Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen pozitívumot és negatívu...

Milyen pozitívumot és negatívumot tudtok mondani? Kistestvér kérdés? Második baba! Nem tudom, félek. De mégis sokat vacilálok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most nem is inkább hosszas válaszokra lennék kíváncsi hanem inkább csak pár szóra, 1-2 mondatra, hogy milyen pozitív s negatívja van annak ha kistesó érkezik/van..


Pl tudnátok 5 pozitív s 5 negatív dolgot mondani?

Természetes tapasztalt családokra, nőkre lennék kíváncsi..


Még annyi, hogy Megbántad? (Ezt NAGY idézőjelbe tenném) hogy akartál kistesót a "nagynak"? Természetesen nem a gyermekedet bántad meg, hogy megfogant s megszületett hisz mindenkinek élete "szerelme" a gyermeke. Csak azt hogyha visszacsinálhatnád újra úgy gondolnád, hogy szeretnél második babát?


Még annyi, hogy sokat vaciláltatok a másodikon? Vagy jött a mindent elsöprő meg nem rendíthető "Én akarok második kisbabát?!"


Köszi a válaszokat.



2016. júl. 19. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

pro: -sokkal jobb a nagyobbnak ha van kivel jatszani

- ha a szulokkel barmi tortenik ott vannak egymasnak

- konnyebb a masodikkal mert az ember rutinosabb

- a masodik ugysem lesz ugyanolyan jellem/karakter mint az elso, annal izgalmasabb az elet, minel tobbfele gyermeke/van az embernek, illetve eletutja a gyermeknek

- ha nagy a csalad sok unoka lesz :)

- szamomra fontos a magyar nepessegnovekedes, rohogjetek pontozzatok de ez is egy erv..


kontra: - egy gyerek sok penz ket gyerek meg tobb penz

- ha esetleg veszekednek nem jonnek ki jol szivfajdito lesz latni

- farasztibb ket gyerekkel otthon mint eggyel


hat...6 pro 3 kontra...de szamomra nem is volt kerdes h legalabb kettot vallalunk

2016. júl. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Három gyereket terveztünk mindig is. Az első kettő között 22 hónap van, a harmadikat is hasonló korkülönbséggel szeretnénk. Negatívumot nem tudok mondani, egyszerűen csak jó, hogy vannak. Szerintem akárhányszor is lehetne nekifutni, akkor se csinálnánk másként. Kettővel nyilván nehezebb, mint eggyel, hárommal meg gondolom pokolian nehéz lesz, de élvezzük. :)
2016. júl. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, hogy ide írok, de ez nekem is hatlmas dilemma. A szívem vágyik rá, a reális agyam meg "retteg" a holnaptól is. :/ De most nagyon úgy érzem hiányérzetem lenne egy életen át, ha nem születne még egy gyerek a fiam mellé.
2016. júl. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3-as!! Ugyanígy vagyok!
2016. júl. 19. 23:00
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

3 éves lany es 3 honapos kislany anyukaja kent mondom nincs negatívum a dologba.


Számomra hihetetlen a szeretet mar most ami köztük van, a nagylanyomnal kicserélődött teljesen.

Ugyanazt csinalja a babájával mint en, komolyan mintha hirtelen 6 eves lett volna,


Egyedul az elso havi nyuglodesek, ejszakazasok rettent ettek el, de 3 honapos es ezek megszűntek mar, annyira "jo" baba a kicsim....

Anyagilag most meg nem nehéz, kesobb tobb lesz a kiadás de ugyis dolgozni fogok en is, megoldjuk.


Mi a harmadikon vacillalunk, de rajta csak azert, mert kicsi a haz bővíteni kellene, de arra egyelore nincs keret.

2016. júl. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk majdnem 8 éves lesz a nagy, mire megszületik a kistesó. Amíg kisebb volt, eleinte nem volt lehetőségünk másik gyereket vállalni, utána egy darabig nem akartam, aztán egyszer csak bevillant, hogy AKAROK még egy gyereket. Sokáig tartott összehozni, de szerencsére már úton van <3

Pro:

- leginkább az, hogy a fiam már nem lesz egyedül a világban, ha velünk történik valami

- nekem is van tesóm, kicsinek öltük egymást, most bármit megtennénk a másikért

Kontra:

- sokba fog kerülni amikor a nagy gimibe megy, a kicsi meg kezdi az elsőt, de majd valahogy megoljuk

2016. júl. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!