Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyik nap ezt a kérdést tette...

Egyik nap ezt a kérdést tette fel egy barátom: miért jó az, ha van gyereked?

Figyelt kérdés

Erre van jó vagy rossz válasz? Családcentrikusnak mondanám magam, de nem tudtam erre a kérdésre válaszolni...

Aki megkérdezte, egy 20 éves lány volt én pedig szintén 20 éves; fiú vagyok. Én szeretnék belátható időn belül gyereket, Ő nem.

Ez a kérdés még nem is merült fel bennem, annyira természetes, hogy vállalnék gyereket (5-7 éven belül).


Szóval van erre valamilyen válasz? Akár sablon, de egyéni is segítene mert ugyan gondolkoztam rajta de nem jött válasz... :)


Köszönöm előre is!



#gyerekvállalás #miért kell gyerek
2016. júl. 30. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Igazabol erre nem is kell valaszolni. Aki nem akar gyereket, annak nyilvan nem jo, ha van gyereke, es amig nem akar addig ne is legyen. Magyarazhatod meg mondhatod neki napestig az erveket, hogy miert jo a gyerek. O nem fogja erteni, nem is akarja majd megerteni, mert nem akar gyereket. Nincs ezzel problema. Aki meg akar gyereket, annak meg ugyebar nem kell magyarazni, hogy miert. Vagy megvan ez a vágy, vagy nincs.
2016. júl. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Az ösztönvilágból jövő késztetések (pl. a gondozási ösztön) egyénileg nagyon különböző életkorban törnek felszínre és sokszor az eredeti biológiai késztetéstől eltérő más módon nyilvánulnak meg (pl. gyűjtőszenvedély).
2016. júl. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Egy gyermek (jobb esetben) érzelmi alapon lesz, nem logikai úton.ezért (elvileg)megmagyarázni sem lehet. Mert amit meglehet magyarázni, az nem érzelem.
2016. júl. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%

Bizonyára leginkább azért jó, mert a gyerekre vágyó emberben akkor nincs egy sajgó hiány, (hogy mi van, az bizonyára változó és ne én írjak róla, akinek még nincs gyermeke).

Amikor már megvan a kicsi, akkor vannak negatív és pozitív dolgok is, na persze, ezek szubjektívek erősen... De az alap, hogy az ember vágyik gyermekre. Kell. A másiknak pedig nem kell, vagy akár taszítja. Ahogy már írták, ez érzés, az érveknek nem sok közük van hozzá... Nem igazán lehet elmagyarázni, s a gyermek nagy felelősség, áldozatvállalás, kényelmetlenség, költség... Ha valaki nem érzi, miért éri meg mégis, s nem érti meg magától, azzal szerintem nem sokat lehet kezdeni :)

2016. júl. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%

Nem lehet erre reális magyarázatot adni. Nincsenek kézzel fogható előnyei. Vagyis vannak, de az ember nem ezekért vállal gyereket. Például azok a nők, akik szoptatnak, kisebb eséllyel lesznek mellrákosak. Ez egy kézzel fogható előny, de az ember nem ezért vállal gyereket, és nem ezért szoptat, ez csak vele jár, egy plusz.

Nekem azért jó, hogy van gyerekem, mert szeretem őket, és szerettem volna, hogy legyenek. Ennyi, semmi más magyarázata nincs annak, hogy gyerekeim lettek.

Egyébként amikor az első született, egyidős voltam veled :) Most már ketten vannak, egy év múlva szeretnénk harmadikat is, és ha anyagi meg ilyen-olyan korlátok nem lennének, én egy negyediket is bevállalnék, de kétlem, hogy összejön.


29/N

2016. júl. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat; ezek szerint racionális, kézzelfogható válasz nem létezik. Ez jó, így nem érzem azt, hogy elveszett lennék. Kedves 5-ös válaszoló! Gratulálok Neked/Nektek, én is több gyermeket szeretnék! :) Én amíg nem tudok anyagi hátteret biztosítani a családnak, nem szeretnék. Szerencsés helyzetben vagyok mert szüleim azért (is) dolgoztak, hogy nekem is legyen lakásom, így könnyebb elkezdeni...
2016. júl. 31. 06:31
 7/7 anonim ***** válasza:
61%

Nem lehet megmagyarázni. Van aki szererne , mert öröklődés , gének továbbadása , család , stb. Vannak akik nek ,mert pl. a nőknél ott a 9 hónapnyi szenvedés , a szülés , utána meg a nevelés ,mert nem a férfi fog otthon maradni a gyerekkel.

A mai világban már lassan , de fordul a kocka , a férfiak akarnak gyereket , a nők nem .

2018. szept. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!