Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek, lehetne...

Mi a véleményetek, lehetne esetleg a Kamilla lánynevet adni a Fekete vezetéknév mellé? Vagy szerintetek nem jó ötlet?

Figyelt kérdés

Kedvenc lánynevem évek óta a Kamilla, mindig úgy képzeltem, hogy ha kislányom lesz, így fogják hívni, de a vezetéknevünkkel együtt már nem vagyunk biztosak benne, hogy jó ötlet lenne.

Ti mit gondoltok? Szerintetek beleférhet a Fekete Kamilla, vagy sem? Ti adnátok? Vagy inkább mondjuk le erről a névről és keressünk valami mást?



2016. szept. 13. 08:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
62%
Együtt nem adnám őket. Nagyon negatív hangzásúnak tűnik nekem ez így együtt.
2016. szept. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%
És a te neveddel együtt? Kötőjeles vezetéknév nem jöhet szóba?
2016. szept. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
És ha választanánk a kettő közé még egy nevet? Mondjuk Fekete Dóra Kamilla? Vagy Fekete Hanna Kamilla, vagy valami ilyesmit? Úgy esetleg jobban hangzana?
2016. szept. 13. 08:54
 4/22 anonim ***** válasza:
59%

Én adnám ha ezt a nevet szeretném adni.

Van egy jó ismerősöm, az ő vezetékneve is Fekete. A lányukat Fekete Virágnak hívják. Érdekes kombináció.

2016. szept. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nem annyira gáz, mint a Fekete Mercédesz. :D

De az tény, hogy jobban járnátok olyan névvel, ami nem hordoz egyértelmű jelentést.

2016. szept. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Az én vezetéknevem elég hosszú (4 szótag) és nyakatekert is, még én is "elhagytam", miután férjhez mentem. Kötőjelesen a két vezetéknévvel együtt már nagyon hosszú lenne a kicsi neve sajnos. De az ötlet nem volt rossz, köszönöm szépen. :)
2016. szept. 13. 08:59
 7/22 anonim ***** válasza:
58%
A mi kislányunk is Kamilla.Valószínűleg nem törődtem volna vele,és ha ilyen beszélő nevünk van,akkor is ezt adtuk volna.Viszont ha titeket zavar,de ragaszkodtak ehhez a névhez,adhatnátok 2 nevet,és a Kamilla lehetne második.Attól még használhatná azt minden naposan.
2016. szept. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%
Én így biztos nem adnám. Úgy viszont igen h közé berakok még egy nevet, ahogy írtad pl. Fekete Dóra Kamilla
2016. szept. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
27%

Engem meg lehet kövezni, de ezt pl adnám, ha a páromnak nincs kifogása ellene. A Kamilla annyira "elnevesedett" számomra, mint pl.a Bogi. Eszembe se jut, hogy egy virág.

Nem adnák 2. nevet, mert minek? Ezután akkor Dóri lesz? Vagy Kamillának hívjàtok? Akkor minek a Dóra? Hiszen így is-úgy is simán Fekete Kamilla lesz belōle sokszor...


Persze nem minden beszélõ névvel értek egyet, de ez annyira nem fura a szàmomra. :)

2016. szept. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
79%

Azzal nem értek egyet, hogy ha beszúrtok egy nevet akkor is Fekete Kamilla lesz sokszor. Azért cáfolnám, mert ha teljes névvel kell bemutatkozni hivatalos helyen akkor ugye ott a vezetéknév + két keresztnév, ha meg nem hivatalos, tehát baráti hangnemű, akkor simán Kamilla.


Mondom ezt én úgy, hogy két keresztnévvel élek és a második az, amit használok. Mindig teljes néven mutatkoztam be, és ha lusta voltam annakidején dolgozatokra vagy bármire kiírni a teljes változatot (amúgy az első keresztnevem édesanyám után Erzsébet, szóval nem rövid), akkor tettem egy E-betűt, ponttal utána. Az is megtörte a vezetéknevem és a használt keresztnevem túlságos összecsengését.


Szóval ha zavar titeket, akkor simán jöhet közé egy másik keresztnév, majd a gyerek eldönti, hogy használja-e vagy sem.

2016. szept. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!