Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan aki anyagi okok...

Van olyan aki anyagi okok miatt nem adatta be a baranyhimlo elleni oltást?

Figyelt kérdés

A doktornonk eddig nem nagyon erőltette,nem igazán volt határozott álláspontja,ma a statuszon mikor a legkisebbet vittem mégis elkezdte mondani hogy fontos lenne ez az oltás.

Tudom megosztó a tema és mivel sok szakember ellene érvel,férjemmel meg is egyeztünk meg korábban hogy nem adatjuk be egyiknek sem.

Ma viszont elbizonytalanodtam....de nem tudom mit tegyek mert ha adatnank akkor mar azt szeretném hogy mindhárom kapja meg,erre viszont most így totál nincs pénzünk....teljesen tanácstalan vagyok...


2016. nov. 28. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Mekkorák a gyerekek? Kíváncsiságból.


Egyébként én nem az ára miatt vacilálok, hanem amiatt, hogy nem ígér életreszóló védelmet, míg a kihordott betegség igen, ugyanakkor sok a szövődmény.

2016. nov. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Pont ugyan e miatt nem szeretnénk beadatni,mert állítólag nem véd egy életre...de akkora dilemma...

6,4,1 evesek

2016. nov. 28. 16:26
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem ad egy életre védelmet de beadathatja majd újra. Ma már a bárányhimlő komolyabb betegség mint régen, veszélyesebb.
2016. nov. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Adasd be most a legkisebbnek. Rá a legveszelyesebb, ha megkapja. Aztán a következő hónapban a középső, utána a legnagyobb kapja meg
2016. nov. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

Én nem adatnám be, mert sokkal rosszabb ha felnőttként kapja meg, de addig meg nem véd az oltás. A nagyobbaknak biztosan nem, max a kicsinek.


Nem vagyok oltásellenes, de felesleges minden carra oltani mindenkit. Ez is hozzájárul ahhoz, hogy újabb virulensebb törzsek jelennek meg, kicselezve az oltás védőhatását.


Ha annyira veszélyes lenne, akkor kötelező lenne ez is. Amíg egy vagon pénzbe kerül egy egy ajánlott oltás addig nem hiszek a népjobbító szándékban, meg a többi dumában.

2016. nov. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ne haragudj, hogy idekontárkodok. Nekem egy van, nem akarom neki beadatni, mert nem végleges a védelem. Viszont én úgy tudom, ha ugyanazt a vírust kapják el testvérek egymás után, a második fertőzöttön sokkal erősebbek a tünerek, a harmadiknál pedig, még súlyosabb. Olvass utánna, már nem emlékszem hol láttam, de azért jegyeztem meg, mert gyerekkoromban nálunk tényleg így volt. 3 gyereknél már elgondolkoznék az oltáson. Ha egynek adatod be már az is jó.
2016. nov. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi addig gondolkodtunk, hogy mire beadták volna mind a 3 gyerekkel átestünk rajta, szerencsére szövődmények nélkül.
2016. nov. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mindent elmondtatok,Koszonom.Igen en is azt gondolom hogy ha egy oltás annyira fontos akkor legalább elérhető normalis áron...ha ez ennyi marad akkor évek múlva sem lesz meg az atoltottsag,ami viszont veszélyesebb ha azt vesszük hogy nem véd az oltás egy életre.

Amugy felhoztam férjemnek a témát,de szerinte is fölösleges,ráadásul abban egyetértünk hogy egy gyereket nem fogunk oltani,akkor mar megkapna mindhárom.De várunk egyelőre.


Ja és meg valami...elég regi használója vagyon a GYK-nek,csak az elmúlt időben ritkán jártam fel.Ujabban divat priviben szétoktani az embert hogy ha nincs pénze minek vállal 3at???o_O

Régebben ezt simán a kérdés alatt megtettek:D

2016. nov. 28. 20:30
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezt azért ajánlom figyelmedbe (kommentekkel együtt):

[link]

2016. nov. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!