Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan találjunk megoldást a...

Hogyan találjunk megoldást a kisbaba nevelésére, ha az apukájával már nem vagyunk együtt, de kell egy hely, ahol fel tudjuk nevelni közösen?

Figyelt kérdés
Két hónapos vagyok jelenleg, szóval még van időnk ezt eldönteni, de mindenképpen ez a legfontosabb. Már nem vagyunk együtt, esély nincs rá, hogy ismét egymásba szeretünk, de mint barátok nagyon jól kijövünk, ő viszont még többet érez irántam sajnos. Szeretné ő is nevelni a kisgyereket, és én nyilván ennek akarok lehetőséget adni. Az is jó lenne ha egyformán ugyanannyi időt tudnánk eltölteni a kicsivel, de nem tudom, ezt vajon hogyan oldjuk meg. Még nincs állandó munkahelye egyikünknek sem, szóval az is kérdéses miből és ogyan fogjuk ezt megoldani. Beszéltünk már róla, hogy ő talán elmenne dolgozni én meg addig vigyázok a kicsire, de ez nem kihasználás? Mert rosszul érezném magam ha csak ő keresne pénzt. De a babát mindenképpen megtartjuk, nem fogom elvetetni, ez nem opció. Nálunk sajnos nem férne el, egy kiságynak sincs hely, az ő szobáját viszont át lehetne alakítani hogy ott éljünk, mivel az ő házuk nagyon nagy. Viszont ezt én azért nem akarnám, mert akkor egy ágyban kell aludnom vele, viszont én már tényleg semmit nem érzek őiránta. Tudtok esetleg valami más megoldást, ötletet, tanácsot adni? Végső esetben tényleg ez lesz a megoldás, csak abban bízok, hogy ki lehet találni valami mást. Pénzkeresésre szintén kellene ötlet, mert az addig rendben van hogy a család segít, de ere hosszú távon nyilván nem lehet támaszkodni. Vagy keressünk egy albérletet ami nagyon olcsó és elférünk két szobában? Az nem érvágás az apukának, ha együtt kell élnie azzal akit szeret, de hozzá sem érhet, mert tudja, hogy a lány már nem szerelmes csak barátként szereti?

2016. nov. 27. 11:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/84 anonim ***** válasza:
97%

Felelos gyerekvallalas, gratulalok...

penzszerzeshez otlet ??

Hat vagy lottozol, vagy dolgoztok !!!!

Megis, hogy kepzeled, hol terem a penz ?

Gondolom nem dolgoztal neg ugyhogy csak gyesed lesz, az apjanak dolgozni kell!

2016. nov. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/84 A kérdező kommentje:
nem tervezett baba volt :) védekeztünk és annak ellenére történt a dolog! nem szabad másokat ócsárolni anélkül, hogy tudnád a körülményeket. viszont ez a sors keze, és ha így adta az élet, nem lehet senkit sem azzal bűntetni, hogy megöljük és elvesszük előle a lehetőséget. igazam van?
2016. nov. 27. 11:22
 3/84 anonim ***** válasza:
87%

"ha így adta az élet, nem lehet senkit sem azzal bűntetni, hogy megöljük és elvesszük előle a lehetőséget. igazam van?"


NINCS iagazad!


Ugyanis így a gyereknek ELVILEG megadjátok az életre a lehetöséget, de az EMBERI életre való lehetöséget már eleve elveszitek töle, mert csak nyomorogni fog két éretlen tini közt, akik szülösdiz szeretnének játszani, minden alap nélkül.


Azzal, hogy ilyen körülmények közé akarjátok megtartani, sokkal több rosszat tesztek vele, mintha most elvetetnétek.

2016. nov. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/84 anonim ***** válasza:
97%

" én meg addig vigyázok a kicsire,"

Tudod, egy gyerekre nem vigyázni szoktak, hanem felnevelni, ellátni,szülő-gyerek mindennapi életet élni.

2016. nov. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/84 anonim ***** válasza:
95%

Napi kamu. Ha mégse, az nagyon szomorú.

Első körben talán meg kellene kérdezni aput-anyut (leendő nagyszülőket) hogy egyáltalán asszisztálnak-e nektek, hogy megtarthassátok!

