Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi ez az újabb hüly ség, hogy...

Mi ez az újabb hüly ség, hogy facen boldog születésnapot, névnapot kívánnak a szülök a kisgyerekeiknek?

Figyelt kérdés
A gyerek úgy sem olvassa...vagy ez felhïvàs arra, hogy köszöntsem meg èn is, mint a szülei ismeröse??
2016. okt. 23. 22:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
ez nem új, már rég csinálják a szülők... én se értem pedig 2 gyerekes anya vagyok :) a családtagjaimat-rokonokat-barátokat nem a face-n köszöntöm fel.. alap... igen az ilyen szülő szerintem azt várja hogy az ismerősök is köszöntsék fel a gyerekeiket, bár nem tudom mire jó ez.. :)
2016. okt. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Az iwiw-en is ez ment anno, nem uj dolog. Ertelme semmi.
2016. okt. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
41%

én még a többi köszöntésnek sem látom értelmét facen.

ha úgy sem találkozunk, vagy csak távoli ismerős, de köszöntgtetem, mintha valami nagy kapcsolatunk lenne, fáraszt is ez a formalitásos etikett.

legszívesebben beállítanám a gépet, hogy küldözgesse az ilyen muszájságokat automatikusan, ne nekem kelljen fáradni.

2016. okt. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
51%
olyan idétlen kötelezőségnek érzem azt is, hogy a gyerek tanárait, vagy évek óta nem látott ismerőst, akivel párszor beszéltem, köszöntgetni illik, hogy ne én legyek a bunkó..
2016. okt. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%

Persze felhivas arra hogy koszontsd meg a gyereket. Ismet egy narcisztikus megnyilvanulas. Hasonloan idegesito mint amikor naponta toltenek fel kepet a kolykeikrol es elvarjak hogy 100.000 likeot kapjon es mindenki odairja hogy "gyonyoru","edes", "szep"....

vagy amikor tudom egy parrol hogy nincsenek is joba de a facebookon meg ugy tunik mintha ok lennenek az alompar. Hanyok ettol

2016. okt. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk a nagymama köszöntötte a 2 èves unokáját :( (akit egyèbkènt fèl ève nem látogatott meg)
2016. okt. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%
Én tettem fel egy képet a gyerekemről és odaírtam hogy 1. születésnap, meg néhány szép gondolatot mellékeltem hozzá. Kevés ismerősöm van, nincs sallang és akik vannak azok hozzám közel álló, hasonló gondolkodású emberek, akik szintén megosztják velem az ilyen és ehhez hasolló boldog pillanataikat. Engem ez nem zavar, nem vagyok irigy, nem vagyok rosszindulatú, nem tartom unalmasnak és idegesítőnek ezeket a dolgokat. Szeretem látni az ismerőseim gyerekeit, nem muszájból likolok vagy kommentelek, hanem őszintén. Örülni tudok más örömének és érdekel hogy kinek hogy alakul a sorsa. Akik nem érdekelnek, azok nincsenek az ismerőseim között.
2016. okt. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%
A kedvencem az,mikor a férj/feleség a házastársát ott köszönti piszipuszi,ömlengős szöveggel,pedig annak nincs is fb-oldala...tehát qrvára nem is tud róla!
2016. okt. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
38%

Őszintén el vagyok képedve, hogy egyes berekböl micsoda indulatokat vált ki az, hogy mások mit csinálak fb-n.

Ha valami idegesít, arra van a követés leállítása, aztán jónapot nem kell senkinek a posztjait nézned irigykedve...

Amúgy meg abszolút nem új keletű a dolog.

Képzeld nekem 36 éve nagyanyám minden alkalomra írt lapot, pedig pont úgy nem olvastam 2 évesen képeslapot, mint fészbukot.


A szomszédom lányának meg 2 évesen van fb profilja. Érdekel? Nem!

2016. okt. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
34%

Utolso en meg azon vagyok elkepedve hogy egyesek tenyleg micsoda cukormazas eletet festenek le a facebookon es hatalmas kamukat. Persze mindenkinek a sajat gyereke a legkiralyabb es legszebb stb.. es buszke ra, de nem kell naponta telerakni az uzenofalat a kepevel, eleg 1 evben egyszer max 2szer. Az az o boldogsaguk, mibol gondoljak hogy erdekli masokat a 146962.-ik grimasz meg rohoges meg maszatos kep stb..stb..egyenileg az ismerosom erdekel a gyereke is de nem napi szinten! En sem farasztok masokat a sajat gyerekem 100000.-ik kepevel mert tudom masnak ez nem olyan. Persze odairhatjak hogy cuki meg aranyos 10.000szer is de valljuk be egy ilyen ismerostol sokaknak felall a szor a hatan. Ez csak a tobbiekre valo odafigyeles vagy legalabbis elvileg a facebook nem arrol szol hogy sztaroljam magam meg az amugy szar eletemet es a gyerekemet mert ott legalabb olyannak latatthatom mint amilyet csak akarnek hogy legyen. Hanem egy kozossegi oldal ahol baratok ismerosok beszelgetnek es igen akik nem talalkoznaj napi szinten vagy ritkan arrol is tudok valamennyit ennek segitsegevel az mar mas teszta ugye mennyire valos...de sokan atesnek a lo tuloldalara es bizony bosszanto. Azt egyebkent se ertettem soha ami jo szuleim szinten egyik "dicseretes" tulajdonsagai koze tartozik hogy jobbat festenek le idegeneknek mint ami van, kamuznak ha kell vagy kicsit szepitenek rajta. Kozmetikaznak. Minek??! Belul tudom hogy hazugsag attol en boldog leszek ha massal azt hitetem el hogy az vagyok kozben pedig rohadtul nem?! Valoszinuleg belolem ezert is valt ki ekkora indulatot ez a hatalmas kepmutatas. Minden otthonrol es a szuleinktol indul...Ugye?! Nah de ez masik tema..

En tenyleg Boldog vagyok a volegenyemmel es a babankkal es ezt nekem nem kell hirdetni a facebookon. En szinte soha nem teszek ki kepet. Maximum ha peofilkepet valtoztatok.

Ez ugyanolyan mikor egy hazudozo mindig azt hangoztatja magarol hogy o nem hazudik. Persze mivel meg kell gyoznie masokat errol es ezt mivel tettel nem tudja megtenni ezert hangoztatnia kell

2016. okt. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!