Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt esetleg, aki terhesség...

Van itt esetleg, aki terhesség előtt/alatt ápolónőként dolgozott? Ti mikor mennétek el táppénzre? Meddig dolgoztatok/dolgoznátok kórházi ápolóként terhesen?

Figyelt kérdés

Tudjátok, csak a fertőzések, betegségek miatt, no meg a ki tudja hány kiló betegek napi szintű emelgetése, és a fizikai megterhelés miatt...

Meg hát ott vannak a vegyszerek, gyógyszerek, fertőtlenítők, amikkel az ember odabent napi szinten érintkezik...


Szóval ti meddig várnátok, mielőtt táppénzre mentek? Meddig dolgoznátok így terhesen a kórházban?



2016. aug. 25. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt a nőgyógyászodtól kérdezd meg, ő a kórházi környezettel abszolút tisztában van, meg a nővéri munkával is.
2016. aug. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amikor megállapítanák a terhességet,rögtön táppénzre vetetném magam.Vér,széklet,hányás,fertőzések,emelgetés...nem veszélytelen.
2016. aug. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kulfoldon lakom 36. hétig dolgoztam nővérként 12. Oraban. Itt nem írnak ki ilyenért vigyázni kell és ennyi.
2016. aug. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az elsővel 12 hétig a másodikkal csak papíron mentem vissza. Intenzív osztályon dolgoztam, papír munkát csináltam már csak amikor kimerült a terhesség, a kollégáim nem is engedtek be a korterembe. Tok feleslegesnek éreztem magam. A főorvos is óva intett hogy egyáltalán be tegyem a lábam az osztályra. Meg amúgy is a a rengeteg fertőző beteg. Három kolleganomon kívül mindenki ilyen hamar vagy hamarabb ment tappenzre. A háromból kettőnek betegen született a babája a harmadiknak meghalt:(. Én ezt nem kockaztattam.
2016. aug. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk(gyerekosztály)pozitív teszt után már senki nem szokott dolgozni. Az idősebbek mesélték, hogy anno 20-30 éve még végigdolgozták a 9 hónapot, éjszakai műszakot sem hagyták abba. Nem tudom, hogyan bírták, őszintén.
2016. aug. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Abban a pillanatban, ahogy az orvos is megerősítette a terhességet teszt után.
2016. aug. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kardiológián dolgoztam, a 7. héttől voltam tappenzen.

A kolléganők általában tovább dolgoztak, kb. 12 hét - félidőig, egy másik osztályon dolgozó orvos majdnem végig dolgozott és egészséges babája lett.

Én viszont képtelen lettem volna mivel folyamatosan hánytam, be is kerültem a kórházba infúzióra, jöttek a kolléganők ápolgatni. :-)

2016. szept. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!