Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újszülöttet furdetni, kivinni...

Sz.Jolán kérdése:

Újszülöttet furdetni, kivinni a levegőre mikortól?

Figyelt kérdés

Az újszülöttet hány napos kortól lehet furdetni és kivinni az utcára?

Mivel furdetitek? Nekem a gyerekorvos ezt írta fel: Unguentum Hydrophilicum Nonionicum. Tapasztalatok?



2016. szept. 30. 09:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Már a kórházba is fürdették minden nap.
2016. szept. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elejétől lehet, csak amíg a köldökcsonk nem esik le, addig a hasát nem érheti víz. Tehát pár centis vízbe kell fektetni úgy, hogy a hasát ne lepje el és ne fröcsköljétek rá.

Fürdetőt ennyi idősnél még csak az alvázra használtam, mert izzadni még nem tud, minden mást a sima víz is leáztatott róla.


Utcára a jelenlegi időjárás mellett már 4-5 naposan nyugodtan. Csak fokozatosan szokja, első nap 15 perc, második nap 30, aztán két hetes kora után már egyre hosszabb, végtelen ideig kint lehet. Ott a határt inkább a sétáltató szülő türelme szabja meg, aki nem akar 5-6 órát grasszálni a babakocsival :)

2016. szept. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Van, ahol csak kétnaponta fürdetnek a kórházban. De tök mindegy, az első naptól lehet fürdetni.

Én a gyógyszertári fürdetőkrémet nem szeretem, tele van vazelinnel (kőolajszármazék), ami eltömíti a pórusokat. Rossmann sajátmárkás fürdetőt használok, abban nincs például.

Levegőre vivés... Itthon ezt sokan hajlamosak túlparázni, pl. a nagyobbik fiamnál még a védőnő azt szorgalmazta, hogy majd egyhetes korában üljek oda vele a nyitott ablak elé pár percre, és két hetes korára jussunk el odáig, hogy öt percet kint vagyunk. A nagynál már a másik védőnő azt mondta, hogy egy hetesen nyugodtan menjünk sétálni fél órát, egy órát, ahogy jól esik. Most nem azért, de akik pl. nem abban a városban laknak, ahol szültek, azok már hazamenetelkor többet vannak a levegőn a babával, mint öt percet.

Szóval én azt gondolom, hogy a levegőre vitel inkább attól függ, hogy hogy érzitek. Ha szép az idő, nem nyirkos, nem szeles, és anyuka is kellően összeszedte már magát fizikailag ahhoz, hogy kicsit kimozduljon, akkor minden további nélkül ki lehet menni a babával egy kicsit, amennyit jól esik igazából.

Azt szokták javasolni, hogy inkább a délelőtti órákban, mert akkor kisebb a légszennyezettség.

2016. szept. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Elso naptol lehet furdetni, en 6 hetig csak sima vizzel, az a legjobb. Utana Weledat hasznaltunk.

Kivinni 1 naposan, hiszen hogy hozid haza a korhazbol?

Kulfoldon szultem reggel, delutan mentunk haza, a kocsihoz 10 perc volt az ut. Masnaptol volt kint babakocsiban.

Persze nem a szmogban

2016. szept. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az a gyógyszertári fürdetőkrém amit felírtak neked. Szerintem nem rossz, mi most egy óvodással tértünk vissza hozzá bőrproblémák miatt.

Levegőztetés. Kérdés, hogy mikor születik. Nekem a nagyobb egy hideg télen született, tiszta pára meg köd volt minden, vele eljátszottuk az előttem leírt ablaknyitogatós szoktatást. A kicsi nyári, már 5-6 naposan a teraszon aludt, 1,5 hetesen már nagyokat sétáltunk.

2016. szept. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, mi fürdettünk minden nap ahogy hazamentünk.
2016. szept. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A gyógyszertári fürdetőhöz annyit fűznék hozzá,hogy egy pumpás flakonba raksz bele + vizet is és jól összerázod. Így sokkal,de sokkal egyszerűbb lesz mert amúgy elég bosszantó
2016. szept. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Már a kórházban fürdették, azóta én is minden nap. Mindenkinek ezt a fajta fürdetőt írják fel. 3 hónapos koráig használtuk, aztán váltottunk Niveára, mert a gyógyszertáritól száraz lett a bőre. 10 napos volt, amikor először vittük ki, áprilisi baba. A védőnőhőz mentünk, kb 40 perces séta volt.
2016. szept. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. szept. 30. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!