Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha családi seítséget kaptam,...

Ha családi seítséget kaptam, most mondanom kéne a gyereknek, hogy ezt meg azt ettől meg attól kaptad, hogy pl a mamától van az a játék?

Figyelt kérdés

néha kapok egy kisebb összeget szeretetből, vagy segítségképpen, hogy a gyerekkel könnyebb legyen.

én megesik, hogy ilyenkor nagy örömmel bújom a játékokat(mert alig van értelmes szép játéka), ami tanítgatná is és örömet is okoz, mert tudom mi érdekli, és mi passzol a korosztályához.


erre mama számonkér hogy mondom e a gyereknek, ha kap valamit, hogy az tőle van ...

egyrészt én nem akarom olyanokra tanítani a gyereket, hogy bárki azért legyen értékesebb a szemében, mert ezt azt ad és kevésbé aki nem

másrészt költhettem volna azt pelenkára is, szóval az én szívem vitt a játékosztályra, igazából én vettem valahol, nem is ő, pláne a gyerekem speciel ha cipőt veszek neki, azt is örömmel bontogatjuk és próbálgatja, büszkén lépdel benne, nincs még benne sem tárgyak felé, sem emberek felé megkülönböztetés kialakítva; és az én értékrendem sem az, hogy az ajándékot kéne nézni, hogy az milyen, vagy kritizálni, hanem csupán örülni, megköszönni, mert szeretetből kapja, vagy nem értékrendem az, hogy pl különbséget tenni ajándékot hozó, vagy csupán puszit adó szeretet között. mindezzel a gyermek örömét nem akarom elvenni, kapjon pozitív töltést akkor is, ha csupán egy semmiséget kap, de tiszta szívből.


mivel mama idős, ezért csak röviden az első részét mondtam neki, hogy nem mondtam, mert nem akarom hogy a gyerek azt higgye hogy jobb ember aki ad valamit és kevésbé, aki nem tud. és nem érti...húzta a száját...de ez a háttértartalom is mamában olyan érdekes, mintha meg akarná venni a gyerek szeretetét vagy minek kellene szajkóznom, hogy ez is mamától van, meg az is?


várok érveket, ellenérveket.

más anya hogyan látja?


2016. szept. 24. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Hogy én hogy látom?

Úgy látom, hogy ezt borzalmasan túlgondolod és van időd és energiád ilyeneken "felháborodni vagy ilyeneken kattogni.. Nem is tudom melyik a legjobb szó erre..


Persze és szoktam mondani.. nézd ezt a mamától kaptad.. ezt a papától.. Ezt apától stb.. És? Szted érdekli? Felfogja? Vagy egszerűen csak annyit mondok.. Nézd milyen szép pulcsit kaptál stb. Minek ezt túlragozni,túlagyalni? Ezek számomra olyan értelmetlen dolgok!

Bocsi ha megsértettelek de a véleményemre voltál kíváncsi.

Amúgy teljesen igazad van. Ne az alapján ítélkezzen senki, hogy mit kap vagy, hogy épp mit nem! Nálunk az egyik mama több mindent vesz a kicsinek mint a másik, de kötve hiszem, hogy ezért a gyermekem majd kevésbé fogja szeretni! Ez hülyeség!

Az, hogy me e akarná venni a szeretetét nem hiszem. Vagyis én nem látok bele a ti életetekbe de pl nálunk a szomszéd is vesz a lányomnak ezt azt. Nem hinném, hogy azért, hogy megvegyék a szeretetét.

Ha a maminak telik rá, plusz ő a kedves unokája hát miért ne vehetne neki bármit közben meg neked is segít?!


Az, hogy te az adott összeget meg mire költöd az meg a te dolgod! Te tudod mi kell a kicsinek!

De végeredményben akkor is az a véleményem, hogy TÚL gondolod! Sokat agyalsz feleslegesen..

2016. szept. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
*és megesik
2016. szept. 24. 14:04
 3/9 A kérdező kommentje:

mama puffog, sértődik, ezért vagyok a témán.

az első ilyenekből nem is csináltam drámát, fel se tűnt egy-egy megjegyzése.

de már a sokadik ilyennél mama csinál drámát belőle. lereagálom, az én elveim szerint megmagyarázom, és csak sértődés van a végén, én meg csak nézek pislogva.


ez hosszútávon szerintem megalapozná azt, hogy a gyerek azt hiszi mama azért szereti, mert ajándékot hoz. a szeretet nem pénz függvénye. nem akarom elferdíteni a gyerekem.


