Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ikres szülők, milyen az...

Ikres szülők, milyen az életetek úgy, hogy az ikreken kívül van más gyereketek is? Mindenkire jut időtök? Nagyon nehéz az elején? Hogy alakítottátok az életeteket, hogy ne legyen otthon őrültek háza és mindenkivel tudjatok foglalkozni?

Figyelt kérdés

Én 26 éves vagyok, a férjem 39.

Van már két fiunk, a nagyobb most lett 6 éves, a kicsi 3 és fél. Akartam egy kislányt is, mindig is ez volt a vágyam. Mármint ne értsetek félre, imádjuk a fiukat úgy, ahogy vannak, de hiányzott egy kislány is. Ahogy az első babához ragaszkodott a férjem, most úgy akartam a harmadikat én is... Csakhogy ketten vannak, mint kiderült.

Ez anyagilag nem jelent gondot szerencsére, de félek, hogy nem jutna az összes gyerekre ugyanannyi minőségi időnk. A fiukkal szerencsénk volt, mert borzasztóan nyugodt babák voltak, szinte sosem sírtak csecsemőként és nem éreztük, hogy zombik lennénk mellettük, vagy hogy ezt nem akartuk.

De ugye egyszerre más két baba és félek, hogy ez nekünk túl nagy feladat...



2016. nov. 2. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
Hat ez benne van a pakliban, ha valaki gyereket vallal.Marmint, hogy ikrek lesznek.Gondolom (remelem) csak ezert fel sem merul az abortusz??!!Legy boldog, hogy ilyen szep nagy csaladod lesz!!Minden jot!
2016. nov. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekünk ikrek után lettek újra ikreink :) szóval nem tudom milyen egy babával.


Ne aggódj minden rendben lesz, menni fog. Persze jó ha van segitseged.

2016. nov. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hú én szívesen válaszolok.5,igen 5! gyerkőcünk van.Az legnagyobb és a legkisebb kislány,a másik 3 kisfiú.A legnagyobb 6 éves(most lett sulis),a következő 4,5 éves,aztán jönnek az ikrek,akik augusztusban lettek 3 évesek(ovit kezdtek szeptemberben),végül a mini,aki 17 hónapos.5 elég pici gyerek,nagyon nem így terveztük,de eszembe nem volt elvetetni.Az első két gyerek között eleve kicsi különbséget szerettünk volna,aztán gondoltuk,hogy rá 2-3 évre jöhet a harmadik,de hát már előtte elkezdtünk próbálkozni,hogy biztos időn belül összejöjjön.Hát elég hamar sikerült,mikor megtudtam,hogy ikrek majd szívrohamot kaptam,de iszonyat örültünk.Már az sem volt könnyű,de próbáltam bevonni a nagyobbakat is a picik körüli dolgokba.Az ovi miatt gyakran bekapnak vmi bacit,úgyhogy akkor,eleinte a nagyiknál voltak,nyaralásként fogták fel,bár a kisebbnél nagy volt a féltékenység.Aztán becsúszott még egy gyerek,akit terveztünk,csak későbbre(szerettük volna megpróbálni,hátha kislány lesz,mert a kislányunk nagyon vágyott rá).Na mikor Ő megérkezett teljes káosz.Az ikreknél teljes féltékenység,hisztiztek,és nem tudták elfogadni,hogy más is van rajtuk kívül.A legnagyobbnál óriás boldogság,állandóan körülötte sürgött-forgott.Az első kisfiunk meg csak úgy elvolt :D de tényleg,úgy viselkedett mintha mindig is itt lett volna a pici.A nagyok már jól eljátszottak,oviba jártak.Az ikrekkel és a minivel voltam otthon,direkt úgy alakítottam az alvást,evést,hogy mikor a bébit leraktam aludni,akkor keltek az ikrek és addig velük foglalkoztam,játszottam.Amikor a nagyokat hazahoztam,addig a kicsikre bébiszitter vigyázott és addig a két naggyal játszóra mentem és együtt voltunk.Ma már egyedül vagyok a manóval otthon,addig a többinek ovi,suli.A 3 fiú már nagyon jól elvan együtt.3-ra megyek a nagylányért iskolába,jön a pici is.Általában 3-tól alszik a legkisebb,ilyenkor egy órát a nagylányommal vagyok,beszélgetünk stb,aztán hazamegyünk,onnantól a bébiszitter akcióban a lányokkal,amíg a fiúkért elmegyek és velük is eltöltöl egy órácskát.Mára már tök jól megy minden.Persze Apa is van,csak Ő dolgozik 8-4-ig,hazaér,az összes gyerek letámadja és órákig vele vannak.Olyankor jut időm egy picit pihenni(kb 5 perc :D)aztán az egyik gyerek úgyis fut hozzám.Én imádok ilyen nagy családban élni és szerintem jut idő mindenkire egyformán :)
2016. nov. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekünk van egy 11 éves fiúnk és két 11 hónapos csajszi.

