Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 5 éves kislányomnak észrevette...

5 éves kislányomnak észrevettem, hogy korpásodik a fejbőre, milyen sampont használjak rá ami eltünteti? (de nem horror árú)

Figyelt kérdés
2016. aug. 30. 19:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Detergens sulfuratum FoNo VII. Naturland

Ez egy kénes sampon,kb 5-600 ft,de ha jól emlékszem receptre is lehet kb 300 ft.viszont nincs túl jó illata.

A Bojtorján sampon is nagyon jó,az olyan 7-800 ft körül van

2016. aug. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Head&Shoulders
2016. aug. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Head&Shoulders nem jó.


Nem tudom lehet-e ilyen picinek, de a Nizoral nagyon jó. Én az illatát is szeretem. Cserébe jó drága. :D De orvossal, gyógyszerésszel egyeztess előtte!!

2016. aug. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nagyon figyeld, hogy nehogy éppen az új miatt legyen még korpásabb. Nekem a H&S nagyon nem vált be a korpás fejbőrömre. Véres volt, annyira elkezdett hámlani a fejbőröm. De persze ez csak én vagyok és ez csak egy példa :) Tehát nagyon figyeld akármelyiket is próbáld, nehogy csak még rosszabb legyen helyzet. Hiába erre van kitalálva, talán az ő bőre nem bírja. De az is lehet, hogy csak a mostanit nem bírja.
2016. aug. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszoló:egy 5 éves gyereknek NEM lehet H&S használni!Mint ahogy Nizoralt sem!Ez van a betegtájékoztatójában:A Nizoral korpásodás ellen 20 mg/g sampon alkalmazása 12 éves vagy annál fiatalabb gyermekeknél nem javasolt.

Kérdező:nézőpont kérdése,hogy mi a horror árú dolog!Nekem 3 gyerekem van,a két kisebb-sajnos-hajlamos a korpásodásra(bár a középső,aki már 8 éves,kb. másfél éve kinőtte ezt a problémát).Én Babé sampont vettem.Nem olcsó,de számomra evidens,hogy azt veszem meg,ami Nekik való,és hatékony!A legkisebb 4 éves,mióta használom Nekik,Nála is eltűnt.Elnézést kérek,de pont nem érdekel,hogy mennyibe került/kerül.

2016. aug. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én Yves Rochert használok neki,de mivel nem zsírosodik a haja,ha nem piszkos és büdös,kb két hetente van mosva neki. 4éves lesz nemsokára. 1090 egy 400milis azt hiszem.
2016. aug. 31. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mi babe-t használunk. De pl a nagynak simán az sem segített. A bőrgyógyász írt rá neki krémet amit fürdés előtt kellett felvinni majd utána a babeval mégegyszer megmosni. Pár nap alatt rendbejött. De mivel nem mindegy mitől alakul ki így nem tudod mi lenne a leghasznosabb rá.
2016. aug. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én csak egy példát írtam arra, hogy akár az súlyosbíthatja a helyzetet, amit "erre találtak ki". Nem azt mondtam, hogy mossa azzal!
2016. aug. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Azért írtam az árat,mert sokszor belefutottam már abba,hogy megvettem valamit,mert hú de jó,aztán a negyed annyi árú is ugyanolyan jó volt.Nem hiszem,hogy csak az 5000 ft-os sampon tünteti el a korpát,de ha mégis,akkor persze megveszem azt.
2016. aug. 31. 08:10
 10/13 anonim ***** válasza:

Én pedig alkalomadtál elvinném bőrgyógyászhoz.

A korpásodás legtöbbször egy gombás fertőzés- lehet ilyen-olyan szerekkel kísérletezni, de engem az nyugtatna meg, ha az orvos látná és ő ajánlana rá valóban használó szert/gyógyszert.

(nem mellékesen a vényes szerek hatékonyabbak és olcsóbbak is mint a drogériás csodaszerek és biztosan való lesz az 5 évesnek, ha felírja neki!)


Lehet, hogy a fejbőrének a korpásodása is csak egy tünete egy másik betegségnek!

2016. aug. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!