(meg azt sem érti pl játszón miért hozzám rohan a gyerek, miért nem hozzá. ilyenekből csinál feszültséget)

2016. szept. 24. 14:13
 4/9 A kérdező kommentje:

"Szted érdekli? Felfogja?"


én meg vagyok arról győződve, hogy amilyen kicsik, többet étenek, mint gondolnánk.. számos példát tudnék hozni.

2016. szept. 24. 14:40
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Dehát akkor nagyon egyszerű! Ne fogadd el az ajándékot! Vagy a pénzt! És kész!!

Hogy érti e? Mondjuk az én lányom 2 éves lesz és őt még tuti nem érdekli, hogy mit,kitől és hogyan kapja;) Nem hiszem, hogy felfogja, hogy nézd a szomszéd néni vett neked pulcsit a névnapodra.. Ilyen értelemeben mondtam:)

De írom.. Ne fogadd el és ennyi!

Ha mama meg 200 éves már akkor meg magyarázhatsz neki akármit!

2016. szept. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Én nem mondanám mama helyében ilyen esetben hogy na az tőlem van. Egyrészt azt gondolom ez neked kellemetlen, másrészt egy nem túl szép dolog. Ha adok valamit, adjam szeretetből, ne azért hogy utána vállveregetést várjak cserébe. Mamának ezeket a kis összegeket oda kellene adni, aztán elfelejteni és bízni anyában hogy jó dologra költi, aztán időnként vinni a gyereknek egy csokit vagy valami nasit hogy az mamától legyen. :)
2016. szept. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyan már nagyobb a gyerkőc, 6 éves, és mamám szokott olyat, hogy évente 2-3x ad a mi viszonyainkhoz képest nagyobb összeget, és akkor valami értelmes dolgot veszünk, múltkor pl biciklit. És azt azért mondtam neki, hogy igen, ezt mamától kaptad. Leginkább azért, mert mama messzebb lakik, ritkábban látjuk, és hogy így is kicsit kösse őt a mindennapokhoz. De az "apróbb" dolgoknál nem csinálunk ilyet, és soha nem is kérte rajta számon senki, hogy "na hol van, amit tőlem kaptál?"
2016. szept. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk 3 gyerekünk van,és-szerencsére-csak szeretetből szoktak a gyerekek ezt-azt kapni(nem vagyunk rászorulva,hála az égnek).Mi mindig mondjuk Nekik,hogy pl. ezt a Mamától kaptátok,ezt a Papa küldi(együtt élnek a nagyszülők mindkét oldalon,de van hogy az egyik,van,hogy a másiknak jut valami az eszébe.)Természetesen szülinap,karácsony,vagy valamilyen esemény alkalmából kapott ajándék esetén is mindig az adott Nagyszülőknek köszönik meg!És hiába voltak nagyon kicsik-2-3 évesek-mivel tudatosítottuk Bennük,kitől kapták,tökéletesen tisztában voltak vele,és sokszor mondták is(pl. a kislányom elővette az egyik babáját,és mondta,hogy:ezt a Mamától kaptam)!Ez nekünk szülőknek,a Nagyszülőknek,és a gyereknek is jó érzés.
2016. szept. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tőlem a 2,5 évesem szokta kérdezgetni játék közben hogy ezt kitől kaptam?! :) Amit én csinálnék:

Vagy megmondod a mamának, hogy igen tudja a gyerek h tőle van...ezzel vita lezárva, puffogás elhárítva.

Vagy nem fogadod el a pénzt.

Vagy amit ad, abból kaját/pelust veszel. Csak nem megy oda a vasárnapi ebédnél és mondja azt, hogy ezt a húslevest tőlem kapod! :)

Gondolom nektek is van bevételetek, abból vegyetek játékot és nem kell hallgatni a felesleges megjegyzéseket!

Nekem van egy családtagom akitől kaptunk pénzt (egy kis segítséget a felújításnál), hát szerintem élete végéig emlegetni fogja bármikor bármilyen helyzetben. Ha tehetném visszaadnám inkább...!

2016. szept. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!