Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek elvárható lenne...

Szerintetek elvárható lenne bébiszittertől hogy vigye úszni a kicsit (2é), ússzon vele, (részl. Lentebb)?

Figyelt kérdés

van bébiszitterünk, szívesen vigyáz rá, egy mérhetetlen kedves nő, akinek szakmai tapasztalata is 4 évtizednyi, meg vagyunk állapodban egy órabérben, ami nekem megfelel.

Szokott néha vigyázni a kicsire (csak vészesetben szoktam hívni) nála, vagy nálam. minden szép és jó.


ezen órabéren felül nem tudok(ill nem érné meg)fizetni.


a gyermeknek gyógyúszás van felírva(jobb karja, lába, azaz az egész jobb oldala egy halványan gyengébb fizikumú, mozgáseltérése nincs, egy laikus, de dokik sem veszik észre, egyedül az anyja, így mozgattam meg minden követ neurologustól, ortopéduson át egészen a szakértői vizsgabizottságig.

végre vaélahára foglalkoznak vele(amely módszerrel nem vagyok megelégedve, mert nem dolgoznak asszimetria ellen, azt mondják, arra gyúrnak, hogy a gyermek saját szervezete fogja kompenzálni, és csak ennyit tudnak alapozni a mozgásejlesztéssel, minél többet mozogni, egyensúlyozni, így kaptunk beutalót gyógyúszásra)


A gyógyúszás viszont millio macera :(

Nem is tudom rákérdezzek e egyáltalán a szitternél...!


- Eleve buszon kell cűgölni a gyereket(néha nincs ülőhely) a nagy pakkal, (buszjegyet áll az OEP, benzinből csak 7 -9Ft/km) (törölközők, pelusok, úszás utáni kaja, úszósapka, külön pakolni a vizes cuccot, mindez nagytáskában, stb)visszafelé úgy logisztikázni, hogy az induló buszt elérjék, vagy addig maradni míg a kövi nem jön, mert óránként van csak busz..

- az az uszoda ahol a foglalkoztatásokat tartják mini öltöző kabinnal rendelkezik csak, borzasztó egymás nyakában átöltözni és csak ruhatár van, ehát ha kijössz leiizadva, fogjad a gyereket és a nagy pakkot, plusz ruhás válfát beadni

- maga az úzás a leglihtosabb, csak fogni, tartani kell a kicsit és elvégezni a gyakorlatokat, a kicsi együttműködő

- kifelé jövet zuhanyzás, hajmosás nélkül nem megy, mert nem levehető a zuhanycső, felülről jön a víz, még egy izzasztó öltözés, plusz a hajszárítás is egy kész "öröm"

- a váróban még etetni a gyereket, hogy ne éhgyomorral induljanak el (buszút/menetidő olyan 40 perc)



Heti kétszer van

szerdán amiért délelőtt van, délre hazaérve már nem adhatom be a bölcsibe (kb ebéd utáni altatásra, vagy alvás közben érnénk be, megzavarná a közösséget, és a gyerek alvása is kimaradna, holtbiztos, vagy csak kevés ideje, sőt semmi nem lenne aludni napközben, de ha rögtön hazamegyünk, tejital és tente)Így szerdai napon nem tudnék dolgozni bemenni..(a főnök elosztaná ugyan az óráimat a hétre, de az miatt meg a másik munkám kéne lemondani - két munkahelyem van, a 2. kicsit rugalmas, de nem ennyire)


másik úszás nap, este van, így melo után tudok rohangálni vele, (a 2. munkám rovására...)de este 8-ra érünk haza, borzasztó macera, rohanás a nap, pláne még megfőzni előtte való nap, stb


Magyarán nekem az egész úszásdi egy kín, szó szerint.

Ahogy a szitternek is az lenne, leszámítva a főzést, készülődést, ki-be pakolást, mosást itthon.

Meg se merem kérdezni.

Ha meg egyáltalán vállalná, rábízható egy gyerek így egy szitterre, hogy a városból is kivigye a gyereket, pláne úszni...és ekkora cűgölődős macerával?

Már az is megfordult bennem, hogy lemondom az egészet. nem vállalom :(Nagyon furdal a lelkiismeret de nem bírom és nagy anyagi kiesés, ha ezért le kell mondanom a 2. munkámat.


2016. okt. 11. 11:01
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
48%

Nem varhato el.


Neked viszont kutya kotelesseged megoldani!

2016. okt. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
azon vagyok ha nem tűnt volna fel első
2016. okt. 11. 11:05
 3/34 anonim ***** válasza:
87%
Én a szitter helyében biztos nem vállalnám.Nekem is macera lenne anyaként. De még olyan pici. Lehetne csak egy munkahelyed, és úgy tudom, gyes is jár 3 éves korig jövedelem mellett. Ennek így elégnek kéne lenni.
2016. okt. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül neveled? Az apára nem számíthatsz?
2016. okt. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
84%
Tulkomplikalsz mindent. Feltunt mar?
2016. okt. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem várható el. Annyi fizetést biztos nem kap tőled,hogy ezt bevállalja főleg ilyen "szép" időben és busszal. Még kocsival talán némi plusz pénzért,de busszal biztos nem,és az okokat te is leírtad. Rettenetes macera és hatalmas felelőség. És ne haragudj meg de ahogy írtad kiharcoltad a kezelést a gyereknek,most meg azon töröd a fejed,hogy le passzold vagy lemond az egészet. Neked is macerás megoldani elhiszem,de te vagy az anyja és minden kellemetlenséget (plusz munka,előző nap főzés) vállalnod kell ha az a gyerek érdekét szolgálja.
2016. okt. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Elvinni elviheti -ezért a szokasos orabernel kicsit többet ajánlanék -de hogy úszni nem fog vele, az hetszentseg.
2016. okt. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

nem csak a macera a baj.

a 2. munkámnak lőttek vele.és pedig pont az, ahol feljebb juthanték...pont azt nem kellene hanyagolni..(át akarnak venni 8-ba, plusz fiuzuemelésre is van ígéret, jelenleg próbaidős részmunka, ami nem fogja tolerálni a szerdai hiányzást, vagy elosztaná ugyan ő is az óraszámot, de akkor meg a jelenlgi munkám menne tönkre, amiről addig nem szeretnék váltani, míg ez a másik nem biztos)


nincs semmi túlkomplikálva. ez van, így szó szerint.

2016. okt. 11. 11:19
 9/34 A kérdező kommentje:
holnap lenne az egésznapos úszás(amiért nem érnénk be normális időben a bölcsibe)az nekem egésznapi munkabér kiesés. és még örülhetek is, hogy így van munkám. melyik foglalkoztató alkalmaz valakit heti 4 nap..?
2016. okt. 11. 11:21
 10/34 anonim ***** válasza:
62%
Egesznapos úszás? Ne kamuzz már. Max 60 perc egy foglalkozás, sehol nincs egesznapos terápia. Mondjuk már a gyogyuszast Is erosen kétlem egy 2 évesnél
2016. okt. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!