Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segítség! Félek a depressziótó...

Segítség! Félek a depressziótól! Érezte így valaki magát?

Figyelt kérdés

[link]

A hasam 100%-bán ugy néz ki mint ezen a képen. (Nekem nincs semmi allergiám de pont ugyanígy néz ki)

39+3 napos vagyok. Minden nap sírni tudnék, van mikor sírok is!

A hasam olyan mód viszket, hogy szana-szét vakarom aminek z eredménye hogy a csíkok be dagadnak és van hogy ki is vérzik.,, de nem bírom ki!! :( akkor a "pici" körülbelül 4 kiló lehet.. Folyamatosan mocorog a koldokomnel folyamatosan érzem a csontjait (látni is lehet) ami baromi kellemetlen már!!! 5 napja ment el a nyákdugó azt hittem végre mehetek szülni de még mindig nem!!

A hasplaszikát nézegetem mert már előre látom milyen csúnya lesz a hasam ha meglesz a pici! :(

Ma nagyon meg is ilyedtem mert megfordult a fejemben, hogy haragszok már rá, hogy így kitol velem, hogy csúnya lesz mindenem de ha ez nem elég akkor szét nyom a csontjaival+ Miért nem akar már megszületni? :'(

Tudom! Én vállaltam! Én akartam!! Nagyon várom is de nagyon elegem van mindenből!!!! :'(



2016. szept. 14. 23:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ha a ferjed tamogat minden rendben lesz. Hidd el. Ido kerdese
2016. szept. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
69%
Szules elott vagy, dulnak a hormonok, ne sajnaltasd magad, koncentralj a szulesre! Aztan majd foglalkozol a hasaddal utana. Lehet, hogy gyonyoruen visszahuzodik, ki tudja.
2016. szept. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
64%
ne keseredj el,idővel biztos visszahuzódik ésszép lesz a hasad.beszélj orvossal is mi segithet szülés után.nekem császárom volt már két éve és olyan a hegem mintha tegnap vágtak volna,többé nem borotválkozhatok ott,egy hónapig öregasszonyként lépcsőztem,és még mindig fáj ha front van sajog,sógornőmnek 3 császára volt(10 éve)ésmár örökre megmaradt a hege,tehát nemmindenkinek marad szép pocija.de a csikok biztos eltünnek
2016. szept. 15. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Figyi, ha ennyire viszket, azt mondd a dokinak, mert van hogy a máj nem jól meregtelenít a vegefelé..adjon vmit, a baratnőmnek volt ugyanez, o is tökre kikészult...

Amúgy teljesen érthető ahogy erzed magad, annyira nehéz már a végén tenyleg...de próbálj relaxalni, setalni...mert ha ilyen feszülten mész szülni, nem jó, elveszi az erodet, energiadat, márpedig arra nagy szükséged lesz...

Kitartás!

2016. szept. 15. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is iszonyatosan viszketett a hasam, rágondolni is rossz...én vettem a Rossmanban olajat, ami kismamáknak van. Attól elvileg nem lesz ilyen a hasad, nekem legalábbis bevált. Én a terhesség utolsó heteiben nagyon hisztis voltam, mindenen elbőgtem magam, még a szülés után is pár hétig, szerintem ez normális! Kitartás!
2016. szept. 15. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen kibírhatatlanul viszket,menj el a dokihoz,és nézesd meg Magad!Ez lehet májfunkciós zavar is(a méreganyagok nem tudnak távozni).Elvileg már nincs sok hátra,dúlnak Benned a hormonok.
2016. szept. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A hasa mindenkinek ronda közvetlen szülés után, mint egy lefújt lufi. Szerencsés alkatúaknak persze pár hét alatt visszamegy a nagyja (ugye kb. 6 hét kell a méhnek, ami így is szép iram, hiszen 9 hónapig nyúlt), de ha te mégsem tartozol közéjük, mielőtt elkeseredsz, várj egy vagy akár két évet, mert még nagyon sokat változik majd. Plasztikán gondolkodni egyébként is csak akkor érdemes, ha nem akarsz majd több gyereket (nekem pl. a második császár után tökre szebb lett, pedig az első után pont az ellenkezőjére számítottam).


Ha a 4-es által említett megemelkedett májenzimek (terhességi epepangás) miatt viszket az ember lánya, akkor nem csak a hasa, hanem össze-vissza mindenhol vakaródzik: háta, lábszára, talpa, tenyere... és nem jár pirossággal, legfeljebb sárgasággal. Sajnos tapasztalat, én sem aludtam tőle egy hónapig, amiből 3 hét kórház volt. Bizony az állandó viszketéstől, nem alvástól, rettegéstől, hogy valami nagyon nem stimmel, könnyen lesz depresszív "miért épp én vagyok selejtes?" érzése az embernek, pláne ha egy baba is lakik benne, akiért izgulhat.

