Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekem született, de nem...

Gyerekem született, de nem vagyok "babócásabb" anyuka?

Figyelt kérdés

Van olyan fórum, ahova nem megyek tobbet, mert meg egyszer meglátom, hogy tápi, pocak, tejcsi, ujjacska, manóka stb., agyvérzést kapok. Szules elott jókat dumaltam velük, de ezt mar nem birom.

Es a sajatomon kivul nem rajongok a csecsemokert es a babas témakért. Neha mar hibás arunak erzem magam. Mult heten meglátogattam a baratnomet, 3 eves a kisfia. Elmentem velük buborék fújó bulira a közeli parkba, de nem bírtam elviselni a sok fontoskodo anyukat.

Nem tudom, mi lesz majd. Szeretnem a kisfiamat (most 5 honapos) állatkertbe, erdőbe, emberek köze vinni, de ezektől az edelgő programoktol kiraz a hideg.

Esetleg valaki, aki hasonló alkat? Valtozott ez valamit? Vagy el kell szenvedni?

(Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy ok rosszul csináljak, csak hogy tőlem nagyon távol all...)


2016. szept. 4. 13:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
63%

Ne aggódj, más is van ezzel így. Okádok a cukiskodástól meg az összenövéstől. Amúgy egy kétéves fiam van, ráadásul egyedül nevelem és még van életem is meg ki is nézek valahogy, képzelheted engem mennyire szeretnek mondjuk :D

De visszakanyarodva, én viszem a gyereket játszótérre, játszóházba, állatkertbe, erdőbe, kisvasutazni estébé, de soha nem a másik szülőket figyelem, a szükséges minimumon kívül nem beszélgetek velük. Ki lehet bírni. Én azt nem tudom, h oviban-iskolában mi lesz, mikor a gyerek tényleg ekezd szociális életet élni, mert annak örülök, ha barátkozik, csak az a baj, h a barátokhoz nyilván szülők is fognak társulni :P

2016. szept. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
60%
Ugyanilyen vagyok, annyi a különbség, hogy még nincs gyerekem. Nagyon szeretnék a közeljövőben, és ezzel kapcsolatban igyekszem már most tájékozódni mindenfelé, de sokat ront az élvezeti értéken, hogy mindenhol ez az elviselhetetlen affektálás megy... Szerintem nincs más lehetőség, mint szemöldökrángással tudomásul venni, hogy a nők egy része automatikusan elhülyül, és a legminimálisabbra redukálni a babóca-affektáló agyhalottakkal való találkozást. Vannak azért normális nők is szép számmal, akik nem felejtenek el felnőtt nők maradni.
2016. szept. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
57%

Engem is kiráz a hideg a hasonló kijelentésektől. Ha sok van belőlük egy helyen meg ki se bírom nevetés nélkül. Sokan vannak így, pl volt egy kérdés, amelyben tányérka meg hasonlóak szerepeltek, sokan nem hagyták szó nélkül.

Egyébként 1 éves a kisfiam de azóta se tudtam megszokni, véletlenül sem jön a számra ilyen kifejezés. Rokon viszont ilyen, meg a többes szám is megy nagyon neki, ettől is rosszul vagyok. De alkalmanként el tudom viselni. Sokáig viszont nem.

2016. szept. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
31%

Nem baj, majd jártok plázázni meg romkocsmába a gyerekkel, minek keveredni a pórnéppel Alma együttes koncerten, a gyerek igénye meg kit érdekel amúgy...

Nem értem, aki ennyire nem tud lemenni egy gyerek "szintjére", az minek szül? Mi a baj amúgy a pocak szóval?

2016. szept. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%

Jelen! Nem változott semmi. Én gyereket vártam, nem pocaklakót. Nem szopikázta a tejcit, hanem szoptattam. Tejjel.A fontoskodó anyukáktól én is kiütést kapok. Viszont a gyerek szociális fejlődése érdekében ki kell bírni pár dolgot. Nagylevegőőő.....

Tudod nem az a durva, ha egy gyereknek nózija van(nálunk orr), hanem mikor ezt hallom egy 40 éves nőtől.

2016. szept. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem el kell különíteni két dolgot. Amikor valaki azt mondja az egy-két éves gyerekének, hogx nyújtsd ide a lábacskád pl. - nem gáz. Amikor felnőttek egymás közt tejciznek meg pocaklakóznak meg babókáznak - az gáz. Én egyszerűen megoldom: normálisan beszélek más felnőttekkel, és azokkal építek ki tartósabb barátságot akik szintén. Sok anyukával találkoztam már itt-ott és azért nem olyan sokan babócáskodnak.
2016. szept. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
84%

"Nem értem, aki ennyire nem tud lemenni egy gyerek "szintjére", az minek szül?"


A gyerek szintjére szívesen lemegyek vele foglalkozom, ahogy leülök vele legózni, kifestőzni, homokozni, és nem egy akadémiai székfoglaló szókincsét és stílusát használom. De más felnőtt társaságában miért kell ezt? Például az itteni kérdések nem a gyerekeknek szólnak, mégis egy részük úgy van kiírva, mintha az óvodában tennék fel. "Babóca", "pozi", "tejcsi", "kismanó", "pocaklakó", "popi"...


A plázázás meg romkocsma nem értem hogy jön ide...

2016. szept. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
86%
*ha vele foglalkozom
2016. szept. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Nyilván ha a gyerek élvez majd valamit, akkor annak orulok. Csak ugy erzem, megfojt ez a fontoskodo...nem tudok ra jo szót...légkör. Tok jo, hogy van gyerek, en is oda vagyok az enYemert, es eleg jol megvagyunk. Voltunk egyutt tobb hosszu uton a nyáron. Jo fej, jo alvó, jo evo, egy csoda, hogy van. De nem kizárólagos, es bar sok újat hozott az életembe, alapvetően ugyanaz maradtam.

Valoszinuleg az is zavart, hogy a baratnom a férjével bolygokent kering a gyerek korul, o hívott meg par napra, de nem tudtunk beszélgetni sem, mert a gyerek egesz nap ugraltatta, ha megnyikkant, az anyja "rászűkült", esélyem sem volt. Fontos a figyelem, persze, de irtora lehangolt. Remelem, nem magunkat lattam 2-3 ev mulva...

2016. szept. 4. 14:21
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Én csak akkor használom a tejecskét, lábikó meg hasonló szavakat, ha a lányomhoz beszélek. Mások gyerekét én sem szeretem különösebben, csak ha nagyon jófej személyisége van.


Én egyedül nevelem a lányom, van, hogy napokig csak vele(neki) beszélek. Egyszer sikerült egy barátomnak mondanom, hogy vidd arrébb a lábikód, írtó ciki volt, egyből kapcsoltam.


Ahogy nő a gyerek, egyre többet használod ezeket a szavakat. Nekünk van egy nap alakú lámpánk, eszembe nem jutna azt mondani, hogy felkapcsolom a nap lámpát.


Szóval akaratlanul is be fog épülni néhány kifejezés az szókincsedbe, és nagyon nehéz visszaállni a kicsinyítőképző nélküli, vagy a nem becéző szavakra.


Persze kiválogathatod, mi tetszik. A tejcsi számomra is taszító, meg azok, amiket felsoroltál.


Viszont van tejecske, napocska, pocak, lábi, nózi.


A számomra taszító szavakat használó anyukákat én is kerülöm. A mosolyalvót és a pocaklakót tudom a legnehezebben tolerálni.

2016. szept. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!