Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megneznetek a kelengye listama...

Megneznetek a kelengye listamat? (babanak csak) Penz szemszogebol irtam mindent le. A szukseges dolgok mellett a "szeretnem ha lenne" kategoria is benne van.

Figyelt kérdés

Babaszoba:

-Kombi agy pelenkazoval

-matrac

-pelenkazoba betet

- 2 huzat a pelenkazora

- legateresztos fejvedo a racsra

- 3 gumis lepedo

-vizhatlan matrac vedo kesobbre

-szennyes kosar

-szemetes kuka

-kukaba 100db-os zacsko

- forgo a babaagyra

(kesobbre - mikor mar 2-3 eves a picur)

-gyerek paplan es parna

-3 keszlet huzat a paplanra es a parnara


Utravalo:

-multifunkcios babakocsi

-ujszulott kocsiules 0-13 kg? (vagy jo a 0-18 is)

-0-18 kg-os gyerekules

- hordozo kendo (mar megvan)

-pelenkazo taska

-babakocsiba 1 vastag es 1 vekony pled

-autoba napellenzo


JO HA VAN: (ajandeknak kernem)

-baba hinta

-piheno szek

-jatszo szonyeg

-utazo agy

-szunyoghalo a babakocsira

-eso vedo a babakocsira


Furdetes es pelenkazas:

-babakad

-jatekok

-homero

-3 torolkozo kapucnival

- 1 csomag bio szett (furdeto, sampon, testapolo babaknak) (nem kaphato itt gyogyszertari furdeto)

-popsikrem

-1 csomag ujszulott pelenka (27 darabos)

-3 csomag 1-es pelus (100 db)

-1 csomag 2-es pelus (112 db)

-1 csomag 3-as pelus (104 db)

-torlokendok (448 db-os)

-furdeto szivacs

-bili


Etetes:

- Cumisuveg (2 db ha anyatejes lesz)

- moshato melltarto betet (9 par)

- egy doboz eldobhatos melltarto betet

-szoptatos parna

-uzsis poharak (kesobbre)

-tanyerok

-kanalak

- bebi etel tarolo

-etetoszek

-gyerek asztal es szekek (kosobbre)

-5 db eloke

-8 db textil pelus (5 mar van)


HA NEM TUDOK SZOPTATNI:

-4-8 db cumisuveg

-heti 1 doboz tapszer?

? mell pumpa

? tej tarolo zacsko

? cumisuveg kefe

? cumisuveg tarto es szarito

? cumisuveg melegito

? cumisuveg hordozo taska


Ruhak:

-1 ujszulott body

-10 db 50-62-es body

-10 db 63-68-es body

-10 db 68-74-es body

-10 db 80-86-os body

-2 ujszulott rugi

-10 db 50-62-es rugi

-5 db 63-68-as rugi

-5 db 68-74-es rugi

-3 db 80-86-os rugi

-2 harisnya telire

-6 par zokni

-2 nadrag

-teli dolgok (sapka,kabat, kocsikabat, kesztyu, levegozteto zsak)

-2 vastag pled

-3 vekonyabb pled

-halozsak ? (mennyi kell es milyen meretben?)

-2 vekonyabb sapka

-kaparas ellen kesztyu


Egyeb:

-legzes figyelo

-orrszivo porszivo

-cumi?

-fultisztito koldokcsonk apolasra

-alkohol

-elso segely doboz

-vitaminok es gyogyszerek

-dekoracio

-tarolo dobozok

-akasztok es szekreny rendszerezok


2016. júl. 28. 05:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Par tanacs:

-matracvedo egybol jo (kipisilhet, izzadhat)

-forgo kb 2 honapos kortol jo

-koldokcsonkra gezlap kell, nem vatta

-alkoholt, popsikremet, furdetot fel fog irni az orvos

-van egy elvem. Tartogassa a bolt. Ne vedd meg 2-3 evre elore a paplant, mert akkor nem lesz uj, kitalalhatnak uj technologiat, rajohetnek, hogy a mostani veszelyes vagy elavult

-nem keszulnek fel arra elore, hogy nem tudok szoptatni, minden sarkon van dm

-eleg kisebb meretu ruhakat venni (50,56), mert az idojaras kiszamithatatlan, lehet egy 57-os pulcsit sose adnal ra.

2016. júl. 28. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Amibe "belekötnèk":

2-3èves gyerek már nem fog örülni az ágy feletti forgónak.. Azt addigra bőven kinövi. Mi se vettük meg egyből, a kisfiam első karácsonyára kapta 2hónaposan, akkor már vigyorgott rá ezerrel.

Szunyogháló,esővèdő a babakocsira szerintem nem akkora összeg h ajándèkba kèrd. Meg több fajta van, több mèret. Kitudja milyet vennènek,lehet rá se menne a kocsira.

Pelusből se vegyèl ennyi. Ekkora kiszerelès is felesleges. A fiam 50.darab után kinőtte az 1est. Kis mèretből pont ezèrt van 20dbos kiszerelès h ne maradjon rajtad. 1-2mèretet elèg ha veszel egyenlőre. Mi ezt is kaptunk ajándèkba, volt amit már el se tudunk használni.

Szerintem kèszülj úgy h tudsz szoptatni. 2cumisüveg elèg. Ha kell,akármikor tudtok venni. Tápszert előre ne vegyèl, azt a kórház ír fel, ès kitudod váltani ha nem lesz tejed. ( itt legalábbis így megy) èn nem mernèk csak így találomra tápszert venni neki. Mellszívó kell,már a kórházba is!

