Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért írják itt sokan, hogy...

Miért írják itt sokan, hogy 3-6 hónapot várni kell a gyógyszer abbahagyása után?

Figyelt kérdés
A gyógyszer nagyon gyorsan kiürül (nem véletlenül kell naponta szedni), és nem tartalmaz olyan sok hormont sem. Mégis miért tanácsolnak nők egymásnak (megy néhány orvos) ilyeneket, hogy 3 meg 6 hónapot várni kell a gyógyszer abbahagyása után?

2016. okt. 21. 10:39
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Én tudtam, hogy nem kell,de úgy voltam vele, én adok a testemnek 3 hónapot, hogy visszaálljon 10 évi fogamzásgátló használat után.
2016. okt. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Több év szedés után nem biztos, hogy kiürül pár nap alatt, és a testnek is időre van szüksége ahhoz, hogy rendeződjön a természetes ciklus, és a hormontermelés helyreálljon.

Mivel a gyógyszerek pont ezekre hatnak, így nem árt megvárni, amíg "helyreáll a rend". Egy kis progeszteronhiány elég, és már elhal a baba. :(


Másrészt amíg nem állt helyre a ciklus, addig csak idegeli magát mindenki, hogy nem jön össze a baba. Sokan már a harmadik hónapban ki vannak akadva, és másra nem tudnak gondolni, csak hogy hol tartanak a ciklusban, mennyi a hőjük, nyomják fel a negatív teszteket ide is ezerrel, hogy "ugye ez halvány pozitív"? Miközben lehet, hogy az elmúlt hónapban még peteérésük sem volt, vagy be se tudott ágyazódni, annyira vékony még a nyálkahártyájuk.


A legjobb, ha mindenki megkérdezi az orvosát, hogy adott gyógyszert mikor érdemes abbahagyni. Nem véletlenül mond ilyet az orvos sem, elvégre minden tabletta mást és más arányban tartalmaz, és minden szervezet más. Ha már kifizet az ember egy vagyont a méhésznek, ne féljen tőle kérdezni!

2016. okt. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
A ciklusnak a nulláról kell beállnia. Mert az, amit a gyógyszer csinál évekig, az nem ciklus. Legalábbis nagyon nem természetes.
2016. okt. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%
Nem kell várni.
2016. okt. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Én is úgy voltam, hogy nem kell várni, abbahagyom a gyógyszert, napok alatt kiürül, és kész.

Első hónapban 24 napra jött meg, aztán kimaradt, és örültem, hogy terhes vagyok, de nem. :( Norcolutot kaptam, hogy megjöjjön, mert olyan vékony volt a nyálkahártya, hogy nem volt minek leválnia. Ez a ciklusom 58 naposra sikerült. A következő hónapban peteérésem nem volt (uh alapján), megint 26 napra jött meg.

Következő hónapban megint késett, de akkor a teszt 10 nap késés után lett pozitív. Kb. akkor volt peteérésem, mint előző hónapban a vérzésem, nagyon rövid lett a luteális fázis. Beágyazódott szegénykém, de a 8. héten elhalt. A 12 hetes Uh-n derült ki, missed ab, műtét másnap. :( Az oka progeszteronhiány.

Hagytunk utána három hónap pihenőt, a ciklusom beállt, és újra próbálkoztunk. Most 20 hetes kismama vagyok. :)


Az a kérdés, hogy ha nem hagysz ki három hónapot, akkor honnan fogod tudni, hogy beállt-e a ciklusod, és minden rendben van-e? Egy ciklus nem elég, mert nincs mivel összehasonlítani, kettő már talán, de azért háromból tudsz következtetést levonni.

És hidd el, sokkal, de sokkal jobb három hónapot várni, mint egy elhalt terhességet megélni, és aztán magadat okolni, hogy milyen hülye vagy.

2016. okt. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én azt a választ kaptam az orvosomtól, hogy azért kell idő, mert a gyógyszer szedése alatt vékonyabb méhfal alakul ki, és a tisztulási szakaszban áll vissza a szervezet a vastagabb méhfal kialakítására a ciklusok alatt. Ez segíti a megtapadást és a baba megmaradását. Mi kivártuk és szinte rögtön megfogant a baba.
2016. okt. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A mai modern gyogyszerek után már nem kellenőrzött varni. Azért szokták javasolni, hogy a menstruáció, ami addig ugye megvonása vérzés volt, be tudjon állni rendszeres vérzéssé. Ez 3-6 hónap.
2016. okt. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én orvoson azt mondta nem szükséges vàrni. Mi ennek ellenére vártunk kb 6 hónapot. Ez a 3. próbàlkozós hónapunk. De ez sem görcsösen, akkor vagyunk együtt amikor szeretnénk és egyelőre nem méregetek hőt, nem nézem hanyadik ciklusnap stb.
2016. okt. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az orvosom hogy azért várjak fél évet mert a gyógyszer miatt nagyobb az esély a vetélésre
2016. okt. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én 11 évig szedtem gyógyszert (több félét is, mert ami bevált, azt megszüntették).

AMikor abbahagytam, vártam 1 hónapot. Időben megjött rendesen. Onnan tudtam, hogy rendben van a ciklusom.

Következő hónapban megfogant a fiunk. Tökéletesen egészséges terhességem volt, 37. hétig dolgoztam pultosként (nem szedtem vitamint, ugyanúgy éltem, mint előtte).


SZóval akinél gond van, biztos hogy a gyógyszer miatt volt? Vagy ha nem szedett volna soha, akkor is lett volna? Hiszen sokan nem szednek, és mégsem sikerül, vagy elmegy sajnos.

Tehát összegezve mindegy, hogy vár, vagy nem, mert ha valami baj van, az nem fog 3-6 hónap szünettel rendbe jönni.

2016. okt. 21. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!