Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A dédi miért csinálhatta ezt...

A dédi miért csinálhatta ezt velünk?

Figyelt kérdés

Kb fél 11-kor jött.

11-kor sápítozik egyfolytában nem e ebédelnie kellene már a gyereknek, vagy aludni, egyszer nem kelt vele fel játszani, csak ült a fotelben, meg ő lassan menni akar, hagy aludjon a kicsi.

Folyamatosan mondtam hogy napirend van, ha most etetném nem eszik annyit, eltömi pár falat es akkor délben nem ebédel, es nem alszik jot, borul minden.

De csak mondja tovább hogy szerinte már biztos dél, ennie kell(11:10-kor)erre a gyermek - gondolom értett valamennyit- direkt ugy tesz, mint aki farkas éhes (2 éves), mindent megakar enni. El is hittem. igy a gyümölcs helyett gondoltam előrébb hozom akkor az ebédet, volt már rá példa, legyünk rugalmasak. Mindenbe csak belekóstol, nem kell...de most már akkor etettem, amennyi ment, ment. a gyermek kezd álmosodni ahogy ebéd után szokott.Készítem az elalvós tejitalt, erre dédinek már meg esze ágában sem volt menni, felpattan, felpörgeti a gyereket, bújócskázni, fogocskázni kezdenek, a gyermek már szuszog liheg, emelt vérnyomás, adrenalin, nevetés...közlöm hogy kész a tej, altatnám es olyan lett az egészből, hogy még én küldöm el, á véletlen sem ő akart menni...johogy meg nem sértődött...


A másik: egyszer említettem neki, hogy olyan jol esik ha azt mondom a gyermeknek (meghitt pillanatainkban) hogy szeretlek, és olyan kedvesen mosolyog rám vissza olyankor(kicsit olyan felnőttesen is) és ő is mondta már(ritkán beszél még) és olvastam, hogy mondani is kell a gyermeknek.

Erre feltűnt hogy valahogy elkezdi neki olyan erőltetetten szajkozni hogy szeretlek amikor nem is illik a szituhoz(pl elrohan a gyerek és várja hogy elkapják "utánakiabálja")



Mindezt miért csinálja? Miért viselkedik ilyen "érdekesen"?


2016. júl. 16. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Mert idos, es mert szereti, igy fejezi ki. Orulj, hogy meg tolthetnek idot egyutt ! Sajnos sokunk gyereke mar nem ismeri sem a nagyszuloket, a dedszuloket meg foleg!

Mit nem adnek ha a nemregen meghalt szulom jatszhatna ebed utan a gyerekemmel! Egyebkent a 2 evesnel mar lehetne rugalmasabbnak lenni evest es alvast illetoen.

2016. júl. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%
Mert már vén. És nincsenek teljesen otthon nála.
2016. júl. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Én örülnék ha lenne dedije a gyerekeimnek de nincs. Az se érdekelne ha borulna miatta a napirend.

Amúgy egy 2 eves már nem kisbaba hogy osszezavarja ha valami nem a megszokott módon történik.

A dedi idős kissé már szenilis stb. Élvezd ki azt a kis időt amit még köztetek van. Vissza fogod sírni.

2016. júl. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Az, hogy valaki öreg, még nem azt jelenti, hogy csudajó ember lenne. Bizony, hogy köztük is vannak idegesítő, ki nem állható emberek, akik azt hiszik minden róluk szól.
2016. júl. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk is voltak érdekes dolgai a dédinek, az ő idejében még pláne más volt a nevelés, gyerekgondozás mint a szüleink idejében. A lányom egyébként imádta, 2 éves volt mikor meghalt, és örülök, hogy ismerhette és még játszhatott vele.
2016. júl. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
bakker mennyi lehet? 85-90? :) mit varsz a szentemtol? teljesen normalis viselkedest? ket vilaghaboru meg a 21. szazad utan?? :)
2016. júl. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Csak érdekesnek találom, hogy "le akart rázni", nem foglalkozott a gyermekkel, menni akart, amikor a kicsi ugy várta és örült neki, de amikor altatás jön, akkor ahelyett hogy menne ahogy mondta, neki áll felpörgetni a gyermeket.


Amugy zsarol rendesen ilyenekkel hogy majd ha ő nem lesz meg stb csak mert nem tudtunk menni hozzá.. szoval köszi a válaszokat ezzel tisztában vagyok, nagyra értékelem hogy van dédink, attol függetlenül nem értem és nem írom a korára

2016. júl. 16. 21:08
 8/8 anonim ***** válasza:
a szeretlek dolgot meg azért "szajkózza" , mert szóvá tetted, neki meg y jött le, hogy ezt így kell, te ezt szeretnéd. És azért erőltetettt, mert neki ez igazából egy idegen dolog, az ő idejében nem volt ennyire gyerekközpontú a világ. Mamám mondja, h ő pl. nem puszilgatta az apámékat, nem ölelgette. Soha. Nem volt szokás náluk. Valószínűleg a szeretleket se mondták. Mamám nem is tudja igazán kimutatni a szeretetét és a szüleim sem, mert nem látták, hogy kell.
2016. júl. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!