Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek a magas koleszterin...

Mit tegyek a magas koleszterinszint ellen? Iszonyat magas,12 a legutóbbi vérvételen. Igazából minden internetes oldalt átolvastam, de nem jöttem rá, mitől lehet

Figyelt kérdés
Valaki tapasztalt hasonló magas értéket terhesség alatt?
2016. ápr. 20. 23:35
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

A házi doki szokott kiirni antubiotikumot az rendbe teszi kapásbol.akinek genetikai hajlama van annak megy fel mindig.(köze nincs a testzsirhoz csak sokan keverik)

De várandosoknak nem tudom mit irnak fel erre

2016. ápr. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Vagy vitamint vagy nem tudom mit.egy hetig kell szedni. Férjemnek megy fel mindig, de apos is ilyen.a kura honapokra lent tartja
2016. ápr. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1# 2#?????????Mi van??? Antibiotikum???Mi??????


Magas koleszterinre vagy a koleszterin termelésre ható statin tartalmú gyógyszert vagy a felszìvódàst gàtló gyógyszert írnak. Alapvetően diéta+sport+gyógyszer a kezelés. Terhesen meg nem szoktak vele foglalkozni,mert olyankor a baba miatt lehet magasabb az érték,ahogy a màjfunkciók is lehetnek rosszak,ami még szintén belefér.

Ha alacsony,az okozhat koraszülést,tehàt inkàbb az a veszélyes. Persze érdemes figyelni az értéket majd a többi labornàl,meg kontrollra menni szülés utàn kb 6-8héttel.

Csak diétàval 8%körüli csökkenést lehet elérni. Max 15-20%. Koleszterin pedig az àllati eredetű élelmiszerekben van csak.

2016. ápr. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt nekem is magas volt, visszament utána magától.
2016. ápr. 21. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is magasabb volt a terhesség alatt. Az orvos azt mondta, olyankor normális, nem foglalkozott vele, de szülés után kellett egy kontroll vérvétel Akkor már visszatért a normális értékre.
2016. ápr. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Terhesen lehet magasabb. De amúgy is a jó és a rossz koleszterin aránya számít (HDL és LDL). De ezt alapból ritkán nézik meg, csak az össz-koleszterinszintet, de terhesen sok érték normális, ha alacsonyabb vagy magasabb, mint kellene. Nekem is volt mindig 1-2 érték ami nem terhesen nem lett volna túl jó.. így meg nem okozott gondot.
2016. ápr. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igen, zerhesen mások az értékek, de ez már túlzottan magas. mA azért elmegyek háziorvoshoz
2016. ápr. 21. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!