Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kislányos szülők, milyen...

Kislányos szülők, milyen érzés, hogy van lányotok?

Figyelt kérdés
Mennyiben más, mint egy fiú? Hogy látja ezt egy anyuka vagy egy apuka?

2016. máj. 12. 09:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Én nem találtam különbséget, két lányom meg két fiam van, de nem volt más érzés, hoyg fiú vagy lány.
2016. máj. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

Egy fiam és egy lányom van, és azt kell mondjam, nem látok olyan hatalmas nagy eltérést.

A két gyerek amúgy is merőben más, teljesen más a habitusuk, illetve alapvetően meg nincs különbség.


A legnagyobb eltérést én abban látom, hogy a fiúknak alig találni jó ruhákat, (főleg nem az ő méretében) ünneplőt meg csak két hetes kincskeresés után, a lányokra meg a játszós ruhától a kisestélyiig minden, mindenhol kapható, de kizárólag rózsaszínben.

2016. máj. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
...ezek a hülye sztereotípiák...a rózsaszínre mondom.
2016. máj. 12. 10:03
 4/15 A kérdező kommentje:
Gondolom ti anyukák vagytok, esetleg ha apuka is válaszolna, megköszönném.
2016. máj. 12. 10:05
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

Nekem is egy kislányom és egy kisfiam van. De én sem látok nagy különbséget. A ruhák terén nem vagyok én sem elégedett, de én a lányos ruhákat sem szeretem, mert tény, hogy nagyobb a választék, de mind rózsaszín vagy lila és mindenen giccses királylányok és flitterek vannak, csak az árnyalatok változnak. Ha venni szeretnék narancssárgát, zöldet, citromot, ne adja ég feketét, akkor tényleg hetek telnek el.


Ami különösen idegesít, az a sok mesefigura mindenen. Értem én, hogy ezzel akarják vonzóbbá tenni a gyereknek, és ezzel nyomást gyakorolnak a szülőre, hogy vásároljon, stb. De ha az ember szimpla, sötétkék farmert szeretne, minta nélküli egyszínű pólót, pulcsit, hááááát bizony... kihívás a köbön!

2016. máj. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Van fiú és lány gyermekünk is. Hárman vannak. Nincs különbség.
2016. máj. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%
Nekünk 2 fiunk és egy lányunk van.Mindhármat imádjuk.Azért a kislány másabb.Mivel kislány.És másabbak a fiúk is,mivel fiúk.
2016. máj. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Apukaként mondom, nem érzem a különbséget,úgy értem ugyanolyan érzés van bennem (ahogy a kérdésben tetted fel) minden gyermekem iránt. 2 fiam és egy lányom van. A leányzó a legkisebb, 6 éves lesz nyáron (fiaim 8 és 16 évesek). Nyilván más egy fiú, mint egy lány, de apaként sem látom mennyiben kellne eltérnie a kettőnek, ők maguk a különbözőek. Más dolgok iránt érdeklődik, de a bátyjai miatt elég fiús, baba egy darab se, viszont töméntelen kisautó, a 8 évessel vannak összenőve, közös legó, várépítés, a lányom előbb mászik és esik is le a fáról, mint bármelyikük. Rózsaszín még az életében nem volt rajta, lévén az anyját a hideg rázza tőle és azt mondta majd akkor vesz neki, ha a gyerek maga követeli. Sokat hallom ezt a fiús/lányos apa dolgot, nekem is mondták ezerszer, sosem értettem. Pont ugyanolyan érzés volt a kislányt várni, aztán a kezemben tartani, mint előtte a két fiút. Biztosan vannak/voltak/lesznek dolgok, amiket a fiaimmal és amit a lányommal élek csak meg, pont a nemi szerepek miatt (felvilágosítani majdan tutira az anyja fogja, a 16 évessel már megejtettem rég, a 8 éves fiammal még hátravan), de ha ezektől a tipikus sztereotíp dolgoktól eltekintünk, akkor ugyanaz mind a három, maga a csoda, az életem.
2016. máj. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Ez szép volt, 8-as!


7-es, kifejtenéd, hogy miben más?

2016. máj. 12. 10:23
 10/15 anonim ***** válasza:
35%
Hát a legjobb érzés a világon. Mindig is lány akartam. Vagy mindig is tudtam / reméltem, hogy lányom lesz.
2016. máj. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!