Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti megmaradtatok a régi...

Ti megmaradtatok a régi barátoknál miután lett/ek gyerek/ek vagy "új" barátokra tettetek szert?

Figyelt kérdés

Nem igazán van barátnőm. Vagyis aki van az Svájcba él.

Vàgyok egy barátnőre vagy ismerősre akinek az se gond ha nincs gyereke.

Nem nagyon szoktunk játszótérre menni mert a kertes házunknál van játék,homokozó és most épül a hinta meg a csúzda.

Majd ha oviba megy a lányom akkor fogok inkább barátokra szert tenni?



#kisgyerek #ismerkedés #barát #ovódai beszokatás
2016. okt. 14. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ovis "szülő barátok" nem igazi barátok.Nekem már a 3. gyerekem ovis,és igazándiból nem maradtak meg a barátságok(a szülők között meg pláne nem).Persze ha összefutunk beszélgetünk,de nem járunk össze.Nekünk(a Férjem és az én részemről is) 4-5 IGAZI,régről-kb.18-22 év távlatából-maradt barátunk van.Ők gyerek és pár nélkül is megvoltak,és most,hogy már mindehol 1-2-3 gyerek van is megmaradtak.Összejárunk,keressünk egymást,itt-ott alvós bulikat szervezünk,van,hogy együtt is nyaralunk(nem mindenki együtt,de 1-2 családdal).Mi is kertes házban élünk,játszótérrel,medencével,mi sem nagyon járunk játszóra....ám mivel kb.10 gyerek van a baráti társaságban,ez nem jelent gondot.
2016. okt. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gyerekek után is ugyanazok a barátnőim, semmi sem változott
2016. okt. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem változott semmi. Miért kellett volna?
2016. okt. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem még nem született meg a babám, de hamarosan.

Hogy lesznek-e újak az majd kiderül, ahogy a sors, jövő hozza - én nyitott vagyok rá.

A régiekkel amióta terhes vagyok már nem olyan a kapcsolatom mert nem akarok ártani a babámnak (többségében "bulizás" ment meg ilyenek), ezt most nem lehet.

Ha megszületik a babám akkor meg ő lesz természetesen az első, de azért nem csak anya akarok lenni.

2016. okt. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az első gyerekem születése után megmaradt a régi barátaim nagy része, az újak meg nem a gyerek kapcsán lettek, hanem később, amikor visszamentem tanulni, majd dolgozni. Sajnos amikor a második gyerek született, szinte minden addig barátom eltűnt, nagy részük külföldre költözött addigra, de olyan is volt, aki nem bírta elfogadni, hogy egy újszülött mellett nem tudok vele hajnali kettőig csacsogni. Új barátok nem igazán lettek így 9 hónap alatt, játszótérre még nem járunk, majd tavasztól biztos fogunk, de egyelőre nem. Helyi FB csoportban sokat beszélgetek más anyukákkal, de mindenkinek annyira más a napirendje, hogy képtelenség normális találkozókat összehozni. Néha összefutunk, olyankor beszélgetünk, de olyan nincs, akivel pl. rendszeresen együtt járnánk sétálni, vagy ilyesmi. Viszont most már el fogunk kezdeni járni babafoglalkozásokra (babatorna, meg ehhez hasonlók), ott talán lehet jobban haverkodni is.
2016. okt. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekünk elég széles a régi baráti körünk, persze nem mindenkivel tartunk napi szintű kapcsolatot, de viszonylag gyakran találkozunk velük.

Ahogy előttem írták, az óvodából nem alakultak ki nálunk sem igazán szoros szülői kapcsolatok, viszont az iskolából már igen, öt családdal rendszeresen találkozgatunk, van akivel nyaralni is voltunk közösen már. Nyilván ezek a kapcsolatok a gyerekek egymás iránti érdeklődése kapcsán alakultak ki elsősorban, és mondhatnánk, hogy szerencsés véletlen, hogy mi, szülők is szimpatikusak vagyunk egymásnak, de úgy érzem, nem véletlen, hogy a gyerekeink a hasonló „értékrendű” családok gyerekeivel lettek jóban. Persze ez oda-vissza ügy, mivel amíg a gyerekek nem egyedül találkozgatnak (hisz kicsik), kell hogy a szülők is elviseljék egymást – egyszer-kétszer volt arra is példa, hogy azért nem erőltettük az együttlétet, mert a szülőkkel annyira nem találtuk meg a hangot… (Nem tiltottuk el a gyereket nyilván a másiktól, csak nem találkozgattunk a szabadidőnkben külön.)

Szóval a válasz röviden: is-is. :)

2016. okt. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Három régi barátnőm van, egyikkel rendszeresen tartjuk a kapcsolatot emailben, kéthavonta-háromhavonta tudunk találkozni, van gyereke neki is. A másiknak két gyereke van, vele kb. havonta személyesen találkozunk, a harmadik még nem szült, vele évek óta nem találkoztam, levelezünk, emailezünk. A többi régi barát eltűnt sajnos, mert a legtöbbnek nem volt gyereke, még bulizni akart, és nem nagyon volt közös érdeklődési körünk már. Persze lettek új barátok,főleg anyukák, de egyikkel sem tudunk személyes kapcsolatot kialakítani, mert egyik az ország másik felén, a másik külföldön él. Oviban, játszótéren én baráti kapcsolatot nem alakítottam ki. Max. köszönőviszonyt, vagy pár perces beszélgetéseket.
2016. okt. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!