Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után akinek nagy...

Szülés után akinek nagy maradt a hasa, szoptatás után lement magától vagy csak fogyókúrával?

Figyelt kérdés
Nagyon nagy pocakom maradt a pocakom, szétnyílhatott a hasizmom. Rendbejöhet ez még egyáltalán mozgással/diétával? Volt akinek sikerült?

2016. aug. 2. 10:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem is nagy maradt pedig nem is híztam terhesen magamra, 7 kg plusszal mentem szülni. 10 hónapja szültem és valamennyire visszament de olyan szerintem már sose lesz, mint régen. A bőr nyúlt meg és a szövetek. Ez nem zsír. Szóval tornával és diétával szerintem nem jön rendbe, csak sebészeti úton. De mikor szültél? Nekem vagy fél év biztos volt amíg ment vissza a hasam. De ha valóban szétnyílt a hasizmod az tényleg nem jön rendbe csak sebészeti úton, azt nézesd meg.
2016. aug. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Visszament a szoptatástól, igen, nem fogyóztam, szoptatás alatt Te se tedd!


ha szétmegy a hasizom, arról nem tájékoztat szülés után automatikusan az orvos? Láttam már szétment hasizmot, nemcsak nagy a has, de rendesen lóg, olyan itt-ott kibuggyanósnak néz ki és fájdogál is azon a területen, ezt műteni szokták, ezért fura, ha valóban szétment volna a hasizmod de nem említették volna!

2016. aug. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hat hónapja szültem, kicsit kisebb most a hasam, mint mondjuk 2 hónapja.Még drasztikusan nem fogyózom, néha tornázok és este kevesebbet eszek, mert szoptatok. Csak szeretném tudni, hogy ez vajon normális-e egyáltalán és szoptatás után visszahúzódik-e majd, vagy akinek 6 hónap után ilyen, annak ilyen marad-e. Csak mert olyan soka nőnek 1-2 héttel szülés után olyan lapos a hasa, mintha nem is szültek volna, nekem meg olyan kerek, mintha még terhes lennék, csak löttyedtebb :(
2016. aug. 2. 10:54
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem szoptatás nélkül is 2 hónapos korára teljesen lement, szülés után még hordó volt (olyan 25 hetes terhesnek tűntem). Nem a szoptatáson múlik a dolog, hanem a genetikán.


14 kg-t híztam terhesség végére. Szoptatás alatt is lehet sportolni, nyugodtan teheted, már 6 hónapos a gyerek, akkor is lehet, ha esetleg császárod volt.

2016. aug. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A szétnyílt hasizomról még nem sokkal szülés után azt olvastam valahol, hogy az csupán esztétikai kérdés, ha valakinek fontos megműttetheti, de szülész-nőgyógyász szempontjából nem érdekes. Nekem mondjuk nem fáj egyáltalán, de ahogy neten több forrásból is olvastam, hogyan lehet ellenőrizni, bizony "magamba tudok nyúlni" rendesen. A dokim nem mondta, hogy gond lenne de szülés után nekem csak rákszűrést csinált meg a gátamat ellenőrizte úgy emlékszem.
2016. aug. 2. 11:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez genetika dolga. Meg az sem mindegy, mitől nagy. Ha zsír, akkor mozgqs, diéta, de a szétnyílt hasizom más eset. Nekem magától ment le szinte rögtön mindkét alkalommal, pedig 10 és 13 kilót híztam. Meg kéne nézetned szakemberrel, hogy mi is van a pocakoddal. Hány kiló van most rajtad és hogyan oszlik el?
2016. aug. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Akarsz-e még szülni, kistesót később? Mert akkor azt szokták javasolni, hogy még nem műttesd meg, csak a következő (utolsó) szülésed után.


Hát, nem tudom, hogy ez valóban csak esztétikai probléma volna-e, végülis a hasizom segít tartani a belső szerveinket...

2016. aug. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ! Igazatok van, mivel van is még rajtam egy jó 5-6 kg (kb arányosan mindenhol) előbb azt kell lefogynom és utána meglátjuk mennyire marad löttyedt. Bár mindig is volt egy kis hájacska a hasam körül, látom, hogy ez nem "csak" a hízás, mert egész más formája van a pocakomnak. Az is igaz, hogy mivel még szeretnénk gyerkőcöt nem kéne műttetni... Marad a torna, meg később a futás :)
2016. aug. 2. 12:15
 9/9 anonim ***** válasza:

4 gyerekes anyuka vagyok.

Az elso ketto szules utan nagyon hamar visszament a hasam . Most ikreket szultem es nem ment vissza a hasam. Kemeny volt es nagy. Mult heten voltam orvosnal ahol kiderult,hogy koldokservem van es a hasizmom is szetnyilt. Engem muteni fognak , a heten megyek megbeszelni a korhazba a reszleteket.

Nezesd meg magad mindenkepp ha bizonytalan vagy. Az en hasam akkora mint egy 4 honapos terhesnek.

2016. aug. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!