Vitaminok,gyógyszereket nálunk ugyancsak a doki írja fel.mást nem adnèk neki.

Amivel nagyon ráèrsz: etetőszèk(a fiam 8hónaposan kezdte el használni, addig pihenőszèkbe evett. Addig nem ültetheted bele amíg nem ül egyedül) újszülött korra ezt megvenni megintcsak felesleges. Meg a tányèr pohár is. (Kanál kell,vitaminok beadása miatt )

De arra is kèszülj h miket kaphatsz ajándèkba. Mi kaptunk baba ètkèszletet is, illetve renget játèkot :D

Ami mèg nem kell a nagymèretű ruhák. Ezzel ne szaladj így előre. 68as mèretig elèg vásárolni.

(86os ruhát majd 1èves kora után fog hordani)

Illetve figyeld az èvszakot! Mi kaptunk őszi babának olyan tèlisapkát ami nyár közepèn lett jó rá, következő tèlre kinőtte. Ezèrt ne vásárolj ennyit előre. (Illetve itt is szóba jöhet az ajándèk )

Orrszívó fontos, lègzèsfigyelő felesleges szerintem ha nincs gond a baba lègzèsèvel (ha mègis, akármikor tudtok venni) vagy ha nem 3emeletes házba laktok

A többi nagyjából jó így! Remelem tudtam segíteni! Boldog babavárást, könnyű szülèst:)

2016. júl. 28. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Elfelejtettem leírni h minimum 20db textilpelus kell! Mi ezután is vettünk mèg. Renget mindenre használni fogod ès kelleni fog majd! Vigyèl a kórhazba is párat
2016. júl. 28. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is csak annyit tennék hozzá, hogy a ruhákból nem kell előre ilyen nagy méretekből betárazni. Nem tudod, hogy milyen évszak lesz, mire épp belenő. 62-68 ig elég egyelőre, utána folyamatában tudod venni, rendelni, vaterázni, stb... Tányér, kanalak, szintén. Most készülj fel az első 5-6 hónapra, itt még nem kellenek ilyenek.
2016. júl. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

huh most látom, bilivel is várhatsz, kis szék, kis asztal bőven ráér. Nem kell ennyire előreszaladni, mert nem tudod, hogy majd akkor, amikor ezekre szüksége lesz, mekkora lesz, stb. Amikor mi kis széket vettünk asztallal, mert már volt rá igénye, ő kicsi volt, kisebb méret picit, így ezekből is az alacsonyabbat vettük meg, olyan egybe padosat. Ezt előre nem lehet látni.

Bili? Majd valamikor jó időben, amikor úgy érzed, hogy kezd megérni rá. Úgy két év múlva :)

2016. júl. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors valaszokat.


Természetesen, nem most készülök mindent megvenni, csak az árakat írtam össze.


Mennyi hálózsák kell és milyen méret?

2016. júl. 28. 07:26
 7/10 anonim ***** válasza:
Hálózsákból nem vennék 62-esnél kisebbet, de túl nagyot se, max. 68-as. Több féle vastagság van, attól függ, hogy mikor várható a születése. Szerintem egyszerre két darab elég.
2016. júl. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hálózsák:

Attól függ, mikorra várod és milyen a lakás hőmérséklete.

Kb. 20-22 fok alatt kell közepes vastag.

És újszülöttnek nem ajánlott.

Nyár végi gyerekkel kb. októbertől használtunk 0-6 hónapos (68) számozásút.

2016. júl. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Augusztus végén született a lányom 3 db vèkony hálózsákja volt 56os, 50cmvel született. Utána még 2 db 62es használtunk utána már nem. Egy multifunkciós babakocsihoz általában adnak esővédőt hálót és pelenkázó táskát is, nèzz utána.

Ami nekünk nagyon nagyon jó az a pihenőszék, 2 hónapos korában kapta, most 11 még mindig napi használatban van. Ebből olyat érdemes venni aminek vastag a lába és legalább 11-13 kgig jó. Van olyan ismerősöm aki már a 3.at veszi, de most ez a 3.is olyan vèkony lábú mint a cèrna. Ezek árából már vehetett volna egy drágábbat..

A rugikhoz: egyéni ízlés, de èn 4 hónapos korától nappalra már csak felsö nadrág harisnyát adtam rá, rugit csak éjszakára. Fél évesen teljesen elhagytuk, mèg hüvösebb volt, de hosszúujjú body plusz pizsinaci. De ez tènyleg egyéni ízlés kérdése. A forgó nálunk 3 hónaposan érdekelte a lányomat kb 5 hónapos koráig. De a barátnőm lányát már most 2 hónaposan leköti.

a pelenkát is meglátod majd meddig lesz jó, 3 csomag 1es ne vegyél, mert lehet mát nem lesz jó, mi úgy emlèkszem 2 csomag 1est használtunk. 2esből 3asból viszont többet. Nem tudom hanyas válaszadó írta, de nekem is úgy mutatta a védőnő hogy a köldökcsonk környékét fültisztítóval törölgessen körbe, aztán rá a kèzlap. De ebből is van 100 variáció hogy kell kezelni. Külföldön pl teljesen más.

2016. júl. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szerinten textil pelust még vehetnél. nekem bukosak voltak a fiúk, napi 8-10 is kellet.
2016. júl. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!