Szóval szerintem látatlanban és laikusként nem ez a bajod, de nem normális, ha ennyire vörös és viszketeg lett a hasad.

Irány mihamarabb a nőgyógyászod (vagy háziorvos vagy ügyelet, amelyik hamarabb tud fogadni)!


A képre rákeresve pedig azt találtam, hogy "Polymorphic Eruption of Pregnancy", röviden PEP vagy PUPPP ennek az állapotnak a neve. Nem is olyan ritka és sokféle lehet, olyan is, mint a képen, amikor a terhességi csíkoknál indul. Sajnos nem kell hozzá, hogy ételre vagy bármi másra legyél allergiás előtte, kijöhet anélkül is. Statisztikák szerint főleg a fiút váró első gyerekesek szenvednek tőle a tehesség végén. De - ha jól értelmezem laikusként (!) -, ez szerencsére az a fajta, ami a babára nem veszélyes . De inkább lásson orvos!!! , ha másért nem tudod rávenni magadat, hát adhat krémet, hogy ne vakarj magadra olyan hegeket, amik aztán esetleg tényleg megmaradnak.


Itt írnak róla:

[link]

[link]

[link]

[link]


Kitartást, egészséget és gyors szülést!

2016. szept. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Mennyit hiztal?
2016. szept. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

1,Fel nem fogom,hogy felnőtt emberek mért olvasnak ilyen szennyeket.Ennek a cikknek a tartalmi értéke egyenlő a 0-val.Csak egy figyelemfelkeltő címből áll,nyilván,hogy rákattints,utána meg leír egy általánosságot,hogy minél több ember magára tudja képzelni a dolgot majd egy orvosilag nagy baromságot,aminek semmi értelme nincs ellenben arra nagyon jó,hogy az emberek megijedjenek.Ehhez meg még szépen beszúrt két képet.Azt már meg se említem,hogy forrásokat se volt képes linkelni,amikor az alap.

Kérlek a jövőben kerüld a bulvár újságokat,mert ebből az emberhülyítésből nekik év végére legalább 300 milliós hasznuk van tisztán,az igazi minőségi újságok,ahol tényleg van tartalma egy cikknek meg sorra mennek csődbe...

Egyébként az már egy fokkal jobb,amit a 7-es válaszoló belinkelt,de ott is vannak lényegi ferdítések.

Szerintem ezt olvasd el:

"Terhességi kiütés, pontosabb nevén „polimorf terhességi kiütés". A „polimorf” szó arra utal, hogy nem egy, hanem többféle kiütés látható. Vannak jól tapintható kis piros kiütések, és vannak inkább a csalánkiütéshez hasonlító vizenyős, halvány rózsaszín elváltozások. Időnként a csalánkiütések annyira vizenyősek, hogy hólyagra emlékeztetnek. Jellegzetességük, hogy sűrűbben helyezkednek el a hason, különösen a korábban már említett terhességi csíkokban. Ártalmatlan elváltozások, de erősen viszkethetnek.


Receptre kapható gyulladáscsökkentő kenőcsökkel a viszketés jelentősen mérsékelhető. Kezelésük titka, hogy a szokásosan naponta egy-kétszer alkalmazott kenőcsöket naponta 5-6-szor kell használni. A polimorf terhességi kiütés leggyakrabban a 36-39. héten kezdődik, és a szülés idejére általában teljesen vagy csaknem teljesen elmúlik"

Egyébként nem dísznek van az orvosod,el kell menni hozzá és majd ő tudja,hogy mi kell erre

[link]


2,Az teljesen természetes dolog,hogy szeretnéd visszakapni a régi "tested". Ez teljesen normális érzés és semmi köze nincs ahhoz,hogy jó anya leszel-e vagy sem.


3,Én ezt még nem mondanám depressziónak.Ez csak egy teljesen természetes érzelmi reakció a helyzetedre.Attól,hogy terhes valaki még nem kell végigvigyorognia az egészet.

Egyébként erről itt tudsz bővebben olvasni:

[link]

2016. szept. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nyugi, a vége már nagyon szenvedős, de benn nem fog maradni a baba. :)

Mindenhol azt mondják, írják, hogy milyen "csodálatos időszak a várandósság"... Hát én utáltam terhesnek lenni. Na nem úgy, hogy panaszkodtam, vagy nyávogtam, csak tudtam, hogy nem tartom jaj-de-szuper időszaknak, én sem szerettem, hogy nem bírok már semmit csinálni, vizesedek, nő a hasam, mikorra megy ez majd vissza?

Szerintem ez normális, nem lettem rossz anyukája a kicsi fiamnak emiatt. Ez szerintem nem depresszió, csak a hormonok játéka + a tények.

2016. szept. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!