Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én vagyok ennyire lemaradva,...

Én vagyok ennyire lemaradva, vagy ők húztak bele nagyon?

Figyelt kérdés

Ismerősi körben nagyon sok 25-26-27 évesnek már van babája, sőt sokaknál már kettő is, vagy éppen útban van.

Én 27 éves vagyok.

Meg azt néztem, hogy épphogy megszületik az első, rá max. 2 évre jön a második baba.


2016. júl. 3. 16:28
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ti mit tapasztaltok az ismerősi körötökben?
2016. júl. 3. 16:29
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
26 éves vagyok és 9 hónapos a babám. A rokoni/ismerősi körben ez olyan változó, mint a valóságban. Egyik unokatesóm 20 évesen esett teherbe nulla munkával 2-es érettségivel, egyik volt osztálytársam diplomázott de nem dolgozott még terhes lett, van aki 5 éve dolgozik, 30 éves és még nincs babájuk, volt egy másik osztálytársam (nem kisebbségi) igaz 16 évesen már eljegyzésük volt de 23-24 évesen már 3 gyerekes volt. Kollégáim közül viszont nagyon sokan így 25-27 évesen lettek kismamák első babával. Van kollégám ahol kicsi a korkülönbség, van ahol 4-5 ev vagy még több. Nekünk nem tudom mennyi korkülönbség lesz. Társasházban lakunk is itt is ugyanilyen a megosztás, nincs átlag, van mindenféle.
2016. júl. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
28 vagyok. A velem egyidős barátnőim közül csak 1-nek van gyereke rajtm kívűl.
2016. júl. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

29 vagyok, 35 korul szulnek a barati korunkbol a nok. Altalaban egyet csak. A baratnoim szinglik vagy parkapcsolatban elnek. Az en ferjem 37. Szerintem azert szulnek kis korkulonbseggel a nok, mert a GyEd miatt ugy kedvezobben jon ki.


Ez fugg tarsadalmi statusztol, munkaeropiactol, kedvtol, parkapcsolati statusztol es egeszsegugyi helyzettol is.

2016. júl. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
25 évesen szültem, a barátaim közül elsőként. A többieknél jellemzően 28-30 éves koruk körül érkezett az első baba.
2016. júl. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Ja, a 2 éves korkülönbség pedig egyértelműen a gyed miatt van.
2016. júl. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

29 éves vagyok, a nagy 3 lesz a kicsi 5 hónapos. A legfiatalabb ismerősöm akinek gyereke van 33 éves.

Mi kis korkülönbséget akartunk, azért jött ilyen gyorsan a 2., a GYED meg nàlunk alapból nem volt szempont mert az első terhesség alatt munkanélküli lettem, így csak az első utàn kaptam.

A szűkebb baràti körömben velem egyidősek vannak, közel sincs még tervben senkinél

2016. júl. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%
Épp hogy betöltöttem a 27 mikor született az első 28 vagyok és jön a 2. Az egyik barátnőm pont ugyanigy. A tesom 34 volt az elsőnél 37 a másodiknál. A többi korabeli barátnőmnél még nincs,és elég valószinű hogy nem is lesz.
2016. júl. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
46%

Neked ez miért gond? :)

17 voltam, amikor megismertem a férjem. 22 évesen diplomáztam (3. évtől évesen már dolgoztam egy multinál a pénzügyön), 23 évesen vettünk egy házat (örököltünk pénzt), 24 évesen férjhez mentem (7 év együttlét után), 25 évesen szültem az elsőt, 27 vagyok és várom a másodikat, 2,5 év lesz köztük. Max gyedet kapok, a férjem is elég jól keres, van 2 autónk, meg saját házunk, valamint nem csak a megélhetésre költünk! Ehhez szerencse is kellett, de nem értem mi a gond ezzel! Van aki 30-35 évesen sem szül, mert nincs mondjuk kinek, vagy nem jön össze, mindegyik tábort szokták kövezni...

2016. júl. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%
Háhá jó volt pontozni? Sajnálom, hogy nem kell kuporgatni ennyi idősen...
2016. júl. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!