Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én mint anyuka mondhatom azt,...

Én mint anyuka mondhatom azt, hogy nem tartok igényt a gyerektartásra?

Figyelt kérdés

2016. szept. 30. 22:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondhatod, de a gyerektartás nem neked van hanem a gyereknek. Ha nem kell, akkor nyiss egy számlát a gyereknek is jó lesz később , vagy felnőtt korában.
2016. szept. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem erről van szó, hanem az apukával szeretnék megeggyezni ő nem szeretne fizetni, én nem szeretném odadni neki hétvégére. Tudom csunya dolog, de meg van rá az okom.
2016. szept. 30. 22:56
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy nem szeretne fizetni?!
2016. szept. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A gyerektartás fizetése, vagy nem fizetése nem feltétele a láthatásnak.Az apának joga van a kapcsolatot tartani a gyerekkel. Ha gondod van, tessék bíróságon beadni egy kérelmet a láthatás elbírálására.
2016. szept. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így működik, az apának kötelessége fizetni, viszont joga van látni a gyereket, hiszen ugyanúgy az övé is mint a tied. És ez a gyerek érdeke, azt kell szem előtt tartani. Én is egyedülálló szülő vagyok így tudom miről van szó.
2016. szept. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Max. megegyezhetsz az apával, de ha ő látni akarja a gyermeket, akkor azzal nem tudsz sokat tenni, ha egyszer joga van hozzá. A pénzről anyám is lemondott, de láthatás egészen addig volt, amíg én hajlandó voltam rá. Utána én mint 12 éves gyermek már hivatalosan meg tudtam mondani, hogy NEM akarok vele találkozni többé s ezt tudomásul is vették. A hím egyed, akit nem nevezek apámnak, nem akart lemondani a találkozókról, de engem nem kényszeríthetett senki rájuk :) Anyámat hivatalosan kötelezhették volna, de ő nem akadályozott semmit.


Ha elég komoly okod van, akkor lehet, hogy van esélyed elvenni a láthatás jogát...

2016. szept. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Igen, mondhatod hogy nem tartasz rá igényt. Viszont a láthatást csak valami nagyon brutál esetben vonják meg. Nálunk apa agresszív volt anyával erről látlelet, egyéb hivatalos irat nem volt, ezért 2 hetente péntektől vasárnapig övé volt a felügyelet.

Te tudod hogy mi az ok, ha megtudtok egyezni csináljátok. De mondjuk bosszúból ne tiltsd a gyerektől.

2016. okt. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Hiába mondasz le a pénzről, oda kell adnod neki (ha egyet füttyent), ha csak nincs ellenkező bírósági végzés.


= azaz csak magadat és a gyereket szivatod ezzel, előnyöd nem lesz belőle.

Még ha írtok is ilyet, bíróság előtt semmis.

2016. okt. 1. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egy esetben nem tudja a biróság követelni rajta a pénzt ha túl szegény persze az állam átválalhatja hogy kifizeti de nem szokták. (Tapasztalatból irom)

Láthatás egy jó ügyvéddel kell beszélni amihez persze jó mélyen a zsebedbe kell nyúlni. Mi az ok ami miatt nem akarod hogy 2 nyamvadt napot ott töltsön a gyerek?

Mennyi idős a gyerek?

2016. okt. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Ha gondok is vannak az apával , mint agresszivitás , alkoholizmus, akkor is van joga a láthatáshoz, súlyos esetben annyi lehet , hogy felügyelet mellett történő láthatás, tehát valakit kijelölnek, ez akár lehet nagyszülő hogy az apa szüleihez viszik a gyereket és ők is ott vannak, egyéb rokon, vagy kijelölt személy. Tehát egy meghatározott helyre viszed a gyereket és az apa odamegy látni.


Tehát fejre is állhatsz, de az apa akkor is látni fogja gyerekét - ha akarja. Ez nem úgy megy hogy te nem akarod odaadni hétvégére.

2016. okt. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!