Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fiatok mikor kezdett el beszélni?

Fiatok mikor kezdett el beszélni?

Figyelt kérdés

Fiam 19 hónapos. Pár szót mond pl kuka,kaka,vau,anya,apa,Papa,inni,memme,nénje,boci,paci,meg ilyen könnyű szavakat. Ha pl azt mondjuk neki kiabáljon a mamának csak azt mondja "ö" meg csak mutogat. De megért mindent és megérteti magát.

Kicsit aggódom, mert a tesója (kislány) már másfél évesen pár szavas mondatokban beszélt. Láttam egy videót egy kislányról egy napon születtek már pár mondatot mond.


2016. dec. 13. 21:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
28 hónaposan.
2016. dec. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a te gyereked már beszél, mint ahogy a második mondatodban ki is fejtetted.
2016. dec. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Bocsi akkor rosszul írtam. Mikor kezdett el mondatokban beszélni?
2016. dec. 13. 22:06
 4/11 anonim ***** válasza:
Majdnem 3 évesen.
2016. dec. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az 1. fiam 2 évesen folyékonyan,mondatokban beszélt.

A 2. fiam 3 évesen nehezen érthetően(számomra érthető volt),"alig" mondatokban beszélt.A szókincse viszont parádés volt.

A 3. gyerekünk,aki kislány,2.5-3 évesen nagy szókincscsel bírt,ám csak 2-3 szavas mondatokat használt,és nagyon nehezen érthető volt a beszéde.

Mindhárom gyerekünk egészséges,a 2 kisebbet vittem-magán úton,fizetős-kivizsgálásra,szintfelmérésre-és ott mondták,hogy semmi gond nincs,a korukhoz képeset még előrébb is vannak.Azért egy 19 hónapos babánál én nem aggódnék(nemre való tekintet nélkül)!

2016. dec. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A mi fiunknal igy alakult a beszed eddig:

-elso szo 13-14 honapos korban

-18 honaposan kb 40-50 szot tudott, de ebbol rengeteg volt, ami csak egy szotag volt vagy mas szamara nem volt felismerheto, pl ba (banan), ku (cumi). Ezutan egyebkent rohamosan kezdett fejlodni, minden nap ujabb es ujabb szavakat tanult, elkepeszto gyorsasaggal.

-22 honaposan mondott eloszor 3 szavas mondatot, valami olyasmi lehetett, hogy 'meg kell alma' vagy ilyesmi


Jelenleg 2 eves es 1 honapos es gyakorlatilag beszel. Mar torteneteket is kepes neha ugy ahogy elmeselni meg elmenyeket. Hasznal kulonbozo igeidoket es ragoz is, persze sokszor rosszul. Vagy pl ma ebednel ezt mondta: 'Anya megette mind az osszes ebedet.' Szoval egesz jo kis mondatokat alkot mar, de meg mindig nagyon nagyon gyorsan fejlodik.

2016. dec. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6os vagyok.


Azt, hogy kiabalj apanak vagy szolj apanak azt kb egy honapja erti csak. Elotte valahogy nem allt neki ossze a kep. Szimplan csak kiabalt hogy 'áááá' meg utana mondta, hogy apa.

2016. dec. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A lányom még nem volt 2 éves, mikor már teljesen úgy beszélt mint most, 10 évesen. A fiam 2 évesen kb 10 szót mondott, mutogatni nem mutogatott, hangot nem utánzott. Most 31 hónapos lesz, mutogat, mindent ismétel amit hall, kérdez és 3 szavas mondatokban beszél. Fiúk sok esetben tényleg ráérősebbek.
2016. dec. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2 évesen, amikor bölcsis lett. Előtte csak bumm, hamm, és hümmögés, mutogatás volt.
2016. dec. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A lányok általában korábban kezdik. Az én fiam ennyi idősen még annyit sem mondott, mint a tied, az első kétszavas mondatát 2 évesen rakta össze, és bár utána rohamosan nőtt a szókincse, az ovikezdésig csak a család értette a beszédét. A lányom meg már, mint nálatok, mondatokban beszélt másfél évesen.
2016. dec. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!