Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem túl jó kapcsolatokba,...

Nem túl jó kapcsolatokba, házasságokba jön a 2. gyerek, de miért?

Figyelt kérdés
Tudom,tudom semmi közöm hozzá,de megfigyeltem,hogy mostanában az összes olyan ismerősöm,barátnőm újra terhes lesz akinek válságba jutott a kapcsolata,majdnem szétmentek,megcsalta a férfi a nőt,szeretőt tartott,elhagyta-visszament stb.Lehet valamelyest helyrejöttek,de azért nem idilli minden.A kérdés azért fogalmazódott meg bennem,mert nagyon vágyok 2. gyerekre,de az én házasságomban is voltak bőven problémák.Most olyan vagy-vagy szinten állunk,részemről legalábbis.Férjem akar még egy gyereket,én vívódok.Azt gondoltam,csak tökéletes vagy majdnem tökéletes házasságokba "illik" szülni. Akkor mégsem? Elég a vágy,hogy akarok,akarunk még egy gyereket,aztán lesz ami lesz?
2016. ápr. 26. 12:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
azért, mert azt hiszik, hogy a gyerek majd megmenti a házasságuk. én is sok ilyet látok.
2016. ápr. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van ilyen ismerősöm, ott a csaj meg is mondta, hogy azért vállalnak másodikat, hogy rendbe jöjjön a kapcsolatuk. Azóta is együtt vannak (már 5 éves a kisfiú), sőt még egy gyűrűt is ki tudott erőszakolni a párjából, de elvenni már nem hajlandó.

Nem tudom, hogy ténylegesen jobb lett-e a kapcsolatuk, de végül is együtt vannak.

2016. ápr. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Én új páromtól várom a másodikat. SOHA nem szültem volna még egyet a lányom apjának. Egy kapcsolat ha nem.működik,gyerekkel se fog. Ezeknek a pároknak se. A nö elvan a gyerekekkel,a férfi meg ezzel leköti a nőt,probléma elásva amíg kicsik a gyerekek...
2016. ápr. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Kb ahogy az utolsó írja. A nő elvan a gyerekekkel, a pasi dolgozik ilyenkor, nem kell ide családi idill...

ROssz párkapcsolatba végül is 1 gyereket sem volna szabad szülni nem? Nemhogy kettőt. Itt a barátnőm példáját tudnám felhozni. Már 30 felett járt, szinte az összes barátunknak, ismerős párnak már volt gyereke, ő is nagyon-nagyon szeretett volna, ezért már szinte mindegy volt hogy kitől, csak gyereke legyen. Végül kb 2 hónap ismeretség után lett terhes egy pasitól, aki ráadásul nem Magyarországon él, tehát a két hónap alatt találkoztak mondjuk 3-szor kb. És úgy lett terhes hogy nem védekeztek, tehát ilyen szempontból nem volt véletlen a terhesség. Most már 2 hónapos a gyerek, és alig találkoznak a párjával, ennek ellenére szerintem simán fog szülni neki még egy gyereket, mert mondta, hogy szeretne majd még egyet.

Vannak ilyen nők, akik annyira akarnak gyereket, hogy maga a párkapcsolat milyensége nem is számít nekik, a nő elvan a gyerekekkel, a pasi dolgozik, ennyi. Ugyanígy lehet ez sokaknál második gyerekkel is, hogy akar valaki még egy gyereket, de ugye elválni, új párt keresni elég bizonytalan, sok idő kiesik, inkább úgy van vele, hogy szül gyorsan még egyet a jelenlegi partnernek aztán majd lesz valami. A pasi legalább dolgozik hogy pénz legyen.

2016. ápr. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért, mert sokaknak úgy "kényelmesebb". Azért egy gyerekkel elválni, új életet kezdeni, főleg amíg pici az a gyerek, elég nehéz. Ráadásul a válás kudarc is, és valószínű egy új kapcsolatba csak több év múlva lehetne megint gyerek, akkor már nagyobb lenne a korkülönbség is stb. Meg sokaknak csak úgy becsúszik, mert hiába rossz a kapcsolat, a szex azért megy..
2016. ápr. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
Nalunk is megromlott elso gyerek utan, ennek ellenere szulnek megis, a gyerekemnek legyen testvere, meg en is szeretnek meg. De a parom nem akar tobbet, nem is szexelunk egy eve, ugyhogy nem lesz.
2016. ápr. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Kedves utolsó: és nem félsz,hogy egyedül maradsz kettővel?Egyel csak könnyebb az élet,meg párt találni is szerintem.Nekem nem elég indok,hogy legyen testvére,de lehet csak azért mert nekem sincs.
2016. ápr. 26. 17:24
 8/13 anonim ***** válasza:

2. az én ismerosom is pont ilyen.

szeptemberben szuletik a kisteso...az elso gyerek véletlenul jott ossze, pár honapos ismerettség után..a pasija nem akarja elvenni, de a csaj kieroszakolt egy gyurut.

2016. ápr. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert legtöbben a gyerek iránti vágyat nem teszik párhuzamba a kapcsolat minőségével.ezert jön rossz kapcsolatba többedik gyerek.

Mint valami projekt.

2016. ápr. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Meg azért is mert sokan még gyerek nélkül is félnek szakítani és új párt keresni, hiába rossz a kapcsolat. Max akkor váltanak ha már van új partner a láthatáron (tisztelet a kivételnek). HÁt még gyerekkel, úgy még annyira se. Inkább vállalnak még egy gyereket.
2016. ápr. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!