Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem kiszúrás a gyerekkel 40...

Nem kiszúrás a gyerekkel 40 fölött szülni?

Figyelt kérdés
Anya 42 éves volt és teljesen más világ az övé. Arról nem beszélve, hogy konzervatív: menstruáció, szőrtelenítés, bugyi, melltartó, körömlakk fiúk, szex... semmiről nem lehet vele beszélni. Nem érti miért van szükségem kozmetikwi, egészségügyi cuccokra. Kicsi korom óta nem mentünk sehova, mert "túl öreg" már mindenhez. A fiú testvérem (45 évesen szülte) nincs "gondja" vele, mert még csak borotválkoznia se kell, ettől ő a jobb gyerek.
2016. jún. 6. 18:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%

Nézd, szerintem ez abszolút emberfüggő.

Vannak olyan emberek, akik vagy a személyiségük miatt, vagy a neveltetésük miatt konzervatívak és szülhetnek 25 évesen is, akkor is ugyanilyenek lesznek.

Én sok olyan 40-es nőt ismerek a munkatársaim között, akinél alap az, hogy csinosan öltözködnek, kozmetikushoz, fodrászhoz járnak és szőrtelenítenek és sokkal szabadabbak, nyitottak ilyen téren. Jó, ők nem ilyen tájban szültek, de abszolút ilyen a gondolkodásuk, mint nekem közel 30-hoz.

2016. jún. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
62%

te hány éves vagy?


köztem és anyukám között "csak" 32 év van, de ezt is néha soknak érzem, mert barátnőm és anyukája között sokkal jobb a viszony ( 4 évvel korábban szült, mint anya) , bár lehet ez a munkából is adódik

2016. jún. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
75%

meglepődnél mennyi fiatal anyuka konzervativ. Nekem pl anyám konzervativ volt, a nagyim meg nem, így amiket normál esetben az ember az anyjával beszél meg, azt én a nagyimmal beszéltem annó. Pedig anyu 30 alatt szült... szóval ez nem ezen múlik. strandra mindenhova vitt nagyim :)


szóval nem nem kiszúrás a gyerekkel. a mentalitás az nem kor kérdése.

2016. jún. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
92%
Ezt szülője válogatja....én 4 évvel ezelőtt,40 évesen szültem a 3. gyerekemet,egy kislányt(a 2 nagyobb-24 éves,és 8 éves-fiú).Én egy elég modern felfogású nő vagyok:vannak tetkóim,műkörmöm,rendszeresen járok fodrászhoz,hetente többször edzeni,borotválom magam,és nem okoz gondot,ha meglátnak a gyerek zuhanyozás után anyaszült meztelen.Momentán egyedül vagyok Velük itthon,mert a férjem vidéken dolgozik.Mi sok programot csinálunk,soha nem okozott gondot.Van,hogy barátok jönnek,itt alszanak.Nyáron hetente többször sütögetünk a kertben,és van egy jóóóó nagy medencénk is,amiben mindig van 1-2-3-4 gyerek(fűthető,a rosszabb idő se gond).Nekem Anyukám is ilyen modern nő(68 éves),a mai napig lehet Vele viccelődni,vagy szexről,intim dolgokról beszélgetni.Az én környezetemben sokan szülnek 38-40-42 évesen,és egyikőjük sem konzervatív,fásult,"öreges" szülő.
2016. jún. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Azért nagyrészt kor kérdése is. Másképp viselkedik az a szüli, aki az 50-es evekben született, meg aki 20 évvel később. Kutakodik a cuccaim közőtt és tudja, hogy megveszem a szükséges dolgokat és eszébe se jut anyagilag vagy akárhogy támogatni benne. Mindenről annyira konzervatívan gondolkodik.
2016. jún. 6. 19:09
 6/25 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem is személyfüggő, nem kor. Vannak fiatalos, nyitott gondolkodású anyák az idősebbek között is. Ha 20 évesen szült volna, akkor is ilyen lenne anyukád, mert őt is így nevelték, ennyi. Tudom, az én anyám is ilyen. Ellenben pont ezért én mindent megbeszélek a lányommal, kerülöm a tabut. A kisebbik gyerekemet 36 évesen szültem, vele sem vagyok más. Szóval nem kiszúrás, csak nincs szerencséd ebben. De talán más dologban meg sokkal jobb, mint más anyukák.
2016. jún. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
72%
Miért? Jobb lett volna ha nem vállal?
2016. jún. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
59%
Gondolod ha pár evvel fiatalabb lenne, más ember lenne? Nem hiszem...
2016. jún. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Sz*r ügy, amikor a szülő és a gyerek között ekkora generációs szakadék van, de a többieknek igazuk van abban, hogy valószínűleg anyukád akkor is ilyen lenne, ha fiatalabban szült volna téged. Nem azért ilyen, mert idős, hanem mert konzervatív, és mert ilyen a személyisége. Gondolom, fiatalon sem volt másmilyen.
2016. jún. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez a hozzáállás személyiség függő. Engem is 40 évesen szült az anyám, mégis tudott a legjobb barátnőm lenni. Vagány, jó fej és felvilágosult csaj volt. Bármit megbeszélhettem vele, anno még falazott is nekem az apám előtt, amikor az első barátommal jártam. Mert apám prűd volt és kőkorszaki felfogású, pedig kereken 10 évvel volt fiatalabb anyámnál.

Ja, és anyám nagyon csinos volt, nagyon adott magára, ő vitt el először kozmetikushoz meg tanítgatott sminkelni, ízlésesen öltözködni.

2016. jún. 7. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!