Hatalmas meglepetés lettek :)

Nekünk nagyon fontos volt, hogy mindenkire jusson időnk.

Legrosszabbak a hétvégék, fiammal akkor próbálok több időt tölteni.

Ami még meglepett, nagyon sokat segít a tesóknak. Képes leülni és labdázni velük, fürdetésven etetésben mindenben kiveszi a részét ahogy tudja :)

2016. nov. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elárulom Neked, hogy idáig nem éreztem nehéznek. A nagy 25 éves, az ikrek 18 évesek, a kicsi 8 éves. S most nehéz kb. 1 éve, mivel a nagynak most lenne rám szüksége, mivel 1 éves az unokám. Az ikrek mennek egyetemre, szalagavató, nyelvvizsga stb.. A kicsi másodikos, tanulni kéne napi szinten vele, játszani... Az idei év talán könnyebb, mivel júniusban befejeztem a 3. diplomámat, most legalább nem tanulok. De biztos öregszem, mert úgy érzem nem tudok mindenkinek segíteni, amennyit igényelnének.
2016. nov. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5 éves ikreink vannak, a kicsi 3 éves. Mindenki óvodás, így jelenleg könnyebbség, hogy reggel egyfelé mennek és délután egyfelől jönnek (kivéve ha nagyoknak edzés van, heti kétszer).


Mindhárman fiúk, és mi elégedettek vagyunk így. Három gyermeket terveztünk, és sosem drukkoltunk azért, hogy fiúk vagy lányok legyenek, nálunk egy harmadik kisfiú ugyanolyan értékes és örömteli, mintha kislány lett volna.


Az örömökről szerintem nem kell külön írni, inkább kérdésedre válaszolva a nehézségekről:


Reggeltől estig egyedül voltam és vagyok a fiúkkal, a férjem vállalkozó, 9-10 tájt ér haza, nyugdíjas nagyszülő nincs. Az ikrek két és fél évesek voltak, mikor az öcsi megszületett, szóval még nagyon kicsik, sokat kellett őket is pesztrálni meg adott esetben emelgetni, mikor már nagy hasam volt. A szobatisztaságban visszaestek, mikor meglett a kicsi, és kialakult a testvérféltékenység. Azóta is erős rivalizálás van a három fiú között.


Nagyon nehéz volt, hogy a kicsi sokszor, sokáig szopott, folyton választanom kellett, hogy leteszem az épp szopizó babát, és ellátom az ikreket, vagy nem tudok a segítségükre lenni, és folytatom a szoptatást. Ugye nem is kell példákat felhoznom, hisz egy kisgyerekhez állandóan menni kell valamiért, hát még kettőhöz.


Altatás: csak úgy működött, hogy egyszerre altattam a hármat. Az ikrek egy szobában aludtak, fektettem őket, és odavittem a babát, betömtem a száját cicivel, és míg szopott, addig meséltem, énekeltem a nagyoknak, hogy elaludjanak.


Vásárlás: télen, amikor még nem tudtak sokat gyalogolni az akkor még mindig három év alatti ikrek, beraktam őket az ikerkocsiba, annak a hátuljára rögzítettem a hordozót, abba a babát, és úgy mentünk a kisboltba (csak olyanba, ahová befért az ikerkocsi). Messzire nem, hisz valakinek tutira pisilni, kakilni kellett, vagy valami. Később a baba mélykocsiba került, a nagyok meg lépkedtek mellettem, de úgy fogtam a babakocsit, hogy azzal együtt a kezüket is, mert még elszaladós korszakban voltak. A cél szintén max kisbolt. A nagybevásárlást férjem csinálta késő este, munka után heti egyszer.


