Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Albérletben 1,5 évessel?...

Albérletben 1,5 évessel? Kérdések főként egyeülálló anyáknak, de bármilyen tapasztalat érdekel.

Figyelt kérdés

Szóval, most költöznénk el a gyermekem apjától. A fiam majdnem 1,5 éves.

Találtam nagy nehezen egy albérletet, ami jó helyen van, nem nagy, nem sok a rezsi, és nem gond a gyerekem.

Földszint, nincsenek szomszédok(mindkét oldalon lépcsőház van), pár éves konvektorok, redőny. Van mosógép, hűtő, porszívó. Normál méretű fürdő, és konyha. Egy spájz, egy ugyanakkora tároló. Van külön tároló is biciklinek stb.

Ideálisnak tűnik, de bizonytalan vagyok az anyagiakban.

Kb 80.000 amit a fiam után kapok, a gyerektartás 30.000. Tehát 110.000 egy hónapban. A bölcsibe most iratom, utána részmunkaidőben visszavennének egy volt munkahelyemre.Ami plusz 50.000 kb.

Tehát, amíg nem dolgozom 110.000-ből kell megélnünk.

Na most a lakbér 35.000, a rezsi 15.000 körül(átalány+ közösköltség. Ez reális lehet?). Mit gondoltok elég a maradék 60.000 egy hónapra? Én azt gondolom, hogy igen, de sakkozósan.

Persze, ha már dolgozok, oké lesz. Nem vagyok nagy igényű, nem igazán költök az ételeken, pelenkán, tápszeren kívül semmire, mert meg van nagyjából mindenem. Ha a fiamnak kell pluszban valami az apjára lehet számítani.

Van 100.000 Ft-om félretéve.


2016. aug. 25. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon olcsó az az albérlet, mi már 2 éve még mielőtt felmentek az árak már 60+rezsit fizettünk (nem Bp.).

Ha hosszú távra meg tudtad csípni és a gyerek nem nagyon beteges, nem kell fejlesztés stb., akkor szerintem menni fog.

2016. aug. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég lesz.Meg kell húzni persze a gatyamadzagot,de meg fogtok tudni élni.
2016. aug. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Lesz egy-két nehéz időszak, amíg nem jutsz el oda, hogy teljes munkaidőben tudj dolgozni, de ha azt kibírjátok, onnantól már menni fog.


Havi 60 pedig elég, egyedül lehet a legjobban spórolni, hidd el.

2016. aug. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!


Viszont 2 éves korától kevesebb lesz amit utána kapok, de remélhetőleg már 8 órában dolgozok majd. Szóval sosem leszek anyagilag a toppon...

2016. aug. 25. 12:15
 5/8 A kérdező kommentje:

És még egy kérdés.

Mit gondoltok mennyire fogja megviselni a költözés a fiamat? Jobb most, mint várni akár éveket, nem? Kevésbé érti még.

2016. aug. 25. 12:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Most még könnyen fog alkalmazkodni.5 éves korában már sokkal problémásabb lenne,jobban megviselné.
2016. aug. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Most még nem fogja megviselni.
2016. aug. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Éltünk mi is így, ki lehet bírni, meg lehet oldani. Be kell osztani, és akkor jó. Utána, ha többet keresel, már könnyebb lesz. A rezsitek meg tök szuper, ez nagyon olcsó. A lakbér is az elvileg, bár mi is ennyit fizetünk, 3-4 éve itt ez volt az átlagos ár, 30-40 körül a másfél-kétszobás lakások, csak azóta duplájára emelkedtek az árak. Annyi a mázlink, hogy mi azóta is itt lakunk, és ezen az áron vettük ki, a főbérlő meg nem is nagyon tudja, hogy azóta mások már a dupláját kérik el ugyanekkora lakásért.


Szerintem ki fogtok jönni a pénzetekből, és szerencsés, hogy van némi tartalék, amihez nyúlni lehet, ha nagyon muszáj. Mondjuk azt kalkuláld bele, hogy egy költözés mindig költségekkel jár, és most nem csak a szállításra, ilyesmire gondolok. Minden új lakásba költözésnél előjön, hogy mi az, ami még kéne, ami a régi helyen adott volt, vagy szükségtelen, de ott muszáj költeni rá. Mi elég sokszor költöztünk, mindig elment legalább 20-30 ezer az első hónapban még erre-arra, de volt, hogy több is.

2016. aug. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!