Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen nyelven fog beszélni?

Milyen nyelven fog beszélni?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk a gyerekemhez születésétől fogva oroszul beszélek, akkor ő neki ez lesz majd az anyanyelve? Úgy értem, hogy 2 évig csak oroszul, akkor majd ő is úgy fog beszélni, és érteni is fogja? (Az oroszt csak példának hoztam fel, 14 éves vagyok, nem tervezek gyereket, csupán érdekelt, mivel a mai világban sokan alkalmazzák ezt a módszert; Apa angolul, Anya magyarul)
2016. júl. 24. 17:27
 1/3 anonim ***** válasza:
59%

Nem, genetikailag beléjük van kódolva egy nyelv, azon beszélnek először.


Persze olyan nyelven beszél és ért majd ahogyan hozzá beszélnek!

2016. júl. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, olyan nyelven tanul meg a gyerek, ahogy beszelnek hozza. Ha ketfele nyelvet hall szuletesetol fogva, akkor 2 anyanyelve lesz.
2016. júl. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt beszéli, amit tanítanak neki. És a hangkészlete is így alakul majd ki. Ha valakivel pl csak angolul beszélnek akkor egy idő után már nem fogja tudni a speciális magyar hangzókat kimondani.
2016. júl. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!