Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mióta megszületett a gyerekem...

Mióta megszületett a gyerekem félek attól, hogy terhes leszek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Védekezünk persze, de annyi védekezés melletti terhességről lehet hallani. Nem valószínű, hogy szeretnék több gyereket. Ti nem éreztek ilyet?
2016. ápr. 12. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Köttesd el magad, az a legbiztosabb. Ha úgysem akartok már gyereket, akkor meg főleg.
2016. ápr. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy gyerek után nem lehet, de azért leírják mindenhova. Másrészt az nagyon drasztikus.
2016. ápr. 12. 10:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Én nem éreztem ilyesmit. Védekeztünk, amig semmiképp nem akartunk kistesót, utána meg egyre kevésbé vettük komolyan a védekezést. Mivel van egy fix párkapcsolatom (férj vagy élettárs, igazából mindegy, nekem férj) meg egy gyerekem, nem rettegtem attól, mi lesz, ha újra terhes leszek.

4,5 és 6,5 évesek a gyerekeim, nem tervezünk per pillanat harmadikat, de ha véletlenül becsúszna, nem vetetnénk el. Én rákérdeznék a férjemnél a helyedben, hogy mi van, ha terhes leszel újra, ő hogy áll a dologhoz.

Az én párom annyit mondott, mi lenne, lenne egy harmadik gyerekünk, felnevelnénk, mint a másik kettőt.

40 év körül viszont már nem szülnék semmiképp, arra mindenképp kell egy biztos módszer nekem is :)

2016. ápr. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Normális védekezés mellett a teherbeesés még a fehér hollónál is ritkább.

Pl: óvszer mellett is, mi ezer éve azt használjuk, és soha nem volt vele gond.

Itt mindenkinek kiszakad, szálhibás, stb.

2016. ápr. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3 éves a fiam, még mindig ezt érzem. :-) Rettegek, hogy teherbe esek. Nem szeretnénk tesót. (ráadásul 10 év tabletta után rögtön teherbe estem, ahogy akartuk)

Eddig hüvelygyűrűvel védekeztünk, most gondolkodom a spirál felrakásán. Állítólag az az egyik legbiztosabb. És 5 évig jó.

2016. ápr. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is spiràlt rakatok majd a 2 baba utàn. Barátnőm nagyon dicsérte :) de a fogamzàs gátlómmal se volt semmi gondom, bár nekünk a baba 6 hónap próbàlkozàs után jött össze.
2016. ápr. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is nagyon félek a teherbeeséstől, két gyerekem van,mind a kettő nagyon hamar sikerült, emelett volt egy vetélésem.Mindig rendesen védekezünk, és keveset is tudunk együtt lenni,de én is nagyon félek a terhességtől.
2016. ápr. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha több módszert kombinálsz (és megfelelően használod őket), akkor gyakorlatilag semmi esély arra, hogy terhes leszel. Pl. gyógyszer + hüvelykúp, vagy gyógyszer + óvszer, vagy óvszer + pesszárium, de annyi minden van még, és ezeket szinte végtelen variációban lehet egymással kombinálgatni. Ha még ezek mellé esetleg naptárazol is, akkor meg aztán pláne esélytelen a dolog. Aki tényleg nem akar terhes lenni, az nem is lesz. Mondom ezt úgy, hogy az első gyerekem "véletlenül" jött össze, de tisztában vagyok vele, hogy nem sokat tettünk az ellen, hogy teherbe essek :D


Mondjuk ha az első gyerek születéséhez képest a körülmények nem nagyon változtak, akkor én sem félnék ennyire az újabb terhességtől. Nekünk kettő van, egy év múlva szeretnénk a harmadikat (a második még csak két hónapja született), de ha egy negyedik is "becsúszik", hát nem fogunk kétségbe esni, ha hármat tudunk nevelni, akkor valahogy egy negyediket is fogunk tudni. Jó, tényleg nem szeretnénk négy gyereket, de na, nem lesz semmi baj, ha mégis annyian lesznek.

De ha neked egészségügyi kockázata is van a dolognak, vagy az anyagi helyzetetek semmiképp nem bírna el még egy gyereket, vagy a kapcsolatotok nem áll épp annyira stabil lábakon, vagy akármi ilyesmi van, akkor meg tényleg csak rajtatok múlik, hogy mit tesztek meg a védekezés érdekében.

2016. ápr. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!