Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg rosszul gondolom?

Tényleg rosszul gondolom?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok. A jövőben -mint minden ember- én is szeretnék családot. Addig viszont nem akarok belekezdeni, míg a megfelelő anyagi háttér nem áll rendelkezésre(ház, autó, normális állás, pénzügyi tartalék). Ha még 10-12 évet kell várnom, akkr annyit. Ezen valamelyik nap összevitatkoztunk egy ismerősömmel, szerinte ,,minden jön magától, és úgysem lesz meg. Meg addigra ,,öreg is peszek ehhez". Hozzá kell tenni, hogy ő most 31 éves, tehát valószínűleg többet tapasztalt nálam. Ttényleg igaza lehet?

2016. nov. 3. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Mindenkinek mást jelent a megfelelő anyagi hátter. Szerintem az az alap, hogy mindenki dolgozzon pár évet, ugye akkor kapsz csedet gyedet és van hova visszamenni dolgozni. Ezen felül annyira eltérőek az emberek, van akinek fontos a saját lakás és a megtakarítás, másnak annyira nem.
2016. nov. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%

Most igaza van..de most Te azt varod mondjuk meg egy evtized mulva mennyire lesz sz.r. vagy jò a helyzet es mikorra sikerul ezt kialakitanod? Nekem 22eves koromra sikerult. Tehat mostanra.. azthittem majd tovabb fog tartani. De most johet megvan minden! Nagyon egyeni h kinek h alakul az elet.. fogadd el, h igaz a mondas.

Ember tervez ,Isten vègez!

En 28eves koromig nem akartam babat..se kapcsolatot , ami komolyabb! Erre mar a gyereknel tartok. Es mindezt egy Isteni pasas valtotta ki belolem ugy h eszre sem vettem..:)

2016. nov. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%

Minden ember màs. Van aki nem szülne anélkül,hogy mindene megvan. Van aki pedig a gyerek mellett szerzi meg azt ami kell.


De pórul jàrhatsz úgymond a gyerekvàllalàssal akkor is, ha mindened meg van, de jön egy súlyos betegség vagy halàleset, vagy elhagy a férjed. Ahogy az is jöhet ki rosszul, ha nincs meg mindened és nem jönnek be a tervek,nem végzed el a sulit,nem tudsz eleget félretenni, munkanélküliség stb.


Az első babàhoz mindenem meg volt, férj, hàz, kocsi, motor stb... Aztàn a férjem lelépett a szülés utàn, évekig per, addig meg kb haljak éhen. Nagyon felkészületlen voltam. De ugye ki szàmìt ilyesmire.


Most a 2.és nem sokàra 3. babàhoz, van egy albérletünk a pàrommal és ennyi. Meg rengeteg közös terv. Lassan majd elkezdünk lakàst nézni.


Úgy vagyok vele, hogy bàrmi lehet, de a gyerekhez nem pénz meg vagyontàrgyak kellenek, hanem talpraesettség, önàllósàg és kitartàs rengeteg erővel kombinàlva. Rossz mindig jöhet sajnos.

2016. nov. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincs jó vagy rossz gondolkodás ebben az esetben. Neked is igazad van és neki is. Ha te így tartod jónak, hát csináld így. Nem erőszak hamarabb szülni, ha nem szeretnél. De még nagyon fiatal vagy és majd meglátod hogy az élet nem mindig alakul úgy ahogy az ember elképzeli és ahogy idősödsz a véleményed is változhat. Nekünk nincs autónk, sem saját házunk de van spórolt pénzünk és hamarosan elérjük hogy a ház is meglegyen.

Van viszont 2 egészséges gyerekünk.

Nem gondolkodsz rosszul, kívánom hogy úgy menjen minden ahogy elképzelted!

2016. nov. 4. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!