Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi időt töltenek a szülők...

Mennyi időt töltenek a szülők a gyerekeikkel? Hogy lehetne többet?

Figyelt kérdés

Szerintem abnormális, hogy a saját szüleik a gyerekeknek pont akkor dolgoznak a legtöbbet, mikor kicsik a gyerekek. Szerintem a 0-kb. 10 éves életkor között mindkét szülőnek max fél munkaidőben kellene dolgoznia (ez persze lehetetlen a férfinek, a nőnek talán megoldható). Ehelyett általában mindketten tepernek, gyerek 3 éves korától már lepasszolva az intézménybe napi 10 órát, stressz a reggel, hazaérve meg ott a házimunka, az egész élet egy mókuskerék, ennek így semmi értelme. Szerencsés esetben van nagyszülő, aki besegít, node akkor sem a saját szülője van a saját gyerekével. És a mai 60-asok is még dolgoznak, rólunk nem is beszélve (70 éves lesz a nyugdíjkor). Szóval hogy lehetne egy picit meghekkelni ezt az ember- és családellenes rendszert, társadalmat? Miért nem a gyerekek születése előtt és 10 éves kora után tepernek a szülők megint, mikor már úgyis megvan a saját elfoglaltsága, társasága a gyerekeknek?


És miért mindig az anya fontosságát hangsúlyozzák? A gyereknek mindkét szülő egyformán fontos! Még nyugaton is, ahol egykeresős modell van, az sem igazságos, hogy az apa csak hétvégén tölthet pár órát a gyerekkel, anya meg évekig velük lehet. Így tényleg termelő-fogyasztó robotokat lehet csak nevelni a fiúkból, a lányokból meg szülőgépeket, hogy a gdp (és a tőkések vagyona meg a gdp az égig növekedhessen)


(írom ezt két három év alatti gyerkőc apukájaként, nyugaton élve, egykeresős modellben, nagyszülők nélkül)


2016. okt. 29. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem értek veled egyet. Mi mindketten teljes munkaidős állásban dolgozunk, de bőven van időnk az óvodás gyerekünkre (3 éves korig itthon voltam vele). Nemcsak nekem, hanem a férjemnek is. Az óvódában ebéd után alszanak egy nagyot, utána uzsonnáznak és már ott is vagyok érte. Ha fél állásban dolgoznék, akkor annyi lenne a különbség, hogy itthon aludna, nem az oviban. Szerintem teljesen mindegy, ezzel nem veszítünk közösen eltöltött minőségi időt. Én nem örülnék a te nyugati egykeresős modellednek. Én nem lennék boldog, ha a gyereknevelés mellett csak a házimunkáról szólna az életem.
2016. okt. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ugy lehetne tobbet ha a nok meg lennenek becsulve a munkahelyen, ha lennenek 4-6oras munkaidok. Ha nem a ferfiakra szakadna a munkahelyi munka 10-12oraban. Ha 8 oraban is annyit keresnenek mint nyugaton. Ha segitenek az anyaknak a munkaba visszaallast.

Nalunk a ferjem jol keres de dolgozik reggeltol estig. Hetvegere marha faradt, pont mikor a gyerekek igenyelnek. De miutan faradt nem tud ugy veluk foglalkozni. Hetkoznap reggel megy, este van hogy legtobbszor akkor jon mar haza mikor alszanak. Igy en viszem a 2gyereket a haztartast es minden otthoni teendot. Most a picivel itthon vagyok igy a naggyal is tudok foglalkozni. De ha a pici oviba megy a nagy meg sulis lesz, nem tudom hogy lesz...

mikor egyedul volt a gyerek akkor munka utan mentem az ovina fel5re utana mar csak vele foglalkoztam. A bevasarlasunk hazhoz jon, kajat rendelek. Hetvegen csaladilag rendet tesszunk igy gyorsabb is.

Testverem Amerikaban el, ott teljesen mas a csaladmodell, masra is vannak nevelve a lanyok es a fiuk. Korai csaladalapitas, a ferfi jol keres egy 5fos csaladot el tud tartani, a no meg igy biztonsagban frl tud a ferfi segitsegevel nevelni 3gyereket

2016. okt. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Se a nyugati, se a magyar rendszer nem tetszik, pont erről írtam. A nyugatinál is reggel 7-től este 7-ig nem vagyok otthon, hétvégén pedig kimerült vagyok, pont erről szólt az írásom, hogy aránytalan. És az egykeresős modell a feleségemnek sem jó, mert nem szeretne évekig otthon maradni. Azért kényszer ez a legtöbb embernek nyugaton, mert a gyerekmegőrzés többe kerül, mint az anya fizetése, így logikus, hogy inkább az anya marad otthon a saját gyerekével.


Magyarországon élve viszont ilyen lenne az életünk: reggel fél 6kor kelés, hogy a gyereklogisztikát elvégezzük és 8-kor elinduljunk munkahelyre. Az én munkám 8.5 órás legalább egy órás ingázással (2x), feleségemé tegyük fel helyben lenne, 8 óra (2x) fél óra utazással. Azaz délután 5-kor tudja elhozni a gyerekeket az oviból, én meg ugye este fél hét körül érek haza. Szerintem ez sok, és ez van a legtöbbnél Mo-n is. Arra vagyok kíváncsi, hogy ez hogy lehetne kevesebb?

2016. okt. 29. 13:00
 4/4 A kérdező kommentje:
Nyilván házimunka és főzés hétvégére marad. Kb. annyi ideje van így egy családnak, hogy a következő hétre regenerálódjon, de a gyereket az intézmény neveli és fejleszti, a szülőnek (főleg, ha még valami saját életet is szeretne, pl. hobbi), gyakorlatilag semmi esélye. Na, erre keresek megoldást. Ideálisan a 3 év gyes + utána teljesidős intézmény helyett adnék 1-1 év fizetett otthonlétet mindkét szülőnek, majd utána mindkettő 60-60%-ban dolgozna, és az állami intézmény is csak heti 3 napos lenne a gyereknek (vagy legalábbis délig tartana)
2016. okt. 29. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!