Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállalnak egyesek...

Miért vállalnak egyesek gyereket házasságon kívül?

Figyelt kérdés

Tudom rosszul hangzik a kérdés, de csak kiváncsiság miatt kérdezem.


Szóval úgy értem, hogy ha már egy tartós kapcsolatban valaki tervezi a babát (szóval nem csak véletlenül csúszott be!), akkor miért nem akarnak megházasodni előtte, hogy mégis az a gyerek egy családba szülessen. Születésekor ne legyen olyan probléma, hogy most melyik nevet kapja, vagy a gyerek csak az anya nevét viseli. Ha meg is akarják kereszteltetni, akkor is problémákba ütköznének mert házasságon kívüli gyerek. Nem egy nagy ceremóniáról beszélek, csak annyi, hogy ingyen aláírják a papírokat. Miért nem akarnak egyesek megházasodni? Azt megértem, ha nem gondolják, hogy sokáig együtt maradnak és akkor a házasság fölösleges lenne. De ha már közös családot terveznek, akkor a házasság ilyen esetekben miért nem jön szóba? Mi az oka annak, hogy ha együtt is tervezik leélni az életüket nem szeretnének megházasodni?



2016. máj. 28. 18:29
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
83%

Mert nem a házasságtól lesznek egy család. A névviselés az apaságival is előre rendezett.

Mondom ezt házasként.

2016. máj. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
86%

mert elavultnak gondolják a házasság intézményét.

mi házasok vagyunk a gyerekeim apjával, de nem értem miért nem lehet elfogadni, hogy ma már ez elavult és sok a válás.

eleve nincs ingyen az aláírás sem, nekünk annak idején 15.000.- volt a csekk amit be kellett fizetnünk és ehhez jött a pezsgő, a zene, stb.


ráadásul a válás is pénz. ezt a név kérdést nem értem. csak akkor kapja az anya nevét ha nincs apasági nyilatkozat vagy kifejezetten úgy kérik. ahogy az esküvő előtt, úgy az apasági nyilatkozatnál is el kell már dönteni, hogy mi legyen a gyerek vezetékneve. házasságnál ez neccesebb is, mivel az lehet évekkel a gyerekvállalás előtt.


ezt a keresztelés dolgot sem értem, semmi köze ahhoz, hogy megkeresztelik-e a gyereket.

szóval nincs semmi ész érv a házasság mellett manapság, csupán az, hogy akarnak-e. de enélkül is egy család ha van gyerek és együtt élnek... :)

2016. máj. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
68%
2 gyerekünk van és nem tervezünk esküvőt, ha lesz is egyszer akkor is csak a legszűkebb körben polgári! Ateista vagyok úgyhogy a keresztelésről ennyit. Az apasàgi nyilatkozatot elintézni 4/5 óra volt... Mégis min vàltoztat ha összeházasodik két ember egyébként?
2016. máj. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Én teljes mértékben elfogadom azt, ha valaki gyereket vállal házasságon kívül. Én csak valahogy nem tudom megérteni. Engem kiskorom óta úgy neveltek, hogy ha tényleg szereted a partneredet, komolyan gondoljátok a jövőtöket, akkor összeházasodtok. Persze nem csak egy pár hónap után. De mondjuk igazatok van a válással kapcsolatban. Én még fiatal vagyok, szóval nem is fogok megházasodni a következő 5 évben, de én biztosan szeretnék, mielőtt még gyerekeim lennének. Nekem a házasság egy kapcsolathoz elengedhetetlen, mert ezzel ténylegesen bebizonyítom, hogy ez az amit szeretnék.

Régimódi lennék? :D

2016. máj. 28. 18:55
 5/36 anonim ***** válasza:
92%
Mi azért, mert mindketten elváltunk, és a rosszul sikerült házasságaink nyomot hagyott bennünk. Maximálisan családként működünk, jóban-rosszban, ő teljesen elfogadta az én gyerekemet, többet tesz érte, mint a saját ápja, mégis van egy szabadság feeling. A közös gyerek neve meg soha nem volt kérdés.
2016. máj. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
74%
Nem baj, hogy régimódi vagy. Egyetértek veled. Én nem szültem volna házasságon kívül. 28N
2016. máj. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
82%
Aki nincs megházasodva annak a gyermeke nem családba születik? Akkor? Azt hogy hivják?
2016. máj. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
92%

Van akinek elengedhetetlen,van akinek nem.

Nekünk nem volt,de abszolút nem volt semmi macera ebből.

Most leszünk 13 éve együtt,5 éves a lányunk,tervezünk még gyereket,és felvetettem,hogy mi lenne ha összeházasodnánk.Ő meg mondta,hogy:jó,házasodjunk össze. 10-en évig mereven elzárkóztunk előle mind a ketten,most meg ránk jött.Van ilyen is.

2016. máj. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
56%

Sógornőm a 2. gyerek előtt házasodott. Az elsőt minden gond nélkül megkeresztelték (egy szigorú öreg papnál).


Mi előbb házasodtunk, évek múlva lett tervezetten gyerekünk.

Manapság már nem annyira fontos dolog a házasság, anélkül is ugyanolyan család, aki család.

Nővérem nem ment hozzá,

2016. máj. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
81%

Szóval nővérem nem ment hozzá, akinek ikreket szült. 3 évesek voltak a kicsik amikor szétmentek. Mennyivel egyszerűbb dolguk volt, mint bíróságra járni.

Egy apasági nyilatkozat manapság semmi. Hamar meg lehet csinálni. Egy válás évekig tarthat...

2016. máj. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!