Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor lesz újra időm magamra?

Mikor lesz újra időm magamra?

Figyelt kérdés

Van egy tündéri babám, nem is túl sírós.


Ennek ellenére zavar, hogy jóformán semmit sem tudok akkor és ott csinálni, amit és ahol szeretnék.


Mikor fog majd tudni eljátszani saját magával is annyira, hogy legalább egy órán - vagy akár több órán keresztül - tudjam végezni egyéb dolgaimat?


Amikor nyűgös, de nem éhes, nem szomjas, álmos, de nem akar aludni, már nem is akar játszani sem csak nyűglődik, olyankor ti mit szoktatok csinálni?


A fogzás meddig tart?



2016. jún. 16. 15:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

Hát órák hosszat... nem mostanában. Majd ha bölcsis vagy ovis lesz, vagy ha apa vagy nagyika vigyáz rá, akkor csinálhatsz legközelebb órákon át azt, amit akarsz.

Ha nyűglődik, kösd magadra vagy mozdulj ki vele.

A fogzás átlagosan 2,5 éves korig tart és úgy ötéves korban újrakezdődik.


Nagyon drága vagy tényleg, de most komolyan, nem is sejtetted, hogy ez lesz?

2016. jún. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Sejtettem, de közben vannak ellenpéldák: van, aki simán házimunkázik, kertészkedik..stb kérdem én: mikor? Mert azért annyi időt szerintem nem alszanak egyhuzamban a babák (idősebbek nem, legalábbis, vagy az enyém nem)hogy mindezekbe bele tudjak melegedni.


Van, hogy csak elkezdek bármi házimunkát, vagy kikapcsolódásképp épp leülök a gép elé, könyvet olvasni stb. és mint akinek a radarja jelez, abban a pillanatban felébred.


És lehet, hogy aznap már nem is lesz időm egyáltalán arra a dologra, de lehet, még másnap sem (pláne, ha fogzik vagy front van pl.)

2016. jún. 16. 15:50
 3/14 A kérdező kommentje:
A magamra kötés már nehézkesen megy, mert jó súlya van, a kimozdulásról...nem mindig tűri a babakocsizást (autóm nincs, de ugye az nem is lenne levegőzés).
2016. jún. 16. 15:51
 4/14 anonim ***** válasza:
61%

Én kendőzök, közben énekelek neki. Most 5 hónapos, már van hogy megunja és inkább menne :-)

A férjem foglalkozik vele reggel és este, ha valamivel elmaradok vagy pihennék, bőven belefér. De kicsi a lakásunk.

2016. jún. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%
mégis mennyi idős a gyerek?? mert ezt elfelejtetted leírni...
2016. jún. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%
Hátra tenni? Talán kevésbé érzed a súlyát.
2016. jún. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%

Hát igen, a változás gyönyörködtet. A miénktől is bármit csinálhattam régebben, ma már többet van ébren, mint korábban és ez így helyes. 3 hónapos korában kezdett el többet ébren lenni és észrevettem, hogy egyre kevesebb dolog van rajta kívül. De nem a háztartásért vagy otthon! Nem is azért, hogy a kertet csináld, a munkád közben sem csináltad a kertet. Most azért vagy otthon, hogy a babát neveld 1-2-3 évig, ahogy tetszik.


És ne mondd, hogy régen napközben többet tudtál törődni bármivel a munkaidődben, most is fogd fel úgy, hogy van egy munkaidőd. Hazajön a férjed, gondolom, nagyon szeretne már veletek lenni, és akkor együtt tudtok házimunkázni és a gyerekkel is törődni. kicsit apázhat a gyerek.:)


Az én helyzetem picit komplikáltabb, mert nem mentem CSED-re, rendesen dolgozom itthonról (írok) és egyre jobban össze kell szervezni a dolgokat, hogy az alvásideje az én munkaidőm legyen és ne lébecoljam el, dehát muszáj és szeretem is csinálni.


Az nemrég változott meg, hogy nincs el egyedül? Vagy soha nem volt? A mi babánk pl. 2 hónapos kora körül reggelente nem akkor szól, ha felkel, hanem ha kijátszotta magát a plüssökkel és megunta.:)) És azóta is elvan egyedül is.

2016. jún. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Akkor lehet, valami nevelési baki van nálunk :( A mi babánk, ha vannak is játékai a kiságyában elég hamar rájuk un, és akkor jön a nyűglődés, amíg ki nem veszem. Földön játékokkal elvan egy ideig, olyankor sokat mozog is, utána azokat is megunja.


Én is sokat mondókázom, énekelgetek neki (volt idő, amikor már szerintem az is sok volt neki, túl sok inger érhette ilyen téren).


Van, hogy már csukódnak le a szemei, megciciztetem, és mivel aznap még nem volt levegőn (vagy csak keveset) vinném babakocsizni, de ha az elején nyűgös, akkor nyűgös lesz mindvégig, és nem alszik el a babakocsiban (pedig, mondom, látványosan fáradt). Figyelem, hogy ne legyen úl melege, de ne is fázzon, mégis nyűgös. Játékokat is viszek magammal, azokkal elvan egy ideig és fák terméseit-virágait is nézegeti-morzsolgatja egy ideig, majd jön a nyűgi.

2016. jún. 16. 16:04
 9/14 anonim ***** válasza:
41%
mennyi idős??? másodjára kérdezem!
2016. jún. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nyolc hónapos amúgy, látszik, hogy jár nagyon járna-menne, de még nem tud, erre azt mondták nekem, nehogy erőltessem, mert visszájára fordulhat a dolog. Egyre ügyesebben ül, erős baba, jól forog, kúszik, mászni még nem akar, de négykézláb már áll.
2016. jún. 16. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!