Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sok szülő miért akarja erőszak...

Sok szülő miért akarja erőszakkal társaságba küldeni a gyerekét?

Figyelt kérdés
Sajnos észrevettem, hogy némelyik szülő, akinek csendes, visszahúzódó gyereke van, megpróbálja akár erőszakkal is társaságba küldeni. De abba nem gondol bele, hogy ez a gyereknek többet árt, mint használ. Így még szorongóbb és gátlásosabb lesz. Örülhetnének, hogy a gyerekük nem olyan, mint a mai fiatalok többsége. Például jó tanuló, nem iszik, nem dohányzik, nem drogozik, nem balhézik, hanem értelmes céljai vannak.
2016. dec. 21. 16:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
17%

"...jó tanuló, nem iszik, nem dohányzik, nem drogozik, nem balhézik, hanem értelmes céljai vannak."


DE MINEK???

2016. dec. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
24%

Attol meg ha nincsenek emberi kapcsolatai eletkeptelen marad

En is introvertalt vagyok, megis jarok tarsasagba es szeretek is, csak lefaraszt. Az semmikeppen sem egeszseges, ha nem akar sehova senkivel menni. A depressziora meg a tarsasag es a minel tobb pozitiv kulso inger a legjobb gyogymod, ezt meg mi massal lenne konnyebb elerni, mint a barati tarsasaggal valo kikapcsolodassal, bulizassal?

2016. dec. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
Én is ezt csinálnám, ha otthonülö gyetekem lenne, attól még lehet értelmes és normális valaki, mert szeret társaságba járni. Nem szeretném ha miattam lenne teljesen társaságkerülö a gyerekem, mert nem vittem el sehová.
2016. dec. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Gyerekként engem is elhurcoltak egy bálba, közben utálok táncolni, szóval szinte egész éjjel csak ültem és néztem ki a fejemből. Ők legalább jól szórakoztak, de amikor látták, hogy ez nem csak úgy működik, hogy engem bedobnak egy társaságba és mindenki happy is társalog, azóta nem kényszerítettek sehova sem.
2016. dec. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
Hiszed vagy sem kedves kérdező, egy normális szülő, aki szereti a gyerekét, jól esik neki, ha azt látja, hogy a gyermeke vidám, beszédes és könnyen be tud illeszkedni. Igaz, rákényszeríteni erre a viselkedésre a gyereket egyáltalán nem helyes megoldás. Meg kell érteni, hogy mindig is születnek olyan gyerekek, akik mások, mint a többiek és nem szabad erőltetni rájuk bizonyos dolgokat, melyek egy szokványos gyerektől elvárandó.
2016. dec. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
20%
Mert ha csak otthon ul egy "almvilagban", teljesen eletkeptelen lesz. A filmekben es a konyvekben alt. happy end van es gyoz a jo...... Igy kiengedni egy gyereket a nagyvilagba, felelotlenseg.... Meg kell tapasztalnia a goboszsagot, irigyseget, csalodni kell stb.... Mert ha ezekkel nem "ismerkedik" meg eleg koran, felnottkent hulyet csinalnak belole, kirohogik es kihasznaljak...
2016. dec. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

Anyu annak idején, mikor még általános sulis voltam, folyton azon volt kiakadva, hogy még a barátnőim is alig bírtak elrángatni az iskolai bulikba.Szinte cikizett, hogy folyton otthon ülök a"szoknyáján".Bár én abszolut nem éreztem unalmasnak az életem, sokszor jöttek át hozzám barátnők, vagy én mentem heti többször is szomszédolni, de buliba nem.Egyszerű lány voltam, nem éreztem oda valónak magam.Nos aztán középiskolába kerültem, más társaságba meg a tinikori lázadás is rám jött valamiért, totálisan stilust váltottam és anyám szó szerint frászt kapott, mikor bejelentettem, hogy megyek bulizni.Bizony önszántamból, ellentmondást nem tűrve :D Akkor már nem akart engedni :D Aztán mégiscsak jött két év, szinte mindennapos csavargással, "bandázással".Miután alaposan kitomboltam magam, újra visszahúzódóbb lettem, nos elmondhatom igy 40 éves koromra azt hiszem, megtaláltam az arany középutat.

