Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » SOS Kell az apa személyesen?

SOS Kell az apa személyesen?

Figyelt kérdés

A legkisebb fiamnak 1 hete igényeltem meg a személyi igazolványt, akkor volt 3 hetes. Nem volt velünk ott az apuka, így haza küldtek minket egy nyilatkozattal hogy irassam alá apával , hogy beleegyezik az igénylésbe.

A kérdésem az, hogy a nagyobbik fiamnak lejárt a személyie, 4 éves múlt, a hosszabbításhoz is kell az apuka vagy a beleegyező nyilatkozata? Esetleg ezt egyedül is intézhetem? A válaszokat előre is köszönöm! :)



2016. júl. 11. 07:39
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Bocs az off-ért! én egydülállóként nevelem a fiam... de van apasági nyilatkozat. Mégse kellett az apjának semmi hozzájárulása, mikor 7 évesen csináltattam neki a személyit :O
2016. júl. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm most akarta meghosszabbítani kisfia személyiét, apuka nélkül hazaküldték őket!
2016. júl. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
1-es, ez 2016. január óta van így, előtte elég volt egy szülő is.
2016. júl. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Első: szeptemberben csináltattam a középső fiamnak, akkor még nekünk sem kellett az apuka, szerintem változtak a jogszabályok...

Második: attól tartok, én sem fogok sikerrel járni, bár nem értem a hosszabbításhoz miért nem elég egy szülő, az igényléshez még megértem...

2016. júl. 11. 08:15
 5/6 anonim ***** válasza:
igen, sajnos a hosszabbításhoz is kell apa, vagy az a hülye nyilatkozat. Én nemrég csináltattam, és akkor megkérdeztem, hogy hosszabbításnál is el kell-e játszani ezt a cirkuszt, azt mondták igen. Számíts rá, hogy valami hülye pin kódot is meg kell adnod, azt találd ki előre mi legyen...
2016. júl. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 1 hete csináltattam a nagynak, akkor azt mondták, elég a nyilatkozat is, ha megvan az alapokmány.
2016. júl. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!