Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 8 éves kislányom fél a sötétbe...

8 éves kislányom fél a sötétben és állandóan égnie kell a lámpának, így viszont nem tud tőle aludni a 6 éves húga. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

8 éves kislányom látott valami bugyuta filmelőzetest (azt hiszem, épp most játsszák a mozikban) valahol és azóta szörnyen fél a sötétben. Nem lehet éjszakára sem lekapcsolni a szobájuknak a lámpát, mert attól fél, hogy bejön valami gonosz néni, aki csak a sötétben tud előjönni és bántani fogja. Ezért most néhány napja szó szerint díszkivilágítást csinál, ha mondjuk ki szeretne menni este a wc-re, és a szobájukban is mindig égnie kell a villanynak.


A 6 éves húga viszont így nem tud rendesen aludni, őt zavarja, ha égve marad a lámpa. Külön szoba sajnos nem megoldható nekik, mert nagyon kicsi (másfél szobás) a lakásunk.


Mit tudnék tenni?


U.I.: Közben megkerestem a filmelőzetest, ez volt az:

https://www.youtube.com/watch?v=xDl4uHrMyYM


Állítólag a szomszéd kisfia mutatta meg neki, viccből... hát, mit ne mondjak, jót nevettük.



2016. aug. 31. 09:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
És ha nyitva maradna az ajtó és amelyik helyiség ott van, abban égve maradna a villany, és akkor nem megy be nagyon a fény, de mégse koromsötét a szoba, és így akkor a húga is tud aludni.
2016. aug. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Le kell ülni vele és mindenképpen megbeszélni, hogy az csak egy film, semmi valóságalapja nincs.

Esetleg be tudtok szerezni olyan lámpát, olyan égőt, ami nagyon minimális fényt ad, így nem zavarná a húgát, amikor pedig elalszik, akkor lekapcsoljátok azt is.

Nekünk volt lávalámpánk, amit konnektorba kellett bedugni. Nagyon kicsi fényt adott, nem volt zavaró alvásnál, viszont annyi fényt meg adott, hogy ne legyen teljesen sötét.

És mondom, beszélni róla.

2016. aug. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Az ő szobájuk a miénkből nyílik, vagyis akkor nálunk kellene estére égve hagyni a lámpát. Az éjjeli szekrényemen van egy olvasólámpa, az végül is égve maradhatna, engem nem is zavarna különösebben, mert ha kell, akár ágyúdörgésben is alszom, de a férjem ugyanolyan, mint a 6 éves kislányunk. :) Ő nem szereti a fényt, nem tud tőle aludni.


Így is zavarja, hogy amikor a 8 éves lányunk pisilni megy este, akkor nálunk is villanyt kapcsol, mert még az előszobáig se mer sötétben kimenni. Aztán persze az előszobában is felgyújtja, és minden lámpának égnie is kell egészen addig, míg vissza nem ér a gyerekszobáig.


Az jutott még eszembe utolsó kínomban, a te ötletedet továbbgondolva, hogy esetleg addig szobát cserélünk, és mi alszunk bent, a lányok pedig a mi helyünkön és akkor az előszobában égve lehet hagyni a lámpát, de most az egész család azért cuccoljon át egyik szobából a másikba, mert ez a lüke szomszédfiú megijesztette ezzel az ostoba filmelőzetessel?

2016. aug. 31. 09:21
 4/19 A kérdező kommentje:

A lávalámpa jó ötlet. :) Annak utána fogok nézni a héten, köszönöm szépen, ez talán tényleg beválhat. :)


Már beszéltünk vele róla, mondtam neki én is, meg az apja is, hogy ez csak egy film, színészek játszanak benne, ez nem valóság. Mondta is, hogy tudja, ép ésszel felfogja ezt, de így is fél.