További nehézség a betegség, mert ha egy beteg, a többit sem tudod oviba vinni (vagy akár orvoshoz a beteget). Kivéve, ha valakinek van úgy segítsége, hogy valaki otthon marad a beteggel, ill. elviszi a többieket oviba vagy iskolába.


És igen, nagy feladat ikreket gondozni, nevelni, még ha tudod is már, milyen szülőnek lenni. Azzal tudlak biztatni, hogy ikrekkel nagyon gyorsan erős, ügyes lesz az ember, mert muszáj. De meglátod, eszedbe fognak jutni a megoldások.

2016. nov. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nehéz, de őszintén megmondom, én rosszabbra számítottam. :)

A lányok tegnap lettek 7 hetesek, a fiuk 3 és 6 évesek. A nagy már sulis, szóval ő napközben nincs itthon, de a kicsi igen.

A napot mindig együtt kezdjük, általában mindenki a mi ágyunkban van, birkózunk, mesét nézünk, amíg apa elszalad reggeliért, vagy én kelek fel és televarázsolom az étkezőasztalt. Ilyenkor az ikrek még alszanak.

A nagyot apa elviszi suliba, közben elkészülök én is (haj, smink stb), a 3 éves addig vagy mesét néz, vagy játszik, vagy ott van velem a fürdőben. Utána hárman szoktunk játszani, aztán 9 körül ébrednek a lányok, közben jön anyósom. Vagy elmennek sétálni a fiammal, vagy maradnak itthon velünk, de a lényeg, hogy itt van, mint segítség. Az ikreket rendbe tesszük, megetetjük őket és utána még ébren vannak kicsit.

Napközben van, hogy itthon van a férjem is (kötetlen munkaidő), de ez nem mindennapos. Változó, hogy mit csinálunk, szóval ezt nem igazán tudnám leírni, de az általában fix, hogy a nagytesóért elsétálunk délután a suliba (a testvérfellépő hatalmas segítség). Ha jó az idő, megállunk játszóterezni, bár most, hogy hideg van, inkább autóval megyek és megállunk anyukáméknál, vagy átjönnek hozzánk más babás/kisgyerekes ismerősök, esetleg mi megyünk hozzájuk, vagy itthon vagyunk.


Este együtt vacsorázunk, a nagyok játszanak, addig a csajszikat megfürdetjük, megetetjük, a férjem altatja őket.

Én elviszem a 3 évest fürdeni. Ilyenkor van, hogy a nagy is társul és akkor van még egy hatalmas játék a kádban. De ha nem, akkor Ő addig gépezik/iPadezik, rajzol, vagy ilyesmi, esetleg tv-zik, vagy a férjemmel van, aki becsalogatja a kádba. 8 körül már pizsamában vannak, megisszák a tejet az esti mese közben és mennek aludni, 9-re általában az összes gyerek alszik.


Mondjuk nekem könnyebb, mert televagyunk segítséggel (az összes nagyszülő+bébiszitter, bejárónő, főzni is csak 1-2 alkalommal szoktam hetente) és a lányok tápszeresek születésük óta. Lehet, hogyha egyedül lennék velük egész nap, akkor már régen kiszaladtam volna a világból. :)


Nehéz ikrekkel, de egyben dupla öröm is. Én is sokkot kaptam, mikor két szívhang volt, ráadásul mi nem is terveztünk harmadik babát. És bevallom, hogy először átfutott a fejemen, hogy mi lesz velünk ennyi gyerekkel... Nem az anyagi részre értem, mert (szerencsére) nincsenek anyagi gondjaink egyáltalán, de féltem, hogy a nagyra nem jut elég időm, mellőzve érzi magát, vagy esetleg a kicsinél jön elő a testvérféltékenység. Eddig még nem találkoztunk ezzel, a fiuk imádják a lányokat.

A kicsi segít egész nap, ott van mellettem. A nagy pedig folyton figyel rájuk, minden rezdülésük után szalad hozzám, nagyon szeretik őket.


Boldog babavárást és babázást! :)

2016. nov. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Tinedzser fiu vagyok :D de van egy ket iker haverom akiknek sztem rohadt jo az eletuk, mivel mindig segitettek egymasnak de mindig bunyoztak is. Tobbek voltak mint tesok. Ha csak belegondolsz hogy milyen erdekes lesz toluk majd az eleted akkor nem fogod megbanni:)
2016. nov. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!