Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érezheti egy anya, hogy a...

Érezheti egy anya, hogy a társadalom haszontalan tagja?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy erős a kérdés, de bevallom őszintén, amióta kismama vagyok egyre haszontalanabbnak érzem magam. Úgy érzem, hogy kimaradok dolgokból, és már azon kattogok, hogy visszatudok-e térni a régi munkahelyemre GYES után?


Ti nem szoktátok érezni, hogy nagy a teher rajtatok,, hogy nem értek semmit?


26/N



2016. júl. 14. 11:36
 1/10 anonim ***** válasza:
35 hetes koromig dolgoztam, volna, ha 34 hetesen nem kerülök kórházba megindult szüléssel, amit vissza kellett tartani, a fiam még így is majdnem koraszülött lett, ha most visszamehetnék az időben, biztos, hogy hamarabb letenném a munkát és próbálnék sokkal jobban a születendő babámra koncentrálni, nem érezném/éreztem azt, hogy nem érek semmi, elvégre egy gyerkőcnek készültem az anyukája lenni, ami azért nagyon nem kis feladat, így három év távlatából már ezt is elmondhatom, miért nem dolgozol? veszélyeztetett terhes vagy? szerintem használd ki ezt az időt arra, hogy olyan dolgokat csinálhatsz, amit esetleg munka mellett nem, ha van hobbid még most élj neki, mert a baba születése után a 0-24-es szolgálatban nem nagyon lesz időd semmire egy ideig, nem vagy haszontalan és nem maradsz ki dolgokból, ez az időszak nagyon kis idő az életedből, míg csak a babával lehetsz, értékeld, minden jót nektek :-)
2016. júl. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem éreztem ezt, pedig nekem elég "pihenős" volt a gyesem, jó volt a babám alvókája, csillogott-villogott a lakás, külön főztem neki meg magunknak, rendgeteget voltunk levegőn, mégse voltam kimerült - de utána mégis, amikor eljött az ideje, nagyon élveztem újra a munkába járást.

Nem tudom, ebben az időszakban mi érhetne többet, mint hogy a babáddal vagy. De ha haszontalannak érzed magad, amiért nem keresel pénzt, gyárthatsz otthon pl kézműves terméket és árulhatod a neten. Ha úgy érzed, kimaradsz dolgokból, látogass be egy-két havonta a munkahelyedre, szakíts több időt a barátokra, járjatok el apjukoddal kimozdulni.

2016. júl. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem éreztem, hogy ne érnék semmit, csak mert 2.5 évre otthon maradtam a gyermekemmel...

38N

2016. júl. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

Az anyukák minden embernél hasznosabb tagjai a társadalomnak:


1. Biztosítják az utódok fennmaradását, öröklődést, népességfennmaradást vagy növekedést


2. Ez egy napi 24 órás munka, beleszámítva a hétvégéket is. Ugyan melyik munkahelyen dolgozó gyermektelen tudná elmondani magáról, hogy ilyen munkarendben dolgozik?

2016. júl. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%
Azért ezt nem állítanám, hogy minden embernél hasznosabbak.... kicsikét szerényebben! :)
2016. júl. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem, egy percig se éreztem ezt.

Munkanélküliként igen, átéltem ilyet, hiába próbáltam (másmilyen értelemben) hasznosan eltölteni az időm, tanultam, gondoztam az egyik családtagomat (nem ápolásiért és nem kizárólag az én dolgom volt).

De a gyerekkel nem. 33 hetesen mentem táppénzre, addig pörögtem, a szülés után pedig teljesen kitöltötte a gyerek a napomat.

Azon viszont én is kattogtam, hogy milyen lesz visszatérni, mennyi idő alatt zárkózom fel, mert hiába képzem magam itthon, nem olyan, mint a gyakorlatban.

2016. júl. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Érezheti, joga van hozzá.

Az más kérdés, hogy miért érzi ezt?

Részben önértékelés kérdése is, és erősen függvénye annak, hogy a közvetlen környezeted (férjed, család, barátok) hogyan értékelik a mindennapjaidat.

Ha ők felnéznek Rád, akkor vélhetően az önértékelés és minden más is jobb lesz.


Az megint egy másik kérdés, hogy a "társadalom" (bár azért megkérdezném, pontosan ez kiket is jelent?) hogyan értékel egy anyát.

Ma Magyarországon, "családbarát kormány ide vagy oda" nem túl jó a helyzet, ami a munkaerőpiacra való visszatérést jelenti, emiatt szerintem sok anyuka éveket képes végigaggódni (sokszor joggal teszem hozzá!), hogy mi lesz ennyi meg annyi év múlva, és ez beárnyékolja az otthon töltött időt is, mert nincs az a felhőtlen boldog létérzés.

2016. júl. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%
Persze, miért ne erezhetne? Önmagában attól senki nem lesz hasznos, hogy szül egy gyereket. Ahogy attól se lesz haszontalan, ha nem vállal gyereket.
2016. júl. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem éreztem így, nem gondolom, hogy a munkám határozná meg az értékemet. Inkább amiatt aggódtam, hogy amikor visszamegyek, mennyire lesz jó a munkaidő neosztásom a gyerekek mellett. Szeretem a munkámat egyébként, az itthon töltött idő alatt is képben voltam.
2016. júl. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én most érzem igazán hasznosnak magam :) Imádom az anyaságot!! Ez a legszebb "meló" a világon!!! És a legnehezebb is :)
2016. júl. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!