Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha megyek szülni köteles...

Ha megyek szülni köteles vagyok szólni az apának ha nem vagyunk együtt és nem is fizetett semmit a babának?

Figyelt kérdés
Még a terhesség elején szétmentünk az apával. 2 hét múlva vagyok kiírva és nem tudom, hogy egyáltalán szóljak e neki. Legszívesebben nem is szólnék mivel egy darab pelenkát nem vett neki. Azt mondta majd a bíróságon eldől minden és csak utána hajlandó fizetni. Akkor addig míg a bíróságra nem kell menni addig be se engedhetem a házba? Mert szerintem így meg sem érdemli, hogy lássa. Apasági nyilatkozat az van.

2016. okt. 17. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

így, hogy van apai elismerő nyilatkozat, szerintem kell róla tájékoztatni, hogy megszületett a gyereke, de arról szó nincs, hogy azonnal értesíteni kell, ahogy elindulsz a kórházba. Ráér, ha már megszületett a baba, sőt, akár akkor is, ha már otthon vagytok.

A házba miért ne engedhetnéd be? Beengedheted, sőt, mivel jogilag is ő a gyerek apja, mivel elismerte (és te is aláírtad), joga is van látni, de el nem viheti az újszülött babát természetesen. A láthatást minél előbb szabályozzátok!

2016. okt. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értettem, hogy kötelező vagyok e beengedni a házamba?
2016. okt. 17. 13:03
 3/10 A kérdező kommentje:
Mennyi idős koráig nem viheti el? Míg szoptatom?
2016. okt. 17. 13:05
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

szerintem nem vagy köteles (jogilag) tájékoztatni.

Ha ennyire nem érdekli, hogy be se segített az előkészületekbe. Emberileg talán szólhatnál neki. Bár így, hogy azt mondta, hogy a bíróságon eldől, valószínűleg nem a baba érdekli, csak az, hogy kell-e gyerektartást fizetnie (mivel az apaságot elismerte, így valószínűleg kell). Undorító. Én bent voltam a kórházban, amikor a kislányom született (császáros volt párom), és elsők között vehettem kézbe, a doki meg a nővérek után.

Ha így áll hozzá párod, akkor a bíróság döntéséig szerintem tényleg ne engedd be a házba se. Ő valószínűleg le akarja azzal tudni, hogy fizet egy minimális gyerektartást, ami kb lóf@$zra nem elég.

2016. okt. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem vagy köteles beengedni, majd a bíróságon eldől minden. Ez oda-vissza működik ám! Majd a bíróság eldönti, hogy mikor és hogy látogathatja a gyerekét, és mennyi gyerektartást fizet.

Addig pattogjon, amíg elfárad.

De ha eddig se érdekelte, hogy lesz egy gyereke, szerintem ne számíts rá, hogy egyáltalán látni akarja.

2016. okt. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
a gyerek 3 éves koráig nem viheti el egyedül, ha te nem akarod, hogy elvigye. Gyerekelhelyezést mielőbb intézd el. Javaslom, menj be egy családsegítőbe, ott el tudnak irányítani, mit hol kell intézni
2016. okt. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem majd a bíróság eldönti, hogy mikor láthatja a gyerekét, addig neked sem kell megerőltetni magad. Egyébként ha eddig nem érdekelte a gyerek, honnan veszed, hogy az érdekelné, hogy megszületett? Szerintem azt is túléli, ha nem szólsz neki. Neked kitartást, és boldog babázást! :)
2016. okt. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez egy kicsit bonyolultabb. Pont, hogy csomó mindent megvett neki, csak az ő lakásában vannak azok. Szóval most kb mindenből kettő van: babakocsiból, kiságyból mindenből meg vagy hat ezer ruhája. És mivel velem lesz hiába van ott neki sok minden, így azokat használja amiket én vettem neki. És azt mondta, hogy majd küldi a képet, hogy ő milyen szép gyerekszobát csinál és elveszi tőlem a gyereket.
2016. okt. 19. 14:04
 9/10 anonim ***** válasza:
úgy bírom ezt az 'elveszi tőlem a gyereket' beszólást... ahhoz, hogy egy anyától elválasszák az újszülöttjét nagyon komoly gond kell, pl. nagyon komoly alkoholizmus, szerhasználat, hajléktalanság... tőled nem tudja elvetetni, nyugi.
2016. okt. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tényleg menj el a helyi családsegítőbe, ott szakszerű tanácsokat fogsz kapni, van ingyenes jogi segítségnyújtás is, és minden kérdésedre választ fogsz kapni. Ha apuka perelni akar, hadd pereljen, egy pici babát nem fognak az anyukájától elválasztani, pláne, ha szoptatod, de amúgy sem, ha van hol laknotok, el tudod látni, nem vagy beszámíthatatlan, nem vagy drogfüggő, stb.
2016. okt. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!