Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt más is rajtam kívül...

Van itt más is rajtam kívül abban a helyzetben, hogy mióta megvan a testvéred gyermeke azóta a szülők (mamák) részéről a tieid szinte el van felejtve?

Figyelt kérdés
Mindig neki segít, rá vigyáz. Az elmúlt 2,5 évben havonta 3-szor is van énideje, mindig vigyáz a mama a gyerekre. Míg én kereken 11 éve sehol sem voltam gyerek nélkül. Addig nem volt lényeg, hisz azzal jött, neki se volt segítsége. De mióta a tesómé megszületett, hihetetlen mennyi ideje van unokázni. Pedig jó volt a kapcsolatunk előtte. Egyszer megpróbáltam felhozni, akkor a képembe vágta, hogy ő segít. Mert amikor engem műtöttek vigyázott a gyerekere. Ez tényleg igaz, de az éppen nem énidő vagy olyan segítség volt, amitől jobban lennék. Sőt, hazajöttem műtét után, ő meg lelépett. Maradtam a gyerekekkel frissen műtötten. Férj éppen akkor külföldön volt, haza se tudott jönni.
2016. szept. 19. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Te mennyit segítesz neki? Gondolom, ha szeretnéd, hogy elvigye a gyerekeidet, hogy legyen időd magadra, akkor te is segítesz neki, kertet rendezni, hétvégi takarításokban, lakásfelújításban, főzésben, hogy neki is legyen magára ideje igaz?
2016. szept. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Nyilván a gyerekek születése előtt is jobb volt a kapcsolata a testvereddel, mint veled. Amúgy ha 11 éve nem voltál a gyerek nélkül sehol, akkor az a saját hülyeséged, semmi köze hozzá anyadnak. Bébiszitter is van a világon, meg apja is van a gyereknek, plusz nyilván járt óvodába és iskolába isna gyerek. Emellett gondolom most már nyugdíjas, nyilván több a szabadideje
2016. szept. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek, nagyon rossz érzésem van a tesóm miatt ilyen és ehhez hasonló dolgok miatt. Nálunk két pici van 2,5 és fél évesek, nála egy 5 éves. Heti 2-szer megy az anyukám az oviba érte és késő estig vele van. Visz kaját is. Nekik 3 hadra fogható nagyszülő van, nálunk 1 helyben, egy nagyon messze. Ők munka után még kondizni mennek, manikűröshöz, barátnőzni/sörözni és addig is anyukám van ott. Én örülök, ha eljutok ügyintézni ha kell. Amikor csak tudok segítek az anyukámnak, amiven tudok, ha itt van "jól tartom" és igyekszem nem terhelni, mert tudom, hogy neki is sok ez munka mellett. Igazságtalannak érzem, de nem tudok mit tenni, az kapja a "segítséget", aki kibalhézza magának, én meg béna vagyok ebben, csak magamban dühöngök olykor.

Szóval nem egyedi a helyzet :-)

2016. szept. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mi tettük rendbe a kertjét, mi segítettünk festeni. Amióta megvan a picike nem tudok neki segíteni!!!!!!!! Urambocsá. De tesómék két fűszálat nem ettek arréb abban a házban.

Nem, nem áll szándékomban bébiszittert fogadni, akkor inkább nem megyek sehova. Nem is ez volt a kérdés. A lelki része volt a kérdés. És ellehete képzelni, sokkla jobb volt a viszonyunk, volt, hogy hónapoikg nem tudta tesómmal mi van. Tőlem kérdezte. aztán lett egy pálfordulás. Bár én nem könyörgök segítségért, úgy gonbdolom ha ez szeretetből nem megy, akkor nincs értelme.

2016. szept. 19. 17:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez az "énidő" iszonyat erőltetett fordítás angolból, ne erőltessük, a "szabadidő" teljesen jó, rég bevált kifejezés erre.
2016. okt. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!