Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megszokott vezetéknévhez ezek...

Megszokott vezetéknévhez ezek közül valamelyik keresztnév?

Figyelt kérdés

Elég gyakori vezetéknévvel rendelkezünk (Németh), ehhez szeretnénk egy nem túl mindennapi, ezzel együtt kellemes, használható fiúnevet keresni. Csak egyet, a kettőt feleslegesnek tartjuk. Ennek fényében az eddig felmerült nevek:

- hosszabb keresztnevek, amik szerintem tök jól kiegészítik a családnevet: Ábrahám, Boldizsár, Sebestyén (erre mondták többen, hogy a Németh-tel együtt túl mekegős), Jonatán, Kadosa, Amadeusz (ez lehet a legmeglepőbb, nekem megtetszett, a férjem szerint kérdőjeles)

- rövidebb, mégis talán különlegesebb nevek: Karád, Kolos, Amir, Jakab, Mirkó (aktuális kedvencem), Samu, Zádor


Ezek közül nektek melyik tetszik? Szerintetek inkább hosszabb, vagy rövidebb név passzolna? Esetleg milyen neveket tudtok ajánlani még?



2016. szept. 12. 16:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
17%

A zsidót, az Amadeuszt meg a muzulmánt kizárnám és abból válogatnánk ami marad ergo vállalható.

Boldizsár nekem nem jön be.

Sebestyénről a Balázs jut eszembe, utálom a fazont.

Kadosa nem tetszik.

Kolos ronda.

Mirkó oké egy gyereknek, de egy férfinek fura..

Karád és Zádor marad, Zádort választanám.

2016. szept. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
18%
Én nem adnék ilyen nevet amivel megátkoznám, akkor inkább adj neki kettőt de Zádort, meg Kadosát semmiképpen
2016. szept. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Igen, valóban elég vegyes eredetű nevek szerepelnek eddig a listán, nem ez alapján válogattunk elsősorban, persze nem mondom, hogy teljesen lényegtelen :) Egyébként nem muzulmán, hanem arab eredetű, máshogy hangzik a dolog. Héber eredetű pedig kismillió van a magyarban, akkor senki se legyen Dániel, Dávid, Gábor sem?

A Zádor nálunk is előkelő helyen áll eddig.

Köszönöm a válaszodat!

2016. szept. 12. 17:02
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ezek közül a Boldizsár tetszik a legjobban, és illik is a vezetéknévhez.
2016. szept. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
49%
Ha nagyon választani kellene, akkor a Kolos egyedül, ami számomra vállalható, a többit soha nem adnám.
2016. szept. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
29%
Kérdező, a Mária, János, József is héber de senki nem kapja fel rá a fejét. De az Ábrahám, Ézsaiás.. stb. kicsit más kategória.. én ezeket csak akkor adnám, ha lenne hozzá tartozó származásom is. Ugyan így vagyok az Amirral.
2016. szept. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
53%
Nekem a kisfiam lesz Mirko vagy Zádor lesz ugyan ezekre voksolok
2016. szept. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Nahát, nem gondoltam volna hogy ennyi negatív véleményt kapok :D egy-két név egyre közelebb áll hozzám.

Köszi mindenkinek! A kérdésben amúgy ott van, hogy ajánlhattok ti is neveket. A lényeg, hogy nem szeretnék Danit, Tomit, Bencét, Levit, Zalánt, Noelt, hasonlókat. Szép nevek vannak a felkapottabbak között is, azonban ennyire gyakran előforduló vezetéknév mellé pláne nem ilyet keresünk. Meg amúgy sem.

Szóval várom az egyéb javaslatokat is!

2016. szept. 12. 17:14
 9/26 A kérdező kommentje:
Na, az Ézsaiás meg Ezékiel már nekem is magas, de az Ábrahám, Ábris szerintem nagyon jól hangzik :D ismerek is távolabbról egyet.
2016. szept. 12. 17:16
 10/26 anonim ***** válasza:
55%

Ábrahám:nem tetszik

Boldizsár: embergyereknek nem tudnám elképzelni

Sebestyén: Egész kellemes, a becézése is aranyos

Jonatán:nekem gyümölcsnév

Kadosa:csak egyszerűen nem tetszik

Amadeusz: piszkálások céltáblája lenne ezzel a névvel, főleg ha botfülű lesz

Karád, Kolos Amir, Jakab: egyszerűen nem tetszenek

Mirkó: nem rossz

Samu:szintén tetszik

Zádor: felemás érzéseim vannak ezzel a névvel kapcsolatban.


Én a Sebestyén, Mirkó és Samu nevekből választanék

2016. szept. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!