Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vagytok féltékenyek...

Miért vagytok féltékenyek azokra az anyukákra akiknek igenis van idejük, kedvük magukra, a párjukra, b. nőkre baba mellett?

Figyelt kérdés

Nem provokáció.. Tényleg!!

Csak szemetszúrt, h egyeseknek nagyon nem tetszik az és nem tudja azt elfogadni, h valakinek igenis van ideje saját magára, van ideje a kedvesére és még a barátnők sincsenek háttérbe szorítva?

Nyugodt kisbabája van és szinte bármit mrgcsinálhat mellette?! Miért fáj ez sok anyukának? Irigyek vagytok ezekre az anyukákra? Csak kíváncsiságból kérdezem...


2016. máj. 3. 13:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
42%

Én nem nagyon találkoztam még ilyenre irigykedő anyukával :) Akkor úgy látszik téged megtalálnak mindig.

Tudod, itt igazából szerintem az anyukák nagy részének nincs segítsége, így minden rá marad. Lehet akármilyen nyugodt a babája, teljes embert kíván, tehát nem nagyon tud még pár órára sem elszabadulni mellőle a szoptatás miatt, feltéve, ha nem ad inkább tápszert, vagy feji le a tejét és cumisüvegből más megeteti.

Mind emellett nyilván az első másfél év arról is szól, hogy visszanyerd a formád, álljál helyt otthon, legyen tisztaság, legyen normális étel este az asztalon, éjjel keljél ha kell két óránként, tehát hosszú hónapokig esélyed nincs egyhuzamban legalább 6 órát aludni, szóval a te eseted nagyon ritka szerintem, vagy neked más fontosabb. Nekem is van olyan ismerősöm, akinek iszonyú kupleráj van a lakásában, nem főz soha, viszont eljár konditerembe, eljár külön angolra, hétvégén megy a gyerek a nagyszülőkhöz, el tud menni bulizni is, neki így a jó. Én ezt viszont megvetem, mert nekem sokkal fontosabb, hogy egy olyan otthont teremtsek meg a családomnak, ahol jó lenni, ahova jó érzés hazamenni. Nekem ez a fontos.

2016. máj. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

Figyelj, ne haragudj, de ez kicsit buta kérdés. Az ember emberből van és igen, ha magába néz úgy őszintén mindenki, akkor mindenki irigy vagy féltékeny valamilyen szinten valakire.. vagy arra akit leírtál mert ő mondjuk nem alszik hónapok, évek óta normálisan mert olyan gyereket/gyerekeket dobott neki a gép, vagy másra...

Nekem például álom nyugodt kisfiam van, viszont szülés óta küzdök a rajtam maradt 20 kilóval, én pl. azt irigylem aki a szülés után s bombanő amellett hogy többet eszik mint például én.. Hát ez van. Ilyen az emberi természet, legyünk őszinték. Persze semmi bajom azzal aki vékony, olyan alkat, én meg ilyen sajnos. De van bennem irigység, kár lenne tagadni. Leget hogy aza vékony anyuka meg engem irigyel, mert végigalussza a gyerekem az éjszakát 6 hetes kora óta. Akinek nincs gyereke mert nem lehet az meg elfogadná a nem alvós babát is meg a 20 kg pluszt is hogy lehessen..

2016. máj. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
Nem provokálsz, de azért elég rendesen elhordod azokat, akik másképp gondolkodnak. Nekem inkább az ilyen kérdésektől nyílik ki a bicska a zsebemben.
2016. máj. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
Nekem sem tetszik a kérdésed, mégpedig azért, mert egyetértek a kettessel abban, hogy minden emberben van irigység. Biztosan benned is. A kérdés meg úgy jön le, mintha lennének hülye anyukák, akik irigyek, fujj-fujj, és lennének azok az anyukák akiket te emlegetsz, akiknek amellett hogy van idejük saját magukra még az irigység is távol áll a kis lelküktől. Hát az élet nem ilyen fekete vagy fehér.
2016. máj. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%

Nem is értem a kérdésed.. Gondolkozni azért tudsz? Egyelőre nem úgy tűnik.


