Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valakinél volt úgy, hogy ti...

Valakinél volt úgy, hogy ti (nő) szerettétek volna hamarabb a babát, mint a párotok? Adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés

Màr több, mint 1 éve nagyon szeretnék babát. Ezt már jó párszor a férjem tudtára adtam, volt, hogy 1x még el is sírtam magam miatta. Egyszerűen kitört belőlem. Màr hosszú évek óta együtt vagyunk, ráadásul stabil a kapcsolatunk is, nagyon szeretjük egymást, mindketten dolgozunk, van saját lakásunk igaz hiteles, de anyagilag beleférne egy baba.

Szóval minden tényleg ideális lenne egy baba érkezéséhez.

Férjem azt mondta múltkor, hogy akkor jövőre talán elkezdjük. Félek, hogy ezt csak azért mondta, mert már többször előjött a téma és attól tartok, hogy talán én "erőszakoltam" ki tőle, hogy mondja ezt?!

Lehet, hogy persze nem, csak az én fejemben van ez. Meg amiatt félek, hogy kivárjuk ezt az egy évet és szóba hozom, hogy akkor baba és esetleg még mindig várna vele... Ez az 1 év is olyan hosszúnak fog tűnni. Tudja, hogy már nem tudok többet várni, hiszen már egy ideje így érzek. Már szóba hozni nem szeretném, mert nem akarom, hogy úgy érezze siettetem. Múltkor azt mondta, hogy attól tart, hogy mi lesz később a világban, milyen állapotok lesznek stb.

Mondtam neki, hogy így meg nem lehet élni, hogy az ember mindig tart valamitől. Meg azt vettem észre, hogy mikor csak viccsen előjön a baba téma, akkor utána rögtön bújik vagy megfordul és várja, hogy simogassam. Arra is gondoltam, hogy fél ha baba lesz, akkor ő majd háttérbe szorul esetleg, de nyugtattam, hogy nem lesz ilyen. :) Annyit mondott, hogy nem fél tőle, hogy majd elhanyagolom.

Azt is kérdeztem tőle, hogy esetleg nem érzi késznek magàt, de erre is az volt a válasz, hogy nem érez ilyet. A gyerekeket meg szereti, mert láttam más gyerekeivel játszani.

Mit gondoltok?

Korban nem vagyunk elkésve. Ő 28 én pedig 27.


2016. jún. 22. 16:34
 1/2 A kérdező kommentje:

Már 1-2 x mondott olyat magától mikor a pocimat simogatta, hogy akkor ott fog majd bent lakni a lányunk (inkább làny párti) 😃

Mondjuk most fárasztó a munkahelye is, sokszor agyal rajta, ezért nem is akarnàm ezzel zaklatni, meg úgyis megbeszéltük, hogy várunk még 1 évet. Ezért írtam ki a kérdést, hátha ti tudtok nekem valami tanácsot adni. Jó érzés kiírni magamból. :)

2016. jún. 22. 16:38
 2/2 anonim ***** válasza:

A helyedben pár hétig pihentetném a témát, teljesen. Tehát még annyi sem, hogy látványosan vágyakozva nézel egy gyerekjoghurt reklámot.


Utána ne konkrétumokkal nyaggasd (lásd: attól félsz, hogy a háttérbe szorulsz?). Egyszerűen ültesd le, tényszerűen mondd el neki, hogy benned már nagyon érik a gyerek gondolata. Szeretnéd tudni, hogy ő most pontosan mit érez ezzel kapcsolatban (ne adj a szájába dolgokat, ne dobálj fel lehetőségeket!!). És hallgasd végig, ne vágj közbe.

Ha kitér, hogy egy évet még várna, akkor kérdezd meg, hogy miért pont egy évet, mi fog egy év alatt történni, amit meg szeretne várni? "miért" típusú kérdésekkel lehet kifogást kezelni, de nem rögtön az elején és nem nyaggatva.

Első kör az, hogy a lehető legnyitottabb kérdést teszed fel neki és bármennyire is közbevágnál, hagyod, hogy kifejtse. Ha elkeni, akkor lehet a miértes részre ugrani.

2016. jún. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!