Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők volt köztetek olyan...

Szülők volt köztetek olyan aki divatos nevet adott a gyerekének, de amúgy nem tetszik neki?

Figyelt kérdés
Nem tetszik a név amit adtál a gyereknek de divatos ezért adtad.

2016. dec. 19. 07:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Bocs az offért, de mi a divatos név manapság? Ami gyakori?
2016. dec. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%
Nem szülő vagyok, de van egy ilyen eset a családomban. Az unokatestvéremnek adtak olyan nevet, hogy most, felnőttként, dolgozó emberként magyarázta el a szüleinek, miért képtelenség viselni, és megbánták, hogy adták neki. Unokatesóm a névváltoztatáson gondolkodik.
2016. dec. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Eleg iq-bajnok az olyan ember.
2016. dec. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

Figyu én se saját tapasztalatból, de még ha mondjuk van is olyan ember, aki direkt népszerű nevet akar adni gyerekének, azt nem tudom elképzelni, hogy a top 30-40es listából nem talál egyetlen egyet, ami tetszik mindkét szülőnek.

Amit amúgy biztosra mondhatok, hogy ezeket a több-generációs neveket sokan adják főleg fiúknak ugyebár akkor is, ha nem tetszik. "Dehát már az ükapa is Gyula volt." Régen ezért hívtak szinte minden férfit 15-20 név egyikén. Sztem rohadt hülye indok amúgy és szerencsére már egyre kevesebben tartják ezt a szokást.

Egyébként engem nem vinne rá a lélek, hogy Hannának nevezzem el a gyerekemet, csak mert népszerű. De mondom, bőven lehet találni olyat, ami népszerű és tetszik is.

2016. dec. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem, ès nem tudom elképzelni, hogy van ilyen szülő. Ha igen, akkor elèg hülye lehet, hogy pl. Hófehérkènek vagy Izidornak szólìtsa egèsz èletèben a várva várt gyermekèt úgy, hogy közben utálja ezeket a neveket. Èrdemes olyan "divatos" nevét választani, ami mindkét szülőnek tetszik, ès felnőtt korban is vàllalható. Van választèk bőven.
2016. dec. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én eleve nem azt néztem hogy divatos e név vagy sem soha ,hanem hogy tetszik e a név mindketönek.
2016. dec. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
36%

#4 ez egy hagyomany.Aki nem koveti,nem erti meg,soha nem is fogja,folosleges lefikazni az ilyen csaladokat.Konkretan en lemondtam az ocsem,apam es nagyapam keresztneverol amikor babat vartam hogy az ocsem fia tovabbvihesse,mert a mi csaladunkban buszkek arra hogy a fiu tovabbviszi az apa nevet.Lehet h szentimentalis hulyeseg,de amikor elt a nagyapam,egy kapocs volt koztuk.Ez egyfajta tiszteletadas az oseidnek.


Kerdezonek: alapvetoen amikor egy nevet felkapnak,egyre tobb ember eszmel ra h jeeee ez de jol hangzik,erre nem is gondoltam.Lehet h elotte nem adta volna de huzoero h egy-egy hiresseg is azt adta.De altalaban azert adjak mert megtetszik,nem azert mert masnak is az van.

2016. dec. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

Ezt még értem, csak amikor egyáltalán nem tetszik a szülőknek (sőt) és kizárólag a családi nyomásra szó szerint kényszerből adják, az nekem nem tűnik jónak. Azért vannak ilyenek.

Meg engem olyan szempontból zavar, ha ugyanaz a név, hogy ilyenkor a gyereket mindig egy infantilis becenéven kell hívni - van a Gyula és a Gyuszika, Gyuri és Gyurci, Dávid és Dávidka. De nőknél is előfordul, több 20-as-40-es éveiben járó Évikét is ismerek.

De ez mindenkinek a saját döntése, nem fikázni akartam, ne haragudjatok. Csak mondom ha ez az egyetlen indok és közben utálják a nevet az nekem fura. De egyébként ilyen esetekben, mikor ennyire szentimentális oka van, nem csak a megszokás, akkor úgyse lehet már utálni a nevet, mert olyan erősen kapcsolódik hozzá a szeretett személy.:)

2016. dec. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Jah nem szivtam mellre,csak mivel belulrol latom,mondom h ez egy olyan megmagyarazhatatlan dolog,amiben felnottunk.Raadasul a Barnabas nev megy a csaladunkban,nem biztos h Belaval ugyanigy ereznek:)

Ritka lehet h valaki barmilyen kulso nyomasra ad egy nevet,inkabb azt az esetet tudom elkepzelni h mondjuk a szulok megegyeznek h milyen nemu gyermek eseteben ki adja a nevet es az a masik felnek nem tetszik,de mivel o vesztett,kenytelen benyelni.

2016. dec. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Áh értem, mondjuk a Barnabással valóban jól jártál, egy József vagy Ernő helyett xD
2016. dec. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!