Miért fáj? Emberből vagyunk.

Nem arról van szó, hogy nem tetszik az, hogy más kipihent, hanem egyszerűen irigy vagyok rá, mert én már 3 hónapja nem aludtam 3 óránál többet egyhuzamban.

Nem időm nincs a páromra emiatt, hanem hullafáradt vagyok és örülök, ha hazaér, mert én végre beülhetek a forró kádba és egy kicsit magamban lehetek.

Nem volt mindig ilyen, volt azért ennél már jobb is, de most épp ez az időszak van.


Tehát nem más boldogsága, kipihentsége, ideje fáj, hanem én is arra vágyom, hogy végre aludjak egy jót. Szerintem ettől nem leszek szar ember. Ahogy más sem.


Azzal persze én sem értek egyet, hogy ha jön a gyerek, akkor onnantól én már csak anya vagyok és semmi gond ha nincs időm másra, csak a gyerekre..


A probléma, hogy te most ezt a kettőt összemostad.

Más, ha valaki azt az elvet vallja, hogy innentől csak a gyerek és szar ember vagy, ha van heti 2 órád a barátnőkre, és más az, ha valaki irigy, mert az ő babája éppen fogzik, betegeskedik és te meg egy percet nem tudsz aludni.


Tehát..tudsz gondolkozni?!

2016. máj. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
17%

* és más az, ha valaki irigy, mert az ő babája éppen fogzik, betegeskedik és emiatt egy percet sem tud aludni.


#5

2016. máj. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

Te az az anyuka vagy aki nagyokat alszik és kiolvasta a világirodalom remekeit és most együtt akar örülni a többi kismamával?

Na elmondom.. ez ember alapvetően gyarló.. benne van az irigység ha tetszik ha nem. A kialvatlanság pedig mindenkiből a legrosszabbat hozza ki. Na ezért.

2016. máj. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
43%

Emiatt a kérdés miatt (is) mondod?: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


Szerintem ez csak az itteni gondolkodásra jellemző, a valóságban az emberek nem törődnek egymással. Legalábbis én nem szoktam sem irigykedni, sem örülni annak, ha valakinek rosszabb. Itt meg emberek idejönnek, csapkodják a billentyűket egy kicsit, aztán feltöltődve visszamennek a rendes életükhöz. Azt hiszik, itt bármit szabad.:)

2016. máj. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%

Egyetértek a 2-essel.

Mindenkiben van irigység, akár kimondja, akár nem.

Én vékony vagyok, de van egy kis hasam, amit utálok, mert nem tudok felvenni semmi olyan ruhát, ami kicsit is szűkebb. (Szétnyílt a hasizmom). Irigylem azokat, akiknek szülés után is lapos a hasa.

Irigy vagyok az ilyen nőkre.

Nekem meg pl 2 gyerekem van, de mindig is volt időm mosni, főzni, fürdeni, hajat mosni. Erre meg més irigy.

És ilyenkor amikor ezzel kapcsolatos kérdés van, a válaszolókat ezért pontozzák le. Nem hasznos v nem hasznos, hanem irigy valaki. Irigyli, hogy neki mennyivel könnyebb.

Szerintem legalábbis. :)

2016. máj. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%
Önhittség lenne azt hinni, hogy ennyi mindenért irigyelnek az emberek. De tény, hogy az anyukák egy része folyamatosan panaszkodik, mintha nem tartanák illőnek, hogy rendben legyenek a dolgaik, hogy tudjanak aludni, hogy jól érezzék magukat. Mintha csak az lehetne jó anya, aki halálra le van strapálva és folyamatosan panaszkodik. Én így érzem. Ez egy rossz attitűd mindössze. Egymástól tanulják. Akárcsak az anyukák másik fele a dicsekvést és azt, hogy másokat elítéljen, ha mondjuk nem olyan szép a manikűrjük vagy nem járnak hangtálas jógára :)
2016. máj. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!