugodtan enni.


Nekem sincs bajom a gyerekekkel, csak nem tetszik, hogy a szülők nem foglalkoznak velük eleget, elviszik olyan helyre, ahol nem érzi jól magát a gyerek. Ezért lesz nyűgös, mert már fárasztja, hogy sokat kell sétálni az épületben, szeretne pihenni vagy játszani valamit.



2016. ápr. 12. 08:54
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Egyáltalán nem gyerekbarát egy ilyen hely.Vagy akkor legalább 2 korosztálynak lenne külön-külön játszótér az árruházon belül,vagy tudom is én.Mondjuk nevelni így is kéne,ha már valaki gyereket vállalt.
2016. ápr. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Én egyetértek ezzel, hogy vannak ilyen éttermek. Nálunk is jó lenne, ha lenne. Nekem sem a gyerekekkel van bajom, hanem a szülőkkel akik nem képesek nevelni. És ha már egyszer nagyritkán eljutunk a párommal egy étterembe, akkor legalább hadd élvezzük, ne pedig a gyereksírást és hisztit kelljen hallgatni.
2016. ápr. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

Ikeat szemely szerint gyerek baratnak tartom, az étkező teszem van játszó sarok. Van külön szoptato, pelenkazo helyiseg. Egy eves kor alatt ingyen bébiételt kapnak, később van gyerek menu.

Szerintem ez elég gyerekbarat.

Nem feltétlenül attol gyerekbarat vmi hogy lepasszolod a jatszohazba a gyereked

2016. ápr. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem is az Ikea még tényleg gyerekbarát. Sajnos nem lehet elvárni, hogy sem egy kereskedelmi/vendéglátó helytől, hogy minden korosztály (és személyiség) számára nyújtson szórakozást, sem a szülőktől, hogy gyerek nélkül oldjanak meg minden olyasmit, amitől az nyűgös lesz és zavarhat másokat.
2016. ápr. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Egy kisgyerek nem azért sír az étteremben, mert nincs megnevelve, hanem mert az ott elvárt viselkedési normák még nem neki valók! Arról nem is beszélve, hogy akár ebédre, akár vacsorára megy a család, 3-4 éves korig borítékolható, hogy belenyúl a program a gyerek valamelyik alvásának az idejébe, és borul a bili. Nem véletlen, hogy néhány generációval ezelőttig egyáltalán nem volt szokás ilyen helyekre még nagyobbacska gyerekeket sem elvinni, pedig az akkori gyerekek valószínűleg fegyelmezettebbek voltak a maiaknál.

Éppen ezért én is támogatom a gyerekmentes éttermeket/szállodákat amellett, hogy legyenek - szerencsére ma már vannak - olyan helyek is, ahonnan nem néznek ki minket, ha az óvodásaim nem miniatűr felnőttekként viselkednek.

2016. ápr. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem a szülőkkel van a baj, hogy olyan helyekre viszik magukkal a gyerekeket, ahol borítékolhatóan nyűglődni fognak.

Természetesen nem a szükséghelyzetekről van szó, amikor nincs más megoldás, mint gyerekkel együtt menni, pl. hivatali ügyintézés, bár olyannal is találkoztam már, aki állítása szerint azért viszi magával mindenhová a gyerekét, mert nem a nagymamának szülte, így a gyerek végignézhette az anyja nőgyógyászati vizsgálatát...

Pl. nagyon meglepődtem, hogy firenzei Uffizi képtárban mennyi kisgyerek volt, akik láthatóan halálra unták magukat, a szülők meg félórákat álltak minden festmény előtt és le sem tojták a gyereket...

2016. ápr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezek a helyzetek azok, ami közben a gyerek (remélhetőleg) eltanulja a viselkedési normákat, ami vérmérséklettől, nevelési stílustól függően nem biztos, hogy zökkenőmentes. Persze, ami várhatóan nagyon unalmas (vagy veszélyes, félelmetes... stb.) lesz neki, oda nem illik elcipelni, csak ha másképp nem megoldható. De az sem biztos, hogy jó, ha csak neki szóló programokra viszik és egy család közösen csak az állatkertet és a játszótereket nézheti meg, vagy maradjon otthon.
2016. ápr. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!