Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szóltok a most divatos...

Mit szóltok a most divatos keresztnevekhez: Hanga, Zselyke, Zente (fiú)?

Figyelt kérdés

Ráakadtam véletlen egy oldalra, ahol babák fotójával versenyeznek a szülők. Csupa ilyen név volt:

lány: Hanga, Zselyke, Dorisz, Eliza, Larissza, Zara (biztos ott vásárol anyuka a legtöbbet)

fiú: Benett, Zente, Emmett, "Iliász Achilles" (igen, pont így leírva, magyar kersztnévvel, magyar szülőkkel), Kende


Ezekből volt a legtöbb, kivétel nélkül magyarok és nem tartoznak kisebbséghez. Mi lelte mostanában a szülőket?


2016. aug. 24. 07:36
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
28%

Én konkrétan rosszul vagyok ezektől a nevektől, de nyilván mindenki úgy nevezi el a gyerekét, ahogy akarja.

Nekünk hamarosan lesz egy kislányunk, és ő "hagyományos" nevet fog kapni.

2016. aug. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
65%

A kérdésben kiemelt Hanga, Zselyke, ente szerintem nem említhető egy lapon a Dorisz, Larissza, Benett, Emmett nevekkel...

oké, most divatosak, de kicsit olyan, mintha az Annát szeretnéd összehasonlítani a Vanesszával :o


Na, szóval ezek (Hanga, Zselyke, Eliza, Zente, Kende) szerintem tök normális utónevek.

2016. aug. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
86%

Nos, ismerek Hangat, aki 30 körül van, Zselyket, ő most 12, Eliza szinten 12, Zente és Kende ikrek, ők 20 körüliek. Akkoriban nyilván nem voltak divatnevek.

Mi a baj azzal, ha valaki olyan nevet választ, ami neki tetszik?

2016. aug. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Zente? Mint Zente Ferenc?

A Hangát még életemben nem hallottam, eddig, olyan, mintha a Kinga és a Hanna összemosott változata lenne.

A Zselyke pedig egy bizonyos Natasa Zselyke miatt lett felkapott, addig nem zavart.

Ebből volt a legtöbb, azért került oda. Nem írhattam ki az összeset a kérdésben, csak gyönygyszemeket.

2016. aug. 24. 08:06
 5/31 A kérdező kommentje:
Nyilván azt ad neki, amit akar. Ha akarja Amanda lesz. Csak eléggé meglepődten ezen, persze akadt "normális" is, de csak elvétve.
2016. aug. 24. 08:07
 6/31 anonim ***** válasza:
77%

Tudomásom szerint a Zselyke , Hanga, Kende, Zente magyar eredetű nevek... csak rég "elfeledettek"

Ezekkel semmi gond. A többit nem kommentálom :-)

2016. aug. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
72%
Azt, hogy ilyen mindig volt és mindig lesz. Egy időben minden lány Hanna, Kíra vagy Csenge volt, a fiúknál világosan emlékszem a Dani, majd Dávid, majd Zsombor és Barnabás, később Zalán korszakra. Picit nekem is sok, sosem választanék az aktuális divatirányzatból, de zavarni se zavar, mindenkinek szuverén joga eldönteni az utód nevét :-)
2016. aug. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
82%

Zenthe Ferenc, semmi koze a Zentehez.


Joval idosebb Zselykeket is ismerek, mint Berkie.

2016. aug. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Én is ismerek egy 8 éves Kendét és egy 7 éves Zselykét. Egy szülők gyerekei, akkoribam kicsit szokatlan volt, de ez az őrület,ami most van.

Boltról elnevezni egy gyereket, na erre nem tudok mit mondani.

A Zente csak vicc volt :) de lehet alapja, honnan jutott eszükbe :)

Egyébként nekem az évszázad nevei: Napsugár és Ajándék. Szerencsére ez már lecsengett.

2016. aug. 24. 08:55
 10/31 anonim ***** válasza:
78%

"Boltról elnevezni egy gyereket, na erre nem tudok mit mondani. "


Honnan szedted, hogy boltról nevezték el? Nekem esélyesebb, hogy inkább az angol királynő unokájarol.


Amúgy baxus, Erzsébet a kenyerrol kapta a nevét, Piroska meg a szorprol, Tibit meg azért nevezték el így, mert az anyja szereti a csokit? ????

2016. aug. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!