Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van valaki, akinek Mirena...

Van valaki, akinek Mirena spirálja van?

Figyelt kérdés
Szívesen venném, ha megosztanátok a tapasztalataitokat ( jó és rossz egyaránt érdekel).Az orvosom ezt javasolja, de én még nem mertem kiváltani a receptet...őszintén szólva kicsit félek tőle 😩
2016. máj. 14. 13:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nagyon erős görcsökkel mentem orvoshoz és az is ezt javasolta anélkül, hogy komolyan kivizsgált volna. Én nem váltottam ki és pár hónapja találtak miómát is, egy másik doki. Nekem miért kell?
2016. máj. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! 😊 Nekem szintén nagyon erős görcseim és rendkívül bő menstruációim vannak...továbbá a fogamzásgátlás is szempont, mert gyógyszert nem szedhetek. Ez mindkettőt megoldaná a doki szerint, én viszont idegenkedek tőle 😩 Nálam mindent rendben talált amikor alaposan kivizsgált, tehát ez nem akadály....
2016. máj. 14. 14:30
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem lassan 4 éve van, jövőre kell cserélni.

Alapjában véve nincs vele gond, nem érezni egyáltalán, sokszor hetekig eszembe sem jut, hogy létezik :)

Mensim is alig van már, bőven elég a mini tampon, de az is 2 napra kell, a többin tisztasági betét, pedig előtte nekem is nagyon bő volt, a super tampont 2 óránként kellett cserélnem, többek között ezért is ajánlotta a dokim.

Viszont én azóta hízok folyamatosan, már 15 kilónál járok :( Tudom, ez nem jellemző, megyek is endokrinológiára, mert valszleg pajzsmirigy gondom is van, de ez csak akkor jelentkezett, amikor felrakattam, előtte sosem voltak súlyproblémáim, kifejezetten vékony voltam :(

2016. máj. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Neked is nagyon köszönöm, sokat segítettél 😊 Féltem attól, hogy majd esetleg érezni lehet, vagy gondokat okoz, de ezek szerint ilyesmiért nem kell aggódnom... A hízás viszont megijesztett (bár jelenleg kifejezetten vékony vagyok, de jól is érzem magam a bőrömben, tehát hízni nem szeretnék. 😩 ) Lehet mellette tampont használni? 😲 Mert a betegtájékoztató azt írja, hogy inkább csak betét használata javasolt...lehet, hogy hülyeség, de én attól is tartok, hogy pl. tamponhasználatnál kihúznám a jelzőszálakat 😩 A másik még: szexnél nem zavaró??? Vagy nem lesz pattanásos az ember bőre? Így is sajna 36 évesen zsíros, pattis bőröm van, félek attól is hogy még rosszabb lenne a helyzet 😩
2016. máj. 14. 22:51
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Másfél éve van Mirenàm. Bő vérzés miatt javasolta a doki. Eleinte kicsit össze-vissza vérezgettem, amíg elvékonyodott a nyàlkahártya, de ezt mondták is. Azóta 4 napig tart, elég a tisztasági betét. Nem érzem, hogy fenn van, mintha nem is lenne. Imádom, komfortos és megbízható.
2016. máj. 15. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
5-ö vagyok. Az lemaradt, hogy sem pattanàsok, sem hízàs nem jelentkezett.
2016. máj. 15. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én kizártnak tartom, hogy ettől hízzon valaki, mert olyan minimális hormonmennyiség jut be a szervezetbe, hogy éves szinten egy-két tablettának felel meg.

Nekem is van, kb 2 hónapja, azóta minden nap van minimális vérzés, de az eleje ilyen sajnos. Érezni nem lehet egyáltalán.

2016. máj. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat Lányok! 😊 Egyre inkább hajlok afelé, hogy csak hallgatok a dokira és kiváltom a receptet! Köszönöm a segítséget Mindenkinek! 😊
2016. máj. 15. 16:24
 9/10 anonim ***** válasza:
66%

MIndenki azt mondja, hogy a Mirena nem okoz hízást, de akkor meg miért híztam ennyit, ha az életemben semmi sem változott?

Sőt, már pár kiló után inkább jobban odafigyeltem, többet mozogtam.

Lemondtam a cukorról, helyette eritrit, a fehér kenyérről, helyette magkenyér és sokkal több zöldséget eszem, köretnek is inkább azt kérek rizs és krumpli helyett. Húsból szinte csak sovány és hal.

Nem iszom cukros löttyöket, csak vizet.

Nem sütök bő olajban, csak sütőben.

Annyi mindenen változtattam, hogy a párom csak fogja a fejét :)


Szóval sztem nálam a Mire okozhatott vmi hormonális problémát, mondjuk a pajzsmirigyemmel...

2016. máj. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az idobeli egybeeses nem jelent oksagi kapcsolatot! Egy pajzsmirigyet mindenkepp nezess! Lassan mar alig latok olyan not, akinek ne lenne pajzsmirigy problemaja...
2016. máj. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!