Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sokan írjátok, hogy saját...

Sokan írjátok, hogy saját vállalkozásotok van otthon, mert azt gyerek mellett "egyszerűbb" csinálni, mint beosztottnak lenni valahol. Esetleg leírnátok, hogy milyen is ez a vállalkozás?

Figyelt kérdés

Gyerekek előtt egészségügyben dolgoztam, nővér voltam.

12 órás műszakokat vittem, hol éjjel, hol nappal. Be voltam osztva hétvégéken is, ünnepnapokon is, nem volt olyan, hogy karácsony vagy húsvét, vagy május elseje, nálunk mindig menni kellett dolgozni.


Jelenleg a második babánkkal vagyok itthon, a nagy most ősszel kezdi az ovit. Felmerült, hogy ha a kicsi is ovisba megy, nem kéne visszamennem a kórházba dolgozni, mert olyankor hajnali 4:50-kor indulok itthonról, hogy 6-ra beérjek, és csak este negyed 8 körül érek haza, tehát alig lennék a kicsikkel... az oviba se tudnám őket hozni-vinni, se vacsit csinálni, mert este 7-kor még itthon se vagyok. Nem lennének nagy, közös családi hétvégék, mert egy hónapban legfeljebb 1 szabad hétvégét kapunk (sajnos nagyon kevés az ápoló), tehát elég nehéz lenne összeegyeztetni a korábbi hivatásomat a családanya szereppel.


Ezért jutott eszembe, hogy esetleg megpróbálhatnék én is valami vállalkozást indítani, csak nagyon érdekelne, hogy ki mit csinál, kinek milyen vállalkozása van, amit maga visz. Saját virágüzlet? Műkörmözés?


Nyilván nem szeretnék indiszkrét lenni, de z egy anonim oldal, ezért örülnék, hogyha akinek saját vállalkozása van, nagy vonalakban leírná nekem, hogy pontosan miben utazik, hogy döntötte el, hogy ezzel fog foglalkozni és mi kellett hozzá (nyilván a tőkén kívül), hogy be tudja indítani a vállalkozását. :)


Előre is köszönöm szépen annak, aki válaszol!



2016. szept. 1. 13:03
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
57%
Én is ebben gondolkodom.
2016. szept. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
71%
Az ember vegzettsegenek megfelelő téren tud vállalkozást indítani. ...Te mint ápolónő nem fogsz tudni. Max otthonapolast vallalhatsz. Vagy tovabbkepzed magad, Pl masszornek. De Pl viragboltot nyitni nem kellene, mukormosbol is millió van, varrás megintcsak esélytelen, ha sosem dolgoztál benne.
2016. szept. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
82%
Én is apolonokent dolgoztam a gyerekek előtt. Most újra tanulok. Pont azért amit leírtal te is. Csak úgy hasra ütés szeruen nem lehet vállalkozást indítani. Inkább tanulj valami mást. Amivel esetleg 6 vagy 8 órás munkát tudsz vállalni.
2016. szept. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Hát, az otthonápolás egyébként nem rossz gondolat. :)

De ha azon múlik, nagyon szívesen tanulok is, vagy képzem magam más irányba.

Két nyelvet beszélek, és a másodikat az első gyerek mellett tanultam meg itthon, úgy, hogy tavasszal nyelvvizsgát is tudtam belőle letenni. :) Tehát ez nem lenne gond, szívesen tanulok, csak nem tudom, mit lenne érdemes csinálni.

Mondjuk ez az otthonápolás most megmozgatta a fantáziámat... :D

2016. szept. 1. 13:27
 5/37 A kérdező kommentje:

3. válaszoló, megkérdezhetem, hogy te mit tanulsz most? :)


Egyébként vannak ötleteim! :D Nagyon szeretek például sütni, és nemrégiben láttam is, hogy indítanak OKJ-s cukrász tanfolyamokat. Csak nem tudom, ezzel utána mit tudnék kezdeni. Mármint, értitek, csak nem nyithatok egy saját cukrászdát a sufniban. :D

2016. szept. 1. 13:29
 6/37 A kérdező kommentje:
Szóval ezért voltam rá kíváncsi, hogy ki mit csinál, ki mivel foglalkozik, mert próbálok ötleteket, tippeket gyűjteni, hogy milyen irányba lenne érdemes esetleg képeznem magam, vagy mivel próbálkozhatnék meg akár a szakmámon belül. :)
2016. szept. 1. 13:33
 7/37 anonim ***** válasza:
74%
KB millio hazicukrasz van. Ha hivatalosan csinálod, többmilliós befektetés, ha feketén, tobbszazezres bírság. ... Nézz körbe, hogy a kornyeketeken milyen munkalehetosegek vannak és annak megfelelően válassz képzést. Vagy ha az otthonapolas érdekel, nézd meg, hogy van e ezzel foglalkozó cég arrafelé és milyen feltételekkel alkalmaznanak
2016. szept. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
76%

Figyelj, ha saját vállalkozást indítasz akkor aztán végképp nem lesz karácsony, meg ünnepnap, meg hétvége. Ha a munka úgy jön be, akkor éjszaka is dolgozni kell, mert nyilván hasznot is akarsz belőle.

Szerintem sokkal jobb, ha beosztott vagy valahol, tudod előre, hogy mikor kell dolgozni, sokkal tervezhetőbb, mint egy saját vállalkozás.

2016. szept. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
85%

Ez így nehéz lesz, ha semmi másban nincs tapasztalatod és végzettséged sem. Egy tanfolyamot elvégezni nem elég ahhoz h saját vállalkozást indíts vagy otthonról tudj dolgozni, hiszen mindenhova gyakorlat kell, ha önálló vállalkozást akarsz akkor még inkább.

Én akiket ismerek hogy otthon dolgoznak ők tolmácsok, fordítanak, vagy nyelvtanárok, így otthon adnak nyelvórákat. Ehhez persze kb. anyanyelvi szinten kell beszélni az adott nyelvet.

Ismerek még fodrászt, masszőrt, kozmetikust saját vállalkozóként, de ezekhez meg megint ugye nagy gyakorlat kell illetve ügyfélkör, ismeretség. Van akinek ruhaboltja van, illetve presszója.

Cukrásznak alkalmazottként tudnál elhelyezkedni csak.

Ezeken kívül még a bébiszitterkedés ami szóba jöhetne, de abból elég nehéz teljesen jövedelmet összeszedni szerintem és lehet h ott is kell dolgozni hétvégén is néha, attól függ.

2016. szept. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
86%
Masszőr, gyógymasszőr? Van ilyen képzés is, meg nem is nagy befektetés.
2016. szept. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!