2016. nov. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/84 anonim ***** válasza:
95%
Hány éves vagy? Az oké, hogy megtartod, de ahogy elnézem azt se tudod, hogy milyen juttatások járnak neked, munkája egyikőtöknek sincs. Eddig mit csináltatok? Nincs helye a kiságynak. Nem gondolod, hogy a koliszobába gáz gyereket vállalni? A pároddal kapcsolatban, ha határozottan megmondod neki, hogy mit érzel iránta, akkor utána neki kell eldönteni, hogy veletek akar-e lakni, de azért abba gondolj bele, hogy egy pici csecsemő egész nap és éjjel ordít, folyamatosan szopatnod, büfiztetned kell, aludni sem lesz időd. Ha ezt 2 ember csinálja, apa és anya, akkor is nagyon fárasztó és ráadásul drága is. A te esetedben apuka szerintem pár hónapon belül le fog lépni és fizet neked majd havi 20 ezer gyerektartást, ami a tápszerre se elegendő pénz. A szülés után fél évet biztosan nem fogsz tudni dolgozni, mert féléves kortól mehet csak a bölcsibe a gyerek, de fél ávesen nagyon pici és egyértelműen az anyjával lenne jobb neki, legalább 1 éves koráig. Ki fog benneteket eltartani?
2016. nov. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/84 anonim ***** válasza:
94%
Mivan? Egyutt se vagytok de egyutt akartok lakni? Egyik szavad uti a masikat.. Talald mar ki..
2016. nov. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/84 A kérdező kommentje:
az emberek egyik szavukkal agyon ütik a másikat. feltettek itt már hasonló kérdést, arról hogy mennyibe kerül az abortusz mert nem tudják megtartani a kicsit. akkor pedig érkezett vagy 30 válasz arról, hogy MINDIG van megoldás és egy ember életét nem lehet elvenni csak azért mert nincs anyagi háttér és hely. minden esetben a kérdező volt az ördög, hogy az abortuszt választja a nevelés helyett. ha én is ezt írtam volna akkor most azért kapnám a leoltást. de mindenki azt mondta, hogy VAN megoldás és mindent meg lehet oldani csak akarni kell. most kérdezem: mik ezek a megoldások amikről annyit beszéltek és állítjátok hogy léteznek? mert ha van akkor most élnék velük. ez a gyerek meg fog születni és mindent megteszünk annak érdekében, hogy jó szülők lehessük. egy-egy szón nem érdemes fennakadni, a kicsire például igenis vigyázni kell, ugyanis felügyelet nélkül egy baba nem maradhat otthon, elnézést ha valaki ezt a "vigyázni" szót a "nevelés" szóval helyettesítené, az alatta végzett feladatok ugyanazok, kioktatni nem kell. mindkettőnknek érettségije van, én 18 vagyok, ő 20. aki pedig úgy gondolja hogy pár hónap után le fog lépni az apuka és egyedül fog engem hagyni a gyerekkel annak talán igaza van, de talán nem. és nem vagyok boldog hogy igyekszik mindenki elvenni tőlem az utolsó reményt is a megalázó leszólásaival. tanácsért jöttem ide, de ahogy látom, bennetek a rosszindulaton és az ítélkezésen kívül más már nem virágzik. a nagyszülők pedig tudnak a dologról nyilván, és ha más nem is de ők melletünk állnak mind szeretetben és segítésben mind pedig anyagiakban.
2016. nov. 27. 11:57
 9/84 anonim ***** válasza:
74%
Most akkor keresd meg a shiftet és addig ne gyere vissza!
2016. nov. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/84 A kérdező kommentje:

szerintem mindenki mélyen nézzen szívébe és gondolja végig: valóban képes lenne e megölni a saját gyermekét csak azért, mert a gyermek apukáját már nem tudja szerelemmel szeretni?

a babát nem a saját érzelmeink miatt kell bűntetni.

ha ezt ti máshogy gondoljátok, akkor nem az a szomorú hogy bennem még él a remény és igyekszek, próbálkozok, hanem az, hogy ezzel szemben már mindenki más feladná és megfutamodna.

2016. nov. 27. 12:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!