2016. aug. 31. 09:23
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egy kék égő eg éjjel. 0,5 Watt a fogyasztása, ledes. Annyi fénye van, hogy ne legyen sötét, de nem zavaró. Édesapám 30 éve ilyen fénynél alszik, mert a nagypapám a kezei között halt meg és fél a sötétben, nem okozott semmi problémát nála. Évekig egy szobában aludtam a szüleimmel, így én is kék fénynél aludtam, de felnőttként simán elalszom sötétben. A fiunk viszont fel a teljes sötétben, ráadásul mászkál is éjjel pisilni vagy hozzánk, ezért kell valamennyi fény, különben csak a sírás lenne.
2016. aug. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg kipróbálhatnátok a plafonra ragasztható, sötétben világító csillag alakú matricákat is. Nálunk szinte minden szobában van, napközben "töltődik" és este órákig csillagos égbolt benyomást kelt. Nem lesz tőle világos a szoba egyáltalán, viszont nincs is koromsötét.


Illetve vannak ilyen kézben is vihető led lámpák, kifejezetten gyerekeknek mindenféle figurával, amiket ha felébred akkor be tud nyomni és vinni magával a wc-re vagy bárhova, hogy ne kelljen az egész lakásban mindenhol feloltani a villanyt. Mint egy zseblámpa, csak led-es, hozzá lehet érni mert nem melegszik fel és alig fogyaszt. Ilyet esetleg tehet akár az ágyba is maga mellé (nem gyullad ki tőle semmi, nem forrósodik fel, stb).


Vagy ki lehet nevezni egy plüssállatot "őrzőnek", bár ezt kisebbeknek szokták javasolni de hátha nektek is működik, hogy este megbeszélitek, hogy mondjuk a maci fog őrködni, hogy oda aztán senki se ki, se be. Vagy bármi más "varázslatot" ki lehet találni, álomfogót tenni az ágy fölé, hogy attól a gonosz néni és társai nem tudnak majd bejutni, bármit amiben tud hinni a gyerek.


Több tippem nincs, remélem legalább egy beválik :)

2016. aug. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Lávalámpa, irányfény lámpa, rengeteg fajta kis fényű lámpa kapható már, kimondottan gyerekeknek. Nálunk a bébiőr (Angelcare) világít a mai napig a gyerekszobában. A nagy igényli, a kicsi utálta a fényt, de ebben kiegyeztek. A félelmét viszont meg kell vele beszélni, többször is. Az én fiamnak is volt egy olyan időszaka, hogy az árnyékoktól félt. Volt olyan éjszaka, hogy kínomban már szörnyűző verset költöttem hajnali 3-kor és minden saroknak elmondtuk. Meg lehet ilyen verseket is találni a neten, ahogy később rákerestem. Nálunk csak pár napig tartott, hiszek benne, hogy a versek és a kibeszélés is segített.
2016. aug. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a 6 évest átköltöztetném az apjához, a naggyal meg együtt aludnék amíg le nem cseng a félelem. 1-2 héten belül elmúlik. Mindezt persze a beszélgetésen kívül. :)
2016. aug. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Végignéztem a filmelőzetest. Agyrém, az se normális, aki kitalálta, meg az se, aki gyerekek kezébe adta...

Én azt szűrtem ki belőle így elsőre, hogy a piros fény jobb; amikor bevilágított a lámpa (fényreklám) nem volt ott a "néni", de a végén a kék fény nem sokat ért, a lámpát tartó kezet kapta el. Persze én felnőtt vagyok, a gyerek lehet, hogy nem is gondol erre, és észre se vette a színkülönbségeket, de én valami piros fénnyel próbálkoznék. Mint például a lávalámpa. Jó ötlet az is, hogy valami fény, amit vihet magával a mosdóba. És az is jól hangzik, ha apával helyet cserélnének kicsit. És remélem, hamar kikeveredtek belőle.... Agyrém.

2016. aug. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a sok-sok segítséget! Egyébként szerintem is agyrém ez a bemutató, pedig csak egyszer néztem meg, mikor a kislányom mesélte, hogy legalább tudjam, mitől fél szegény, de nekem már ennyi is sok volt... Mondjuk azt az embert is megnézném, aki egyáltalán ilyen történeteket kitalál. Nem is értem, kinek jó ez..


A helycsere viszont nagyon jó ötlet! :)) Köszönöm szépen a tippet! Ez valóban beválhat. :)

2016. aug. 31. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!