Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nevtan elfogadja a Vadaskert...

Nevtan elfogadja a Vadaskert Alapitvanytol kapott papirt, vagy sem?

Figyelt kérdés

Nevtan elkuldott minket vizsgalatra hogy 5 evesemnel megerositsek vagy kizarjak az autisztikus tunetek jelenletet es a sajatos nevelesi igenyt. Egy korhaz sem fogadott mondvan nem oda tartozunk. Vegul felhivtam Vadaskert alapitvanyt ahova fizetos vizsgalatra kaptunk idopontot. El is mentunk es megkaptuk a papirt Hogy lanyomnak semmi baja. Se autisztikus tunet, se aspergers, se figyelemzavar se viselkedeszavar, es nincs szuksege sajatos nevelesre.

Ezt irtak a vegere: velemenyem szerint a gyermeknel ertekelheto pszichopatilogiai tunet nincs, sajatos nevelesi igeny semmifele okbol nem all fenn, tovabbi vizsgalatokat nem tartok indokoltnak.

Beszeltem dohany utcai nevtannal es hapogtak.... hat nem biztos hogy elfogadjak... ok is megvizsgaljak .... es bla bla bla. Most akkor

Mi van??? Hany helyre kell meg vinni a gyereket?? Megvan a papir semmi baja ez nem eleg nekik??? Mit tehetek hogy beken hagyjanak minket?? Att mondta a doktorno semmi baja ennek a gyereknek. Ne rangassam osszevissza... hat mondom nem

En rangatom a nevtan rangat minket!! Mi tortenik ha nem viszem el hozzajuk a gyereket? Megtehetem?? Koszi valaszokat!



2016. nov. 18. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy az a bajuk, hogy fizettél érte és hátha megvásároltad a "semmi baja a gyereknek" diagnózist?

Csak tippelgetek, de más okot nem tudok elképzelni miért baj.

Én olyan sztorit ismerek amúgy, - igaz ez már 20 éve volt-, hogy a tanító néni elküldte a gyereket pszichológushoz, mert probléma volt a viselkedésével és úgy ítélte meg, hogy lehet, hogy ennek mélyebb okai lehetnek. Apuka elvitte a gyereket a jó ismerőséhez, aki ezzel foglalkozott és a nő természetesen nem is mert volna mást írni a papírra, mint hogy semmi baja a gyereknek, hiszen jó ismerős...

Aztán azóta is a tanítót ócsárolva meséli hogy na ugye, hogy a gyereknek nem volt semmi baja, ő megmondta, ő tudta... Én meg szintén kicsit értek a gyerekpszichológiához, és pont látom, hogy de igen volt baj, sőt mai napig mérgező a kapcsolatuk a mára már felnőtt gyerekkel.

Nyilván nálad nem ez a helyzet, csak érdekességképpen meséltem el.

2016. nov. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

hogy jön a képbe egy 5 éves gyereknél a nevtan? az ovi küldte esetleg?


nálunk megállapitották, hogy megkésett beszédfejlődésű, a nevtan nem vizsgálta (hogy is tenné, nincs ott pszichiáter aki diagnosztizálhat), elfogadta és adott nekünk a logopédiai fejlesztést.

2016. nov. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen az ovoda kuldott nevtanhoz ahol kifogtunk egy kedves not aki szerint vannak autisztikus tunetei mert pl ha nem

O terit ragaszkodik ahoz hogy o valasza ki a sajat tanyerjat... erre mit mondjak van esze a gyereknek mert szepet valaszt es nem

Csorba tanyert... semmi mas berogzult dolga nincs.

Otthon sem akar maganak tanyert rakni...

Ovi azert kuldott mert szerintuk a csoport periferiajara szorul mert neha durva a gyerekekkel es kikozositik nem jatszanak vele de maskor

Meg igen. Azt mondtak vadaskertben lehet o kicsit maganak valo es semmi vaja nincs vele figyel beszel jatszik minden tok normalis.

En multkot nevtanban kozoltem novel nem

Ertek egyet azzal amit mond szerintem semmi baja... foleg nem autisztikus tunet , es mi van ha nem viszem el sehova... kozolte ok rendeltek el uivatalbol es vinnem kell....

Na most akkor mi van van papirom es meg a dogany utcaban is akarjak vitsgalgatni. Tarsas kapcsolataiban van gond.... neha jatszik gyerekekkel neha durvabba es akkor nem jatszanak vele.,

Inteligencia tesztje koranak

Megfelelo, kezigyessege kiemelkedo mindennok csak tarsaival neha piszkalodik. Azt mondta doktorno ezzel nem kell foglalkozni ez mem ptoblema.... akkor most mi van??

2016. nov. 18. 15:44
 4/10 A kérdező kommentje:
Bocs az elirasokert telorol potyogok!!
2016. nov. 18. 15:46
 5/10 anonim ***** válasza:
A "magán" dolgokat nem feltétlen fogadják el.Az én kisfiamnak a Gézengúz Alapítványtól volt szakvéleménye-neurológustól és fejlesztő pedagógustól-mégsem ennek volt köszönhető,hogy 6 évesen maradhatott az oviban,hanem annak,hogy az óvónők és a szülő(vagyis az én véleményem)egybehangzó volt.Mindezt úgy,hogy akkor már 2 éve járt a Gézengúzba fejlesztésre+heti 1x TSMT+heti 3x logopédiai foglalkozás(1 privát,2 az oviban).Ha a véleményünk nem egyezett volna(az óvónőkkel),a NEVTAN elküldött volna az Ő "szakembereihez".Sajnos nem érdemes velük ujjat húzni,mivel TELJHATALMÚ URAK!Van még 1-2 sztorim-a fiam 2 ovistársával kapcsoaltos-de nem akarlak ijesztgetni/felbőszíteni.
2016. nov. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A Dohány utcában a Tanulási képességeket vizsgáló szakértői bizottság van, nem nevtan.

A Vadaskert szakvéleményét pedig azért nem tudja elfogadni, mert más a szakterület. Mintha egy fül orr gégész szakvéleményét akarnád elfogadtatni nőgyógyászati vizsgálaton. De mindegy.

2016. nov. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%
Utolsó:hülyeséget írsz,de mindegy....
2016. nov. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolso elotti szerintem is hulyesegeket ir de mindegy ugyanis pont a nevtan mondta hogy vigyek papirt a dohany utcaba, es hogy a vadaskert alapitvanytol is jo. Tehat a dohany utcaban mar azzal egyutt kell megjelenni!!! Terveztuk a kulfoldre koltozest es ha nem hagynak beken akkor itt hagyom oket. Gondolom kulfoldre mar nem jonnek utannunk!! Nem hagyom hogy a gyerekemre ranyomjak a belyeget csak mert jobban maganak valo mint mas gyerek!!

Ja ovono kozolte hogy hiaba van meg a papir azt dohany utcai bizottsag nem fogadja el!!! En viszont nem engedek tobb vizsgalatot a gyereknek. Szedjek ossze a papirokat es osszak szorozzak!!

2016. nov. 21. 08:35
 9/10 anonim ***** válasza:

A Szakértői Bizottság (Nevelési Tanácsadó már nincs!) az oktatásügy része. Bizonyos diagnózisok felállításához vagy kizárásához kérnek gyermekpszichiátriai szakvéleményt, és szerintem a Vadaskertét is el szokták fogadni.

De vissza kell menni hozzájuk az orvosi papírral, mert nekik van joguk (és kötelességük is egyben), hogy pedagógiai-pszichológiai diagnózist állítsanak fel, megállapítsák, vagy kizárják a gyerek sajátos nevelési igényét és szükség esetén különböző fejlesztéseket írjanak elő. Gyermekpszichiátriai szempontból nincsen baja, ez nagyon jó. Remélhetőleg leírják majd, hogy egyéb szempontból sincs.

2016. nov. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Beszeltem nevtannal telefonon, azt mondtak elfogadjak

Vadaskert papirt de lehet ok is megnezik. Most mar

Tenleg nem tom mi van mert ahanyan vizsgaljak annyi fele eredmeny.,

Sztem semmi baja csak nehezebben baratkozik....

Tulajdonkeppen jol elvan ovodai kozossegben is, amig

Kozos program van de amikor szabad jatek van akkor

A gyerekek kevesbe jatszanak vele, kevesbe jatszanak vele.

Szerintem o mindenben keson erett es igy a tarsas

Kapcsolataiban is , es jatekaban nagyon iranyitani akarja

Tobbieket ezert kevesbe jatszanak vele.

Nagy baj nem lehet vele, de kicsit mas mint tobbiek es igy rankszalktak.

De miert kell mindenkinek ugyanolyannak lenni... ???

2016. nov. 24. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!