Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Komolyan "kidobják" a 18....

Komolyan "kidobják" a 18. életévüket betöltött fiatlkorúakat az intézetből az utcára?

Figyelt kérdés
Ugye nem?

#nevelés #kamasz #nevelő #intézet #gyermekotthon #18. életévét betöltött
2016. okt. 25. 23:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

nem. átmehetnek 21 v 24 éves korig olyan családi napközi félébe (nem tudom pontosan a nevét, de mint egy kollégium, úgy lehet elképzelni, csak családi házban. szabályokkal, rendszerrel, ahogy addig is volt)


amúgy árvaági szinttől függően kapnak önerőt, abból alapozhatnának házra, de legtöbben nem tudnak pénzt kezelni és elverik.

2016. okt. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
és szóval onnanstól csúsznak le egészen a bűnözésig, kukázásig is, ha nem emberelik meg magukat és kezdenek dolgzni
2016. okt. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és segítő választ! Hát ez szomorú! :(
2016. okt. 25. 23:22
 4/13 anonim ***** válasza:
32%
Mi a szomorú?
2016. okt. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
39%
Mi a szomorú? Egy egyszerű gyerek, akinek van anyja, apja, az ugyanúgy elkezdi az életet 18 évesen, csak a legtöbb nem kap életkezdési támogatást. És sokuk albérletbe megy és munka után néz, nem pedig még családi napköziben él még pár évet. Mi a szomorú? Vagy az állam köteles eltartani még öregkorúkra is?
2016. okt. 26. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Utógondozó otthon a neve, de nem mindig kerülnek át valaki marad a csoportjában, lakásotthonban. Ugyan úgy éli mindennapjait mint előtte. De ennek vannak feltételei: minimális térítési díj, rendszeres iskolába járás vagy munkahely, megfelelő viselkedés stb.
2016. okt. 26. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Millios eletkezdesi tamogatast kapnak.

Itt a faluban ketten, harman is vettek igy hazat.

2016. okt. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
3%
Én sem értem mi a szomorú, mivel nem dobják ki az utcára őket, az meg, hogy mi lesz belőlük, csak rajtuk függ, mint mindenkinek. Még támogatást is kapnak, pénzben. Nekem vannak szüleim, se semmit sem kaptam tőlük, pedig megtehették volna, hogy adnak, de hát önzők. Teljesen magam élem az életem a keresetemből. Semmi milliós támogatás. Valószínűleg nem is lesz soha saját házam, ha nem nyerek a lottón v. hasonlón v. nem lesz legalább félmilliós fizetésem, de tanárképző főiskola után nem hiszem, de ezt szeretem csinálni.
2016. okt. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A családi napközi kicsit mást jelent :D Utógondozás van, erről sem kéne olyan lefitymálóan írni, mint ahogy itt az egyik válaszoló tette ("És sokuk albérletbe megy és munka után néz, nem pedig még családi napköziben él még pár évet."), hiszen normális esetben a szülő sem ereszti szélnek azonnal a 18 évet betöltött gyerekét. Az életkezdési támogatás meg soknak tűnik annak, akinek a szülei nem tudnak nagyobb összeggel segíteni felnőtt korban, de azért abba is bele kell gondolni, hogy egy állami gondozott fiatal ennyit kap, és utána egész életében nincs tovább senki, akitől támogatást kaphatna, ha megszorul. Nem mehet haza anyucihoz, ha 30 évesen hirtelen elveszti az állását, és nem tudja finanszírozni a lakhatását. Egyébként meg sajnos tényleg a többségük nem tud mit kezdeni a hirtelen ölébe hulló nagyobb összeggel. Ahhoz kevés, hogy lakást vegyen belőle, de ahhoz pont elég sok, hogy valaki, aki addig maximum a zsebpénzét vehette a kezébe, megszédüljön tőle. Vegyük figyelembe, hogy ezek a fiatalok nem családban éltek addig, nincs előttük minta arról, hogy egy családban hogyan kell a pénzt kezelni, mire kell költeni egy átlagos háztartásban. Van, aki falun vesz belőle ilyen-olyan házat, mert arra éppen elég ennyi, de sokan ezzel szépen be is betonozzák magukat valami világtól elzárt zsákfaluba, ahol se munka, se perspektíva, semmi.
2016. okt. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8%

amit kapnak pénzt, azt nehezen verik el, mert csak és kizárólag lakásvásárlásra jár, olyan mint a fundamenta (csak a rendszer miatt, példának hoztam fel), csak lakásvásárlásra használhatják fel.


(ki lehet játszani, de nem egyszerűen)

2016. okt. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!