Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor kezdtel vasarolni, es...

Mikor kezdtel vasarolni, es mi az ami feltetlenul kell?

Figyelt kérdés

Januar 13ra vagyok kiirva. Az igazsag az, hogy meg nem nagyon vasaroltunk. A gyerek szobat festettük es tapetaztattuk ki, de ennyi. A ferjem mar nagyon szeretne megvenni a kisagyat, kisruhakat stb... ami kell.

En viszont sokat dolgozok es szerintem rengeteg idonk lesz meg vasarolgatni. Rosszul gondolom?

Ja, es meg valami. Miert lenne baj ha egyedul vagy az edesanyjaval menne vasarolni. Nem birom a tomeget es mivel ikrek ezert nehez orakon at setalni es nezelodni.. olyan nagy keres hogy intezze egyedul???


2016. okt. 21. 21:49
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

28 hetes ikerterhesen hogyhogy dolgozol meg? Nem kotekedni akarok, csak fura es erdekel.

Mi az elso gyerkoccel 30. het utan vasaroltunk be fokozatosan, most a masodikkal mar sokkal hamarabb elkezdtuk, mivel egy 2 evessel egyutt azert minden nehezebb picit meg lassabban megy. 25 hetes vagyok, megvan a dolgok 60-70%a.

De nalatok mas a helyzet. Azt mondod sok idotok lesz meg vasarolgatni, de mikor? Ha meg nagyobb hasad lesz? Ennel mar csak nehezebb lesz a terhesseg, konnyebb nem. Ha elotte celtudatosan szetnezel az interneten, akkor nem kell orakig agonizalni ket kisagy folott. Plusz tobbreszletben is el lehet intezni, nem kell egyben letudni. Szepen fokozatosan en mar biztosan elkezdtem volna ikrekkel a vasarolgatast kb a 20. het korul.

Az viszont, hogy menjen a ferjed az anyjaval ruhacskakat venni, hat szerintem eleg gaz. En, mint edesanya nem szivesen maradnek ki a babaknak valo vasarolgatasbol. Szerintem ez egy olyan dolog, amit egyutt kell intezni. Igy mindketten tudtok kicsit hangolodni a babakra.

Meg nekem amugy is fura, amikor a ferj a tulbuzgobb ilyen dolgokba, persze biztos ez is normalis, de altalaban azert a kismamak szoktak elvezni a babanak valo vasarlast. Akar meg is rendelhetitek a dolgokat egyebkent, ez is egy opcio.

2016. okt. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Interneten is tudtok vásárolni, minden babás cég vállal házhozszállítást. Egyszer menjetek el egy boltba, nézzétek meg a dolgokat, neten meg megrendeled, házhoz viszik, bizonyos összeg felett ingyen. Ruhákra is csak rá tudsz szánni 1-2 órát, elmentek valahova, és mondjuk céltudatosan csak a ruhákat nézitek és veszitek meg.

Amiket mi az elsö körben megvettünk: kád, lázmérő orrsziporszi, körömkészlet, fésű ( nekünk kellett is, hajasbaba volt ) textil pelus. Később kiságy, szekrény, ruhák, 1-1 cumi-cumisüveg, pelenka popsitörlő, rácsvédő, takarók, kifogó, babakocsi, légzés figyelőz szülés után vettünk. Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ja mellszívóval js megvártam lesz e rá szükség, ezt is szülés után vettünk meg szopis melltartót is.

2016. okt. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

28 hetes ikerterhesen már rég készen kellene lennie a komplett szobának.


Hétvégén üljetek le a net elé, válogassátok össze, mi mindenre van szükség és rendeljétek meg, egy-két héten belül ott is lesz minden nálatok.

2016. okt. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Egyetértek, egyes terhességgel is célszerű készen lenni a 36-37. hétre, mert onnantól már bármelyik pillanatban jöhet a baba, mi is készen álltunk addigra, aztán 40+0-nál szültem. (Különösen azért, mert előtte egy nap leforgása alatt visszafordíthatatlan szülésbeindulás miatt elvesztettem egy 24 hetes ikerterhességet, ikrekkel nem nagyon lehet tudni, hogy a szervezet mikor mondja be az unalmast...) Ikerterhesen ebből a 36 hétből is egy bő hónapot még nyugodtan levonhatsz, mire készen kell állni ikrekkel örülhetsz, ha a 36. hétig kihúzod, nem nagyon szokták tovább bírni az ikrekkel. Nem tudom, milyen rengeteg időre gondolsz. Vegyél vissza a melóból és most már koncentrálj a születendő gyerekeidre. Most az a legfontosabb dolgod, hogy minél tovább bent tartsd őket!!!!!!


Én is javaslom a baba webáruházakat. Igen, elég gáz, ha a leendő apuka a kedves mamával babaholmizik...

2016. okt. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Saját vállakozás, nincs lehetőség leállni....

Talan lelki okai lehetnek, hogy nem vásároltam meg, es nem is nagyon szeretnek.

Bár 31 éves vagyok, nem igazán vágytam az anya szerepre, inkább a férjem erőltette én meg rábólintottam hisz ő már 38 éves és 11 éve vagyunk együtt.

Szóval még ikrek is, két kislány. Remélem megbaratkozom velük ha megszülettek :) reménykedem hogy a hormonok es a természet teszik a dolguk es lesz szerelem első látásra :)

Én is gondoltam a netes vásárlásra, de a férjem mindenképpen szeretne pár üzletbe elmenni amiket kinézett.

2016. okt. 21. 23:08
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
Állj hozzá pozitívan, ne fogd fel nyűgnek a vásárlást, és menjetek el együtt, a fontosabb alapvető dolgokat együtt vegyétek meg. Persze a férjed elmehet az anyjával is venni ezt azt, akár ami a későbbiekben kell, csörgő rágóka, pár aranyos ruci, előkék.
2016. okt. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2es voltam.
2016. okt. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

a hormonok gondoskodnak arról is, hogy előjön a "fészekrakó" ösztön.

amikor tele leszel tervekkel és energiával szülés előtt.


indig hallgass a megérzéseidre. ha most nyugira, pihire vágysz, tedd azt. lehet jövőhéten meg turbo kismama leszel :)

2016. okt. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne halogassátok tovább. Kössetek kompromisszumot pl. együtt megveszitek a kiságyat, pelenkázót, az apróbb dolgokat, ruhákat meg összeírod és vegye meg a párod anyóssal vagy rendeljétek netről. Akármi közbe jöhet, előbb jönnek a babák vagy be kell feküdnöd a kórházba, tényleg lassan már be kéne legyen rendezve, nem rosszból mondom.
2016. okt. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja és később még fáradtabb is leszel, nehéz lesz a pocakot is cipelni.
2016. okt. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!