Nekem is van gyermekem.Mindíg is ráhagytam hogy úgy élje aszociális életét ahogy akarja és ő nem is esett szélsőségekbe.

2016. dec. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 gömbicica ***** válasza:
20%

nem vagyunk egyformák-

de egy gyerek, ha ingerszegény környezetben nő fel, az a család "büne".

irod, gátlásosabb, szorongobb lesz.


de vajon mitől lett gátlásos, szorongó???


ezen kell változtatni.


vicces azért ez a kérdés.attól, hogy valaki jó tanuló, nincs benne semmi extra marhaságban, attól még nem kell, hogy visszahuzódó, szorongó legyen.


Talán pont azért lesz némely ember különösen jó tanuló, hogy valamivel kitünjön, mert mással nem tud.


szülőként én inkább a belevaló gyereket preferálnám, aki majdan a jég hátán is meg tud élni, az sem lenne baj, ha nem kitünő tanuló. A szorongó, gátlásos gyerek felnőtt korára még szorongóbb lesz, főleg, ha a kis saját magányában nő fel.

Vagy azért, mert maga választja, vagy mert nincs másra lehetősége, vagy mert nem engedik el a kezét.


Nagy problémád, hogy inkább otthonülő vagy? és a szüleid szeretnék, ha lenne társaságod?


MIk a céljaid igy a jó tanulóságoddal,szorongó, gátlásos lényeddel?

2016. dec. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

"Mert ha csak otthon ul egy "almvilagban", teljesen eletkeptelen lesz. A filmekben es a konyvekben alt. happy end van es gyoz a jo...... Igy kiengedni egy gyereket a nagyvilagba, felelotlenseg.... Meg kell tapasztalnia a goboszsagot, irigyseget, csalodni kell stb.... Mert ha ezekkel nem "ismerkedik" meg eleg koran, felnottkent hulyet csinalnak belole, kirohogik es kihasznaljak..."


Igazán megtanulhatnád szépen használni az anyanyelvedet, mikor osztod az észt, kedves kommentelő.

Látszik, hogy nem vagy tisztában a "különleges gyerek" fogalmával. Általában az ilyen gyerekeknek kihívás a beilleszkedés, mivel nagyon sajátos világuk van. Egyébként a visszahúzódó gyerekek tapasztalják meg legjobban a gonoszságot, mert a gyerekek általában olyanok, hogy egyből észreveszik, ha valaki teljesen más, mint a többi és emiatt elkezdik csúfolni, bántani, majd kiközösíteni a csoportokból.

Amúgy általában emberfüggő, hogy kit lehet kihasználni vagy kiből lehet hülyét csinálni. Egy buta-naiv embert ki lehet játszani, viszont egy körmönfont valakit egyáltalán nem olyan könnyű, és az intellektusunkat, pedig nem a tapasztalatainknak köszönhetjük, egyszerűen így születtünk.

2016. dec. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a szülők féltik a gyereküket, és azt gondolják, kapcsolatokat kellene szereznie, életrevalóbbnak lennie. Csakhogy, amint írod is, ellentétes hatást érnek el vele.


Gyerekkoromban visszahúzódó voltam. Nem lettem volna az, de sokat költöztünk, és valahogy mindenütt úgy esett, ha körbe álltak az emberek beszélgetni, akkor én éppen a körön kívül rekedtem.

Felnőttként megtaláltam azt, amiben igazán jó vagyok, ez visszaadta az önbizalmamat is, és most már szívesebben járok társaságba. De ha erőlteti valaki, amikor nincs kedvem, akkor az elmehet a nyavalyába.


Más: sok válaszadó alapértelmezettnek vette, hogy az, aki nem jár bulizni meg csövezni a többi fiatalkorúval, az el van zárva a való világtól. Ez nem feltétlenül igaz. Ha igaz lenne, alapvetésként el kellene fogadnunk, hogy kamaszok csapatba verődve az utcán, titokban cigizve többet tudnak a világról, mint egy olyan, aki olvas és/vagy csendben figyel a környezetére. Mert a visszahúzódó gyerekek többsége ezt teszi. Figyelnek.

